Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkametgah adresini değiştirip tekrardan 36f randevusu almak mantıklı mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kirpii

İkametgah adresini değiştirip tekrardan 36f randevusu almak mantıklı mı?

Mesaj gönderen kirpii » Pzt Oca 08, 2024 6:53 pm

Herkese merhaba, 4 Aralık'ta 36F İzmir için başvuruda bulunmuştum. Ama ikametgahımı değiştirip İzmir'deki randevumu iptal edip İstanbul'dan başvurmaya karar verdim. Ailem İstanbul'da yaşadığı için ikametgahımı onların yanına alacağım. Sizce bu durum sorun oluşturur mu? İkametgahı ne zaman ve neden değiştirdiğimiz, aktif olarak yaşayıp yaşamadığımızı sorgulayacaklarını sanmıyorum. Sizin fikriniz nedir?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: İkametgah adresini değiştirip tekrardan 36f randevusu almak mantıklı mı?

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Oca 08, 2024 9:15 pm

Merhaba. "Başvuru sahiplerinin bölge ayrımına göre başvuru yapacakları şehirde en az 90 gündür resmi olarak ikamet ediyor olması gerekmektedir. Mevcut adresinde 90 gündür ikamet etmeyen kişilerin son adresleri dikkate alınacaktır."

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Pzt Oca 08, 2024 10:29 pm

Alarech yazdı: Pzt Oca 08, 2024 9:15 pm Merhaba. "Başvuru sahiplerinin bölge ayrımına göre başvuru yapacakları şehirde en az 90 gündür resmi olarak ikamet ediyor olması gerekmektedir. Mevcut adresinde 90 gündür ikamet etmeyen kişilerin son adresleri dikkate alınacaktır."
Merhaba, adres değişikliği yaptırdıktan sonra 90 gün şartını beklemeden yeni ikamet adresinin konsolosluğundan başvuran ve sorun yaşamayan kişilerin olduğunu okudum/duydum. Bilginiz var mı?

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Oca 09, 2024 10:08 am

kirpii yazdı: Pzt Oca 08, 2024 10:29 pm Merhaba, adres değişikliği yaptırdıktan sonra 90 gün şartını beklemeden yeni ikamet adresinin konsolosluğundan başvuran ve sorun yaşamayan kişilerin olduğunu okudum/duydum. Bilginiz var mı?
ben de dediğiniz gibi sorun yaşamayanları görmüştüm. ben istanbula 36f için 6 ekimde başvurdum 5 ocakta atandı randevum, 1 şubatta görüşmem var. 3 ay sürdü atanması. süre olarak çok fark etmiyorsa bence risk almasanız daha iyi olur.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Sal Oca 09, 2024 11:03 am

cevabınız için teşekkürler. maalesef süre olarak çok fark ediyor. izmir 36f için ortalama 8-9 ay bekletirken istanbul ortalama 3 ay içinde randevu atıyor. neredeyse yarı yarıya fark var ve bu insan hayatı için önemli bir süre bence. ailem istanbul'da ikamet ettiği için izmir'deki randevumu iptal ettirdim ve istanbul'a başvurdum. ikametimi de istanbul'a aldırdım. geçerli bir nedeni olup ikametini taşıyan arkadaşların bir sorun yaşamadığını, hatta vize görüşmesinde ikamet adresinin bile sorulmadığını okudum/duydum. zamanı gelip görüşemeye girince burayı editleyeceğim diğer arkadaşlarım da yararlansın diye :)