Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Tip okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
memo21

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen memo21 » Prş Ara 30, 2010 12:02 am

Arkadaslar bende tip okumayi cok istiyorum, en cok istedigim bolumdur. Hatta gece gunduz hep dusunuyorum.
Ben 1 sene studienkolleg yapacagim.
Ama hep kendi yasimi olumsuz goruyorum. Ben simdi 23 yasindayim ve studienkollegi bitirdigimde 24 yasinda olacagim ve diyorum bu artik tip icin cok gectir, bundan dolayi karasiz kaliyorum.
Simdi tip ile yas arasinda nasil bir baginti var, bunu bana aciklasaniz cok sevinirim, bu yasimla oneriyorsunuz yoksa teknik bir sey mi secmeliyim. Acikcasi su anda ne yapacagimi bilemiyorum. Bilgi ve onerilerinize ihtiyacim var.
Tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 30, 2010 7:25 pm

Bence insanin meslek ,egitim ve okuyacagi bolumler konusunda baskalarindan tavsiye duymayi yavas yavas kenara birakip artik kendi hayal gucu,kendi ozgur iradesi ve kendi secimi ile kendi gelecegini sekillendirmesi gerekli diye dusunuyorum..

Bizim ulkemizde en buuyk sorunlardan biri bu bence "Bir insanin 20 li yaslarindan sonra ne olacagim ben ?\' Ne okumaliyim ben diye dusunmesi..
Bende boyle dusundum bir cok kez.

Tavsiye olarak ancak sunlari soyleyebilrim ;

Kendi hayalinde olan meslege giden yol olan "Tip" yerine ben sana Makina Muhendisi ol desem ,bu soyledigim sozumun mantikli bir yani kalmamis olur...
10,15,20 yil sonra ya bana soversin ya da " ah ah " "keske keske" demekle gecirirsin.

Eger hayalin tipsa o zaman yasin 30 da olsa Tip oku..Bir insanin hayallerini gerceklestirmesi kadar onu sevindiren,mutlu eden ve ayni zamanda basarisina basari katan baska bir etken yoktur..
Sen hayalini gerceklestirde ondan sonra firsatlar bir bir gelir.

Yasin cok normal.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

memo21

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen memo21 » Cum Ara 31, 2010 3:46 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bence insanin meslek ,egitim ve okuyacagi bolumler konusunda baskalarindan tavsiye duymayi yavas yavas kenara birakip artik kendi hayal gucu,kendi ozgur iradesi ve kendi secimi ile kendi gelecegini sekillendirmesi gerekli diye dusunuyorum..

Bizim ulkemizde en buuyk sorunlardan biri bu bence "Bir insanin 20 li yaslarindan sonra ne olacagim ben ?\' Ne okumaliyim ben diye dusunmesi..
Bende boyle dusundum bir cok kez.

Tavsiye olarak ancak sunlari soyleyebilrim ;

Kendi hayalinde olan meslege giden yol olan "Tip" yerine ben sana Makina Muhendisi ol desem ,bu soyledigim sozumun mantikli bir yani kalmamis olur...
10,15,20 yil sonra ya bana soversin ya da " ah ah " "keske keske" demekle gecirirsin.

Eger hayalin tipsa o zaman yasin 30 da olsa Tip oku..Bir insanin hayallerini gerceklestirmesi kadar onu sevindiren,mutlu eden ve ayni zamanda basarisina basari katan baska bir etken yoktur..
Sen hayalini gerceklestirde ondan sonra firsatlar bir bir gelir.

Yasin cok normal.[/quote]

Cok tesekkur ederim Usta. Artik bunun uzerine ne soylenecek soz, nede verilcek cevap var.

spinelesslaugh

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Prş Oca 06, 2011 3:10 am

funderschatten guzel bir cevap yazmis ama ben yine de gorusumu bildireyim.

oncelikle merak etme, yasin almanya\'da tip okumaya oldukca uygun. bazi adamlar orada tip okuyabilmek icin 7 sene bekliyorlar, ustelik onlarin gozunde bu asla bir kayip degil, ulasmak istedikleri hedefe giden yolda bir olgunlasma sureci. dogru olan da bu zaten,
17-18 yasinda yapmak istedigi meslegi bildigini iddia edip de yanilan cok insan var. kendini sansli say bence, cunku ne yapmak istedigine karar vermissin, ve hicbir sey icin henuz gec degil.

:) simdiden basarilar dilerim.

memo21

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen memo21 » Prş Oca 06, 2011 8:24 pm

@spinelesslaugh,
oncelikle onerilerin tesekkur ederim. Evet, simdi kendi basimiza daha saglikli kararlar verebiliriz, digerlerine nazaran.
Bende burada cok kisi taniyorum, tip icin 13-14 Semester beklemisler.
Artik bizde daha siki olmaya ozen gosterecegiz.

ece-irem

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen ece-irem » Cmt Oca 08, 2011 2:02 am

Bende funderschatten ´a katiliyorum, yasi niye sorun yapiyorsun, ne istiyorsan onu yap.Ben 33 yasindayim, universiteyi bitireli 10 yil oldu.2 yillik insaat bolumunu bitirdim.simdi bu yil bir karar alip okula devam etmeye karar verdim.simdi testdafa hazirlaniyorum,B2 kursuna gidiyorum.mimarlik veya tasarim bolumunu istiyorum,insallah olur.sende hayalinin pesinden git.

C_Vieri

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen C_Vieri » Cmt Şub 12, 2011 10:56 am

Merhaba arkadaslar,
Veteriner fakultesi 2010 mezunuyum.ALmanyada tip okumak istiyorum. Universite yillarinda erasmusla almanyada bulundum ve dil belgesi isini hallettim. Universite not ortalamam 2.8/4, Anadolu lisesi mezunuyum not ortalamam 4.5/5. bu sartlar altinda herhangi br tip fakultesine basvuru yapabilirmiyim?yapabilirsem hangi belgeleri hazirlamam gerekiyor? 10 gun icinde Avrupa birliginin bir programi ile Almanya\'ya 9 ayligina gidecegim giderken yanimda belgelerimide goturmek ve orda basvurumu yapmak istiyorum.Yardimci olabilirmisiniz.. simdiden cok tskler.

ela07

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen ela07 » Pzr Şub 13, 2011 12:10 am

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar bende tip okumayi cok istiyorum, en cok istedigim bolumdur. Hatta gece gunduz hep dusunuyorum.
Ama hep kendi yasimi olumsuz goruyorum. Ben simdi 23 yasindayim ve studienkollegi bitirdigimde 24 yasinda olacagim ve diyorum bu artik tip icin cok gectir, bundan dolayi karasiz kaliyorum.
Simdi tip ile yas arasinda nasil bir baginti var, bunu bana aciklasaniz cok sevinirim, bu yasimla oneriyorsunuz yoksa teknik bir sey mi secmeliyim. Acikcasi su anda ne yapacagimi bilemiyorum. Bilgi ve onerilerinize ihtiyacim var.
Tesekkur ederim.[/quote]
su anda yanimda tipta okuyan bir arkadasim var berlin charite de ve bu yazini okuyunca dediki 35 yasinda ve cocugu olan arkadaslarim var hatta hosteslik yapip ayni zamanda tip okuyan arkadasi bile varmis dusun artik:D
:)

ACER

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen ACER » Pzr Şub 13, 2011 12:56 am

charite ye kolay kolay kabule etmiyolar diye bilgi verdiler bana hatta abartip yilda 1 turk aliyo dedi bi danismanlik firmasi dogrumu bu ? :)

C_Vieri

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen C_Vieri » Pzr Şub 13, 2011 2:33 am

[quote]ela07 tarafindan yazilan metin:
[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Tesekkur ederim.[/quote]
su anda yanimda tipta okuyan bir arkadasim var berlin charite de ve bu yazini okuyunca dediki 35 yasinda ve cocugu olan arkadaslarim var hatta hosteslik yapip ayni zamanda tip okuyan arkadasi bile varmis dusun artik:D[/quote]

vallahi bir yillik ogrencilik donemimde 4. sinif olmama ragmen 3lerle ders aldim ve 22 yasindaki ben en kucukleriydim :) birtane arkadasim oldu naber baba diyordum cunku babamla yasitti :)

ela07

Almanya\'da Tip okumak

Mesaj gönderen ela07 » Pzr Şub 13, 2011 2:49 pm

[quote]ACER tarafindan yazilan metin:
charite ye kolay kolay kabule etmiyolar diye bilgi verdiler bana hatta abartip yilda 1 turk aliyo dedi bi danismanlik firmasi dogrumu bu ? :)[/quote]
onu bilmiyorum ama Turkiye den gelip Charite de okuyan 3 arkadasim var yanlis hatirlamiyorsam 2 si heralde ayni donemde baslamislardi
:)