Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
edmrshn

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen edmrshn » Prş Ara 21, 2023 5:29 pm

Arkadaşlar selam,

24 ekimde istanbul konsoloslugundan eşli başvuru yaptık.Benim vizem onaylanmış 21 kasımda konsolosluk ile konustuk ve eşimin evraklarının Herne yabancılar dairesinde olduğunu, henüz cevap gelmediğini söyledi. Eksik evrak varsa iletebileceğimizi söylediğimde herşeyin yolunda olduğunu eşin bazen geciktiğini ancak 15-20 güne gelebileceğini konuşup kapattık. Ara ara konsolosluğa yazdığımda ise hala beklediklerini söylediler. Toplam bekleme 8 haftayı aşınca bva ya mail attım ve söyle bir cevap aldım. Açıkçası kafam daha çok karıştı...

Guten Tag,

die digitale Visa-Anfrage wurde am 26.10.2023 im System gesendet.
Die Stadtverwaltung Herne ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Papierunterlagen sind noch nicht angekommen.

Sobald die Unterlagen vorliegen, werden diese zur Bearbeitung an die zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Der Versand der Papierunterlagen kann mehrere Wochen dauern.

Bei einem Antrag für ein Visum, das zu einem längerfristigen Aufenthalt berechtigt, muss mit einer mehrmonatigen Bearbeitungszeit gerechnet werden.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Daha önce benzer bir durumu yaşayan var mı? Belgeleri aynı anda 2'şer kopya olarak verdik. Bu mesajdan benim anladığım belgelerin gitmediği, kısaca işlemin başlamadığı. Doğru mudur? Ne yapmalıyım? Neresi ile iletişime geçmeliyim? Bilgisi olan aydınlatabilirse çok sevinirim...

juli

Mesaj gönderen juli » Prş Ara 21, 2023 5:38 pm

Merhaba, üç defa sordum iletim tarihlerini öğrenemedim ne yazık ki. Hiçbir yerden dönüş almadım. Eksik belge vs istenmeden bu kadar beklemiş olmamı anlamlandıramıyorum. Mahkemeye başvurmayı düşünmedim. İstanbul Konsolosluğu’na ulaşmaya çalışacağım.
optima999 yazdı: Prş Ara 21, 2023 5:25 pm selamlar, sizinle oldukça benzer durumdayız. nürnberg'in de stuttgart'ın da yabancılar dairesi aşırı yavaş işliyor. en son verdiğiniz güncellemeden beri herhangi bir yerden email aldınız mı veya tekrar email attınız mı?

BVA'ya almanca olarak 1-2 kere üst üste sorduğumda fiziksel ve dijital gönderim tarihlerini öğrenebildim ben. siz de bunu deneyebilirsiniz belki. ayrıca mahkemeye başvurmayı düşündünüz mü?
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Ara 22, 2023 10:22 pm

Arkadaşlar merhaba,

Evet şüphesiz burası biz öğrenciler için olan bir bilgi kaynağı fakat aynı zamanda öğrencilerin eşlerininde sürecin içinde olduğu durumlarda çokca var. Bu sebeple henüz cevabını bulamadığım bir sorum var.

Ben 36 f ile ön kabullu SPRACHKURS 16B5 NR2 vizemi, eşimde aile birleşimi ile Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt açıklamasıyla aile birleşim vizesini aldı.

Eşim ile alakalı bu vize tipinde çalışma izni olduğu yazıyor gördüğümüz kadarıyla fakat teyit etmek isteriz. Bu vize tipini alıp çalışma vizesini alan oldu mu veya bu yasanın yazdığı bir yer bilgi kaynağı resmi site vs. var mıdır,

bilgisi olan varsa aydınlatırsanız çok seviniriz.

tşkler

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Cmt Ara 23, 2023 11:45 am

optima999 yazdı: Cmt Ara 16, 2023 9:51 pm Merhaba, burada biraz bahsetmiştim: viewtopic.php?p=225715#p225715

Anladığım kadarıyla sizin dosyanız yabancılar dairesinde değil konsoloslukta ve son onayda takılı kalmış. Bahsettiğim kanun konsoloslukları kapsıyor mu bilmiyorum. Normalde 3 aydır size bir sonuç bildirmediyseler mahkeme yolu açılıyor. Bölgenizde bulunan şehrin mahkemesine başvuruyorsunuz, konsolosluk durumunda nasıl olur bilmiyorum.

Bence göçmenlik konularında uzman bir avukata başvurup danışın. O sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.
Ankara konsolosluğuna ulaştık tatilde olduklarını çok eksik olduklarını evraklarınızı n Seflerinin masasında olduğunu ama yaklaşık bu da nerden baksanız 1 buçuk ayı bulacağını falan sacmalamislar telefonda isterseniz avukata başvurun bizim sureclerimiz bu şekilde diyorlar 7 aydır bekliyoruz keyiflerini ayrıca eşiniz şartlı kabulle gitmiş size kesin vize veririz diye biseyde yok belki de red alırsınız diyor telefonda ki kişi yani bu red onayını ya da bekletmeyi neye göre kime göre yapıyorlar garantörle başvurduğumuz için olabilir mi bu zorlayıcı surec emsalleri örnek gösterince de bekliceksiniz yapabileceğiniz bişey yok diyorlar şuan avukata da tatil olduğu için danışamadik ama bu keyfilik nedir anlamadık doğru bir tane değil midir nasıl oluyorda tanınan bir hakkı bu şekilde suistimal edebiliyorlar ve bu kadar rahatlar

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Ara 25, 2023 12:43 pm

szn33 yazdı: Cum Ara 22, 2023 10:22 pm Arkadaşlar merhaba,

Evet şüphesiz burası biz öğrenciler için olan bir bilgi kaynağı fakat aynı zamanda öğrencilerin eşlerininde sürecin içinde olduğu durumlarda çokca var. Bu sebeple henüz cevabını bulamadığım bir sorum var.

Ben 36 f ile ön kabullu SPRACHKURS 16B5 NR2 vizemi, eşimde aile birleşimi ile Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt açıklamasıyla aile birleşim vizesini aldı.

Eşim ile alakalı bu vize tipinde çalışma izni olduğu yazıyor gördüğümüz kadarıyla fakat teyit etmek isteriz. Bu vize tipini alıp çalışma vizesini alan oldu mu veya bu yasanın yazdığı bir yer bilgi kaynağı resmi site vs. var mıdır,

bilgisi olan varsa aydınlatırsanız çok seviniriz.

tşkler
merhaba eşinizin vizesi sizinle aynı anda mı gelmişti, ne kadar süre beklediniz

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzt Ara 25, 2023 3:04 pm

edmrshn yazdı: Pzt Ara 25, 2023 12:43 pm merhaba eşinizin vizesi sizinle aynı anda mı gelmişti, ne kadar süre beklediniz
toplam sürecimiz 7 hafta kadar sürdü eşle aynı anda geldi

selamlar,

wtiawtiaw

Mesaj gönderen wtiawtiaw » Çrş Ara 27, 2023 2:08 am

wtiawtiaw yazdı: Cmt Tem 02, 2022 4:02 pm Merhaba,

Frankfurt'ta yüksek lisans öğrencisiyim. Geleli 8.5 ay oluyor, geçici oturum kartımı aldım, 1 aya da part time iş başı yapmış olacağım. Nişanlımla evlenmeyi planlıyoruz, sonrasında aile birleşimi için başvuruda bulunacağız. Evliliğin çok yeni olması vize başvurusunda kuşku yaratabilir gibi geliyor, hiç deneyimleyen var mı?

-Eş için +400€ detayını duymuştum, burada da bu şekilde hesap yapıp kabul alan çok olmuş görünüyor, hiç sorun yaşayan oldu mu acaba? (Bir şeylerin kolay kolay halledilme ihtimali hala garip geliyor da, tekrar tekrar teyit etme ihtiyacı duyuyorum.)
-Ben şu an bir WG'de yaşıyorum, evin tamamı 75m2, 3 kişiyiz. Dairenin toplam alanı 4 kişinin yaşamına el veriyor (kişi başı 12m2x4) Ancak şu ifadeler nedeniyle, nişanlımın vize başvurusu için mevcut kontratımı göstermem faydasız mı olur?
"Im Anwesen ****** Frankfurt wird die Wohnung (Wil. ca. 75qm) im EG rechts als Wohngemeinschaft vermietet. In dieser 3 Personen Wohngemeinschaft wird folgendes ausschließlich zu privaten Wohnzwecken vermietet:
rechts Zimmer 1 (Wohnfläche ca. 12 qm) zur alleinigen privaten Nutzung für 1. Person unentgeltliche Überlassung zur gemeinschaftlicher Nutzung (31 qm) Flur, Badezimmer mit WC und Badewanne, Küche inkl. neuwertiger EBK sowie separaten Kühl-Gefrierschrank, Vorratskammer, Balkon, Kellerraum, Fahrradkeller und Mitbenutzung der vorgegebenen Gartenfläche nach vorheriger Absprach"

Zaten o geldikten sonra burada kalma gibi bir planımız yok ama vizesini alıp da gelene kadarki geçecek sürede fazladan kira masrafı çıkmasın diye böyle bir şey düşündük.

Eş için ek +400€ ve bu WG detayını sorup bilgi almak için auslenderbehördeye mail attım, Türkiye'deki konsolosluğa yönlendirdi. Konsolosluğa mail attım, o da auslenderbehördeye yönlendirdi. Bu kadar kısa soruların cevabını alabileceğim gönüllü avukat veya bilgili başka kimseler var mıdır? Bir danışmanlık hizmeti almam gerekirse, toplamda 1 saati bile geçmeyecek bir durum için ne kadar ücret ödemem gerekebilir, deneyimleyen var mı?
Arkadaşlar son durum şöyle,
2022’de evlendik, geçtiğimiz haziranda temmuz için randevu verildi ama ertelemek zorunda kaldık. Şimdiye kadar yabancılar ofisinden durumumuzla ilgili herhangi bir bilgilendirme/yorum yapılmadı. Biz de merakla ne sorun çıkaracaklar diye bekliyoruz. Bizim gibi öğrenci almanyaya gittikten sonra evlenen varsa; evliliğin düzmece olduğundan şüpheleniyor sanırım +eğitimin bitmesine en az 1 sene kalmış olmalı gibi bir şey gördük. Şansa okulu da uzatmak zorunda kalmıştım.

Belgelerimizi düzenliyoruz ve benim part time çalışmamdan edindiğim gelire ek bir bloke hesap oluşturacağız ama kimin adına açmamız daha doğru araştırıyoruz.

Umarım yakın gelecekte iyi haberler alırız ve bizim durumumuzdakilerin endişelerini de giderebiliriz

wtiawtiaw

Mesaj gönderen wtiawtiaw » Prş Ara 28, 2023 3:06 am

Mulukaya yazdı: Prş Kas 02, 2023 11:06 pm 934+400 açtık, sonra +350 daha istediler, sonra + 106 daha istediler.
sizden neden sonradan iki ekleme yapmanizi istediklerini söylediler mi acaba?

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Prş Ara 28, 2023 2:01 pm

Merhaba,

İstanbul konsolosluğa mail ile eksik evrak gönderimi yaptım fakat belgenin ulaşıp ulaşmadığına dair herhangi bir dönüş maili almadım. Normal bir durum mudur? Belgeleriniz bize ulaşmıştır tarzı bir mail beklemem gerekir mi?
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

Lykadrox

Mesaj gönderen Lykadrox » Prş Ara 28, 2023 2:18 pm

Almanya'ya geldikten sonra bloke hesabı nasıl açtırabilirim adımlar nelerdir?
ANKARA 44F
Başvuru: 5 Eylül 2023
Atama tarihi: 5 Ocak 2024
Vize Geliş: 2 Şubat

wtiawtiaw

Mesaj gönderen wtiawtiaw » Prş Ara 28, 2023 9:22 pm

wtiawtiaw yazdı: Çrş Ara 27, 2023 2:08 am Arkadaşlar son durum şöyle,
2022’de evlendik, geçtiğimiz haziranda temmuz için randevu verildi ama ertelemek zorunda kaldık. Şimdiye kadar yabancılar ofisinden durumumuzla ilgili herhangi bir bilgilendirme/yorum yapılmadı. Biz de merakla ne sorun çıkaracaklar diye bekliyoruz. Bizim gibi öğrenci almanyaya gittikten sonra evlenen varsa; evliliğin düzmece olduğundan şüpheleniyor sanırım +eğitimin bitmesine en az 1 sene kalmış olmalı gibi bir şey gördük. Şansa okulu da uzatmak zorunda kalmıştım.

Belgelerimizi düzenliyoruz ve benim part time çalışmamdan edindiğim gelire ek bir bloke hesap oluşturacağız ama kimin adına açmamız daha doğru araştırıyoruz.

Umarım yakın gelecekte iyi haberler alırız ve bizim durumumuzdakilerin endişelerini de giderebiliriz
Sormayı unuttum, biz benim yüksek lisans eğitimim başladıktan sonra evlendik. Bu konuda resmi bir yasa, mevzuat vb. olmamasına rağmen bazı rehberlerde ve videolarda kabul almayacağımıza yönelik bazı ibareler gördüm. Bizim gibi taraflardan biri okula başladıktan sonra evlenen ve ayrı ayrı vizeye başvuru yapıp kabul alan herhangi biri var mıdır acaba, varsa bu süreçte izlememiz gereken ekstra bir adım söz konusu mudur?

tuana

Mesaj gönderen tuana » Cum Oca 05, 2024 1:01 pm

Arkada;lar merhaba ben suanda yabancilar dairesi dortmunddan bir mail aldim ev konusu ile ilgili kararsiz kaldim cunku suan hali hazirda sadece 1 aylik otel rezervasyonum var ve bu maile ne cevap vermem gerektigine karar veremiyorum cunku sonucu olumsuz olsun istemiyorum.sizce bir yer kiralayayım mı suanda ve kıralayacaksam tarıh olarak ne zamandan ıtıbaren kıralamalıyım yoksa kıramın olmadıgını ama ev sahıplerı ıle gorusme yaptıgımı bıldırmelı mıyım sızce yardımcı olur musunuz lutfen?

Hello,

In the matter at hand, I request the provision of a blocked account for your husband and child.

Furthermore, I kindly ask for information on whether a lease agreement has already been established and, if so, request its submission.

Best regards,

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Oca 07, 2024 12:33 pm

edmrshn yazdı: Prş Ara 21, 2023 5:29 pm Arkadaşlar selam,

24 ekimde istanbul konsoloslugundan eşli başvuru yaptık.Benim vizem onaylanmış 21 kasımda konsolosluk ile konustuk ve eşimin evraklarının Herne yabancılar dairesinde olduğunu, henüz cevap gelmediğini söyledi. Eksik evrak varsa iletebileceğimizi söylediğimde herşeyin yolunda olduğunu eşin bazen geciktiğini ancak 15-20 güne gelebileceğini konuşup kapattık. Ara ara konsolosluğa yazdığımda ise hala beklediklerini söylediler. Toplam bekleme 8 haftayı aşınca bva ya mail attım ve söyle bir cevap aldım. Açıkçası kafam daha çok karıştı...

Guten Tag,

die digitale Visa-Anfrage wurde am 26.10.2023 im System gesendet.
Die Stadtverwaltung Herne ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Papierunterlagen sind noch nicht angekommen.

Sobald die Unterlagen vorliegen, werden diese zur Bearbeitung an die zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Der Versand der Papierunterlagen kann mehrere Wochen dauern.

Bei einem Antrag für ein Visum, das zu einem längerfristigen Aufenthalt berechtigt, muss mit einer mehrmonatigen Bearbeitungszeit gerechnet werden.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Daha önce benzer bir durumu yaşayan var mı? Belgeleri aynı anda 2'şer kopya olarak verdik. Bu mesajdan benim anladığım belgelerin gitmediği, kısaca işlemin başlamadığı. Doğru mudur? Ne yapmalıyım? Neresi ile iletişime geçmeliyim? Bilgisi olan aydınlatabilirse çok sevinirim...
Eşinizin vizesi geldi mi acaba?
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

cascasd

Mesaj gönderen cascasd » Pzt Oca 08, 2024 12:43 am

wtiawtiaw yazdı: Prş Ara 28, 2023 9:22 pm Sormayı unuttum, biz benim yüksek lisans eğitimim başladıktan sonra evlendik. Bu konuda resmi bir yasa, mevzuat vb. olmamasına rağmen bazı rehberlerde ve videolarda kabul almayacağımıza yönelik bazı ibareler gördüm. Bizim gibi taraflardan biri okula başladıktan sonra evlenen ve ayrı ayrı vizeye başvuru yapıp kabul alan herhangi biri var mıdır acaba, varsa bu süreçte izlememiz gereken ekstra bir adım söz konusu mudur?
Merhaba, Eşinizin vizesi geldi mi? Ya da yabancılar ofisinden bir dönüş aldınız mı?

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Oca 08, 2024 1:14 pm

hashoshaf yazdı: Pzr Oca 07, 2024 12:33 pm Eşinizin vizesi geldi mi acaba?
Merhaba maalesef eşimin vizesi gelmedi. İstanbul konsolosluğundan ise artık maillerime cevap alamıyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Evraklarının kayıp olduğunu düşünüyorum artık.

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Pzt Oca 08, 2024 7:03 pm

optima999 yazdı: Cmt Ara 16, 2023 9:51 pm Merhaba, burada biraz bahsetmiştim: viewtopic.php?p=225715#p225715

Anladığım kadarıyla sizin dosyanız yabancılar dairesinde değil konsoloslukta ve son onayda takılı kalmış. Bahsettiğim kanun konsoloslukları kapsıyor mu bilmiyorum. Normalde 3 aydır size bir sonuç bildirmediyseler mahkeme yolu açılıyor. Bölgenizde bulunan şehrin mahkemesine başvuruyorsunuz, konsolosluk durumunda nasıl olur bilmiyorum.

Bence göçmenlik konularında uzman bir avukata başvurup danışın. O sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.
Merhaba hala eşimin vizesinden haber yok avukata basvuracagiz acaba bilip tanıdığınız bu konularda bilgisi olan avukatı nereden bulabiliriz bilgisi olan var mı ? Almanya'dan mi bulmamız gerekiyor Türkiye'den mi kafamız çok karıştı ve Almanya avukatlık ücretleriyle ilgili bilgisi olan birileri varsa da bilgilendirirse sevinirim şimdiden tesekkurler

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Oca 09, 2024 12:19 am

Merhaba, benim referans verebileceğim bir avukat yok maalesef. Almanya'dan bulmanız gerekir Alman hukuku olduğu için. Almanya'nın herhangi bir yerinden (bence bulunduğunuz şehir olsa daha iyi olur) göçmenlik konusunda uzman bir avukattan danışmanlık alabilirsiniz. Ben birkaç avukata sormuştum, 30 dakikalık danışma seansı 130-180 euro arası değişiyordu. Bu seansta durumunuzu anlattığınızda avukat sizin için en doğru yolu gösterip kafa karışıklıklarını giderecektir. Birçok Türk avukat da var.
melldnc yazdı: Pzt Oca 08, 2024 7:03 pm Merhaba hala eşimin vizesinden haber yok avukata basvuracagiz acaba bilip tanıdığınız bu konularda bilgisi olan avukatı nereden bulabiliriz bilgisi olan var mı ? Almanya'dan mi bulmamız gerekiyor Türkiye'den mi kafamız çok karıştı ve Almanya avukatlık ücretleriyle ilgili bilgisi olan birileri varsa da bilgilendirirse sevinirim şimdiden tesekkurler
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Sal Oca 09, 2024 3:05 am

optima999 yazdı: Sal Oca 09, 2024 12:19 am Merhaba, benim referans verebileceğim bir avukat yok maalesef. Almanya'dan bulmanız gerekir Alman hukuku olduğu için. Almanya'nın herhangi bir yerinden (bence bulunduğunuz şehir olsa daha iyi olur) göçmenlik konusunda uzman bir avukattan danışmanlık alabilirsiniz. Ben birkaç avukata sormuştum, 30 dakikalık danışma seansı 130-180 euro arası değişiyordu. Bu seansta durumunuzu anlattığınızda avukat sizin için en doğru yolu gösterip kafa karışıklıklarını giderecektir. Birçok Türk avukat da var.
Teşekkür ederim bilgilendirme için

juli

Mesaj gönderen juli » Sal Oca 09, 2024 4:05 pm

Merhaba,
Güncel durumumu örnek olması açısından paylaşmak isterim. İstanbul Konsolosluğu’na gönderdiğimiz maile çok hızlı dönüş aldık. Yabancilar dairesinden cevap beklenildiğini, başvuruların siraya göre isleme alindığını,ek evrağa ihtiyac duyulmasi halinde iletisime gecileceğini yazmışlar. Beklemeye devam.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Sal Oca 09, 2024 4:43 pm

Merhabalar,

Eşli başvuruda eşinden konsolosluk (İstanbul) tarafından eksik belge olarak kira kontratı istenen var mı? Kira kontratı belgesini ilettikten ne kadar süre sonra vizeniz gelmişti/ya da geldi mi?

Sayelerinde kira da ödemeye başlayacağımız için süre daha da önem kazandı bizim için :) benzer tecrübesi olan biri varsa en azından bir fikir edinmiş oluruz, çok teşekkürler
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24