Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TEB vs. TransferGo

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isthatbenj

TEB vs. TransferGo

Mesaj gönderen isthatbenj » Cmt Kas 04, 2023 10:32 pm

Merhaba arkadaşlar,

Expatrio'ya yapacağımız gönderimi TEB üzerinden mi TransferGo üzerinden mi yapmak daha iyi olur?

TEB kullanan oldu mu? Olduysa şayet kesinti miktarı çok oldu mu?

TransferGo konusunda kararsızım.

Şimdiden teşekkürler.

stressedwoman

Re: TEB vs. TransferGo

Mesaj gönderen stressedwoman » Cum Ara 15, 2023 3:45 pm

transfergoyu kesinlikle kullanmanı tavsiye etmiyorum. Uzun işlem süreleri anlamsız güvenlik soruları. Paranızı alıcıya göndermedikleri gibi, kendi paranızıda size iade etmek için 4 gün bekletiyorlar. Berbat ötesi bir uygulama

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Cum Ara 15, 2023 4:41 pm

stressedwoman yazdı: Cum Ara 15, 2023 3:45 pm transfergoyu kesinlikle kullanmanı tavsiye etmiyorum. Uzun işlem süreleri anlamsız güvenlik soruları. Paranızı alıcıya göndermedikleri gibi, kendi paranızıda size iade etmek için 4 gün bekletiyorlar. Berbat ötesi bir uygulama
Tecrübenizi detayıyla yazdığınız bir yazı var mı? Yoksa lütfen yazın, insanlar sebebini bilsin.
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

Esila

Mesaj gönderen Esila » Cum Ara 15, 2023 7:15 pm

isthatbenj yazdı: Cmt Kas 04, 2023 10:32 pm Merhaba arkadaşlar,

Expatrio'ya yapacağımız gönderimi TEB üzerinden mi TransferGo üzerinden mi yapmak daha iyi olur?

TEB kullanan oldu mu? Olduysa şayet kesinti miktarı çok oldu mu?

TransferGo konusunda kararsızım.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba ben Teb kullandım Euro hesabımdan Euro gönderdim;35 Euro muhbir banka ücreti alındı.Teb de 110 TL aldı.1 saat içinde Expatrio hesabına düştü para
İSTANBUL=36F LİSANS
RANDEVU TALEP=28.08.2023
ATAMA TARİHİ=06.11.2023
GÖRÜŞME TARİHİ=29.11.2023
UPS MESAJ=03.01.2024
KARGO TESLİM=04.01.2024
(BU KİŞİ HOCAM DİYE HİTAP EDENLERİ CİDDİYE ALMIYOR)

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Sal Ara 19, 2023 1:09 pm

hashoshaf yazdı: Cum Ara 15, 2023 4:41 pm Tecrübenizi detayıyla yazdığınız bir yazı var mı? Yoksa lütfen yazın, insanlar sebebini bilsin.
expatrio bloke hesabıma ve dil okuluma para göndermek için rezervasyon oluşturdum akbanktan paramı gönderdim. 1 gün sonra siyasi birinin ismini verip tanıyıp tanımadığımı sordular, hayatımda ilk defa öyle birini duydum. İsim verip sormakta ne kadar uygun bir hareket bilmiyorum. Daha sonra yine uzun bir süre bekledim bu seferde gelirimi kanıtlamam için belge istediler. Annemin maaş bordrosuna kadar heşeyi gönderdim. Annemde emekli devlet memuru buarada. Altın bozdurmuştuk onun dekontu yoktu tabiki. Paramı transfer edemeyeceklerini söylediler. Hemen iadesini istediğimi söyledim. Dil okulununki 2 günde geldi. Bloke hesabınki 5 günde geldi(araya haftasonuda girdi ne yazıkki) bütün bu işlem süresi 1 haftadan uzun sürdü ve ben vize görüşmesine eksik evakla girdim inanılmaz stresli bir dönemdi. Tavsiye etmiyorum.

Esila

Mesaj gönderen Esila » Sal Ara 19, 2023 5:02 pm

stressedwoman yazdı: Sal Ara 19, 2023 1:09 pm expatrio bloke hesabıma ve dil okuluma para göndermek için rezervasyon oluşturdum akbanktan paramı gönderdim. 1 gün sonra siyasi birinin ismini verip tanıyıp tanımadığımı sordular, hayatımda ilk defa öyle birini duydum. İsim verip sormakta ne kadar uygun bir hareket bilmiyorum. Daha sonra yine uzun bir süre bekledim bu seferde gelirimi kanıtlamam için belge istediler. Annemin maaş bordrosuna kadar heşeyi gönderdim. Annemde emekli devlet memuru buarada. Altın bozdurmuştuk onun dekontu yoktu tabiki. Paramı transfer edemeyeceklerini söylediler. Hemen iadesini istediğimi söyledim. Dil okulununki 2 günde geldi. Bloke hesabınki 5 günde geldi(araya haftasonuda girdi ne yazıkki) bütün bu işlem süresi 1 haftadan uzun sürdü ve ben vize görüşmesine eksik evakla girdim inanılmaz stresli bir dönemdi. Tavsiye etmiyorum.
Teb veya yapı kredi global fast den Euro dan euro gönderin.Transfergo,wise vs.çok sıkıntılı.Paranızla rezil olursunuz
İSTANBUL=36F LİSANS
RANDEVU TALEP=28.08.2023
ATAMA TARİHİ=06.11.2023
GÖRÜŞME TARİHİ=29.11.2023
UPS MESAJ=03.01.2024
KARGO TESLİM=04.01.2024
(BU KİŞİ HOCAM DİYE HİTAP EDENLERİ CİDDİYE ALMIYOR)

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Ara 19, 2023 10:30 pm

stressedwoman yazdı: Sal Ara 19, 2023 1:09 pm expatrio bloke hesabıma ve dil okuluma para göndermek için rezervasyon oluşturdum akbanktan paramı gönderdim. 1 gün sonra siyasi birinin ismini verip tanıyıp tanımadığımı sordular, hayatımda ilk defa öyle birini duydum. İsim verip sormakta ne kadar uygun bir hareket bilmiyorum. Daha sonra yine uzun bir süre bekledim bu seferde gelirimi kanıtlamam için belge istediler. Annemin maaş bordrosuna kadar heşeyi gönderdim. Annemde emekli devlet memuru buarada. Altın bozdurmuştuk onun dekontu yoktu tabiki. Paramı transfer edemeyeceklerini söylediler. Hemen iadesini istediğimi söyledim. Dil okulununki 2 günde geldi. Bloke hesabınki 5 günde geldi(araya haftasonuda girdi ne yazıkki) bütün bu işlem süresi 1 haftadan uzun sürdü ve ben vize görüşmesine eksik evakla girdim inanılmaz stresli bir dönemdi. Tavsiye etmiyorum.
sıyası bırının ısmını bılemem ancak paranın kaynagını baglı oldukları yasalara ıstınaden ıstıyorlar. yasalara baglı, saglam calısan bır fırma sızı neden rahatsız ettı onu anlamadım. demek kı saglam fırma kontrol edıyor gelenı gıdenı. paranızı da ıade etmısler. Türkıye'de kredı kartı ıle alısverıs yapıp ıade etsenız onun bıle ıade süresı 5 gün.

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Çrş Oca 03, 2024 11:51 pm

ozcartman yazdı: Sal Ara 19, 2023 10:30 pm sıyası bırının ısmını bılemem ancak paranın kaynagını baglı oldukları yasalara ıstınaden ıstıyorlar. yasalara baglı, saglam calısan bır fırma sızı neden rahatsız ettı onu anlamadım. demek kı saglam fırma kontrol edıyor gelenı gıdenı. paranızı da ıade etmısler. Türkıye'de kredı kartı ıle alısverıs yapıp ıade etsenız onun bıle ıade süresı 5 gün.
Hani vize görüşmesine girmem için bloke hesap yapmam dil okuluna para göndermem falan lazımya zamanım dar , neresiymiş ayrıca 5 günde iade eden trendyoldan gibi bir yerden bile alışveriş yapsan gününde iade eder. Siz çok hoşlandıysanız kullanmaya edebilirsiniz :) ilk defa kullanıcak arkadaşların uzak durmasını şiddetle tavsiye ediyorum

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Oca 04, 2024 10:32 pm

stressedwoman yazdı: Çrş Oca 03, 2024 11:51 pm Hani vize görüşmesine girmem için bloke hesap yapmam dil okuluna para göndermem falan lazımya zamanım dar , neresiymiş ayrıca 5 günde iade eden trendyoldan gibi bir yerden bile alışveriş yapsan gününde iade eder. Siz çok hoşlandıysanız kullanmaya edebilirsiniz :) ilk defa kullanıcak arkadaşların uzak durmasını şiddetle tavsiye ediyorum
zamaninda hareket ederseniz zamaniniz dar olmaz. benden size tavsiye. ayrica trendyol kendi sitesinde iade yatma süresi 2-10 gündür diyor. dilerseniz trendyol'u arayip düzelttirin bilgiyi :)

mesela bakin hepsiburada ne diyor:

Geri ödemeniz, ödeme yaptığınız bankaya iade talebiniz onaylandıktan 1 iş günü içerisinde yapılır. Geri ödemenizin kartınıza veya hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişebilir.

aa cok garip. n11 kendi sitesinde diyor ki:

İptal talebiniz onaylandıktan sonra ortalama 3 gün içinde para iadesi yapılır.

güldürdünüz beni isiniz gücünüz rast gitsin :)

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Cum Oca 05, 2024 12:16 am

ozcartman yazdı: Prş Oca 04, 2024 10:32 pm zamaninda hareket ederseniz zamaniniz dar olmaz. benden size tavsiye. ayrica trendyol kendi sitesinde iade yatma süresi 2-10 gündür diyor. dilerseniz trendyol'u arayip düzelttirin bilgiyi :)

mesela bakin hepsiburada ne diyor:

Geri ödemeniz, ödeme yaptığınız bankaya iade talebiniz onaylandıktan 1 iş günü içerisinde yapılır. Geri ödemenizin kartınıza veya hesabınıza yansıması bankanızın belirlediği süreye göre değişebilir.

aa cok garip. n11 kendi sitesinde diyor ki:

İptal talebiniz onaylandıktan sonra ortalama 3 gün içinde para iadesi yapılır.

güldürdünüz beni isiniz gücünüz rast gitsin :)
1-10 iş günü içinde yazıp gününde iade yapıyorlar. transfergo 1-3 iş günü yazıp 5 günde yapıyo sizi güldürebildiysem çok sevindim, bende çok gülmüştüm. Aklınızda bulunsun vize tarihiniz görüşmenizden 15 gün önce atanıyo :) teker teker sitelerin iade politikalarını araştırıp benimle paylaşmanız gerçekten çok etkileyiciydi bu arada, çok etkilendim <3

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Oca 05, 2024 9:25 pm

stressedwoman yazdı: Cum Oca 05, 2024 12:16 am 1-10 iş günü içinde yazıp gününde iade yapıyorlar. transfergo 1-3 iş günü yazıp 5 günde yapıyo sizi güldürebildiysem çok sevindim, bende çok gülmüştüm. Aklınızda bulunsun vize tarihiniz görüşmenizden 15 gün önce atanıyo :) teker teker sitelerin iade politikalarını araştırıp benimle paylaşmanız gerçekten çok etkileyiciydi bu arada, çok etkilendim <3
defalarca iade ürün icin para iadesi aldim gününde aldigimi hic bilmiyorum. 15 gün süreniz varsa para size 5 günde geri döndü ise hala 10 gününüz var demektir. sizin sorun diye nitelendirdiginiz seylerin sorun olmamasi disinda her sey normal görünüyor :)

Bilgi vereceksem kaynagi ile veririm, size de transfer go nerede 1-3 gün yazmis buraya linkini ya da metni eklemenizi tavsiye ederim. simdi kesin telefonda söylemislerdir de ondan buraya yazmaniz mümkün degildir :)

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Cmt Oca 06, 2024 4:51 pm

ozcartman yazdı: Cum Oca 05, 2024 9:25 pm defalarca iade ürün icin para iadesi aldim gününde aldigimi hic bilmiyorum. 15 gün süreniz varsa para size 5 günde geri döndü ise hala 10 gününüz var demektir. sizin sorun diye nitelendirdiginiz seylerin sorun olmamasi disinda her sey normal görünüyor :)

Bilgi vereceksem kaynagi ile veririm, size de transfer go nerede 1-3 gün yazmis buraya linkini ya da metni eklemenizi tavsiye ederim. simdi kesin telefonda söylemislerdir de ondan buraya yazmaniz mümkün degildir :)
Hayır sitesinde yazıyo ama googlelayıp buraya atıcak kadar hayatsız hissetmiyorum .d

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Oca 06, 2024 7:48 pm

stressedwoman yazdı: Cmt Oca 06, 2024 4:51 pm Hayır sitesinde yazıyo ama googlelayıp buraya atıcak kadar hayatsız hissetmiyorum .d
hemen yukarda yazamayacak demistim ve bingo. iyi tanirim sizin gibi insanlari. neyse sayemde forum üyeleri desteksiz yanlis bilgi verenleri taniyor.

plus25

Mesaj gönderen plus25 » Pzr Oca 07, 2024 5:55 pm

Merhaba, sonrasında gönderimi hangi aracıyla yaptınız ve memnun kaldınız mı acaba?

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Pzr Oca 07, 2024 9:06 pm

ozcartman yazdı: Cmt Oca 06, 2024 7:48 pm hemen yukarda yazamayacak demistim ve bingo. iyi tanirim sizin gibi insanlari. neyse sayemde forum üyeleri desteksiz yanlis bilgi verenleri taniyor.
Sen siyasetçi ol kanka .d

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Pzr Oca 07, 2024 9:08 pm

plus25 yazdı: Pzr Oca 07, 2024 5:55 pm Merhaba, sonrasında gönderimi hangi aracıyla yaptınız ve memnun kaldınız mı acaba?
Akbankla yaptım 775euro için 19 euro swift ücreti ödedim 11.500 içinde 30 eutoydu yanlış hatırlamıyosam. Kuzrnlerim iş bankasını kullanıyo memnun kalmışlar bi dahaki sefere tebi denemeyi düşünüyorum

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Oca 07, 2024 10:31 pm

stressedwoman yazdı: Pzr Oca 07, 2024 9:06 pm Sen siyasetçi ol kanka .d
Sitede oldugu iddia edilen yani google aramasina bile gerek kalmadan sak diye buraya konuverilebilecek bir yaziyi buraya koyamayip. bir de karsidaki ile dalga gecmek...

Ben tartismaya girmiyorum böyle insanlarla. Var da var diye haykirilan metnin sitedeki linkini bekliyorum. Varsa koyarsiniz. Yoksa demek ki uydurdunuz ama tutmadi.

Bir link koymak en fazla ne kadar zor olabilir ki di mi ama? Eger link yoksa cok zordur ama eminim.

stressedwoman

Mesaj gönderen stressedwoman » Pzt Oca 08, 2024 1:30 am

ozcartman yazdı: Pzr Oca 07, 2024 10:31 pm Sitede oldugu iddia edilen yani google aramasina bile gerek kalmadan sak diye buraya konuverilebilecek bir yaziyi buraya koyamayip. bir de karsidaki ile dalga gecmek...

Ben tartismaya girmiyorum böyle insanlarla. Var da var diye haykirilan metnin sitedeki linkini bekliyorum. Varsa koyarsiniz. Yoksa demek ki uydurdunuz ama tutmadi.

Bir link koymak en fazla ne kadar zor olabilir ki di mi ama? Eger link yoksa cok zordur ama eminim.
Peki .dddd

plus25

Mesaj gönderen plus25 » Pzt Oca 08, 2024 2:23 pm

stressedwoman yazdı: Pzr Oca 07, 2024 9:08 pm Akbankla yaptım 775euro için 19 euro swift ücreti ödedim 11.500 içinde 30 eutoydu yanlış hatırlamıyosam. Kuzrnlerim iş bankasını kullanıyo memnun kalmışlar bi dahaki sefere tebi denemeyi düşünüyorum
Aracı ücretleri transfergo&wise'a göre daha yüksek oluyor bildiğim kadarıyla bankaların ondan sormak istedim, araştıracağım, teşekkürler