Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

44f Vizesi hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sgunn

44f Vizesi hk.

Mesaj gönderen sgunn » Sal Ara 26, 2023 4:29 pm

Herkese merhaba,

04 Ekim 2023 tarihinde 44F için İstanbul 'dan başvuru yaptım, henüz atama bildirimi gelmedi. Kursum Mart ayında başlıyor, ancak sanırım ertelemek durumunda kalacağım. Aynı tarihlerde yapıp ataması gelen var mıdır? Yakın zamanda 44F'den görüşmeye giden/vize alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Bir de öğrenmek istediğim bir kaç soru var. Bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim;
-A2 ÖSD sertifikam var, kursumu A1-C1 olarak aldım. Sizce A1'den başlıyor olmam sorun olur mu? ya da A2 sertifikam yeterli olur mu?
-Motivasyon mektubumda ülkeme döneceğimden mi bahsetmeliyim, yoksa Almanca öğrenip daha sonra iş arama vizesine başvuracağımdan bahsetmeli miyim?
-Sigorta konusunda kafam çok karışık; Şuan sağlık sigortam mevcut; Allianz 'dan ağustos ayına kadar ''iş/turistik'' olarak var, bunu ''eğitim'' olarak yenilemeli ve süre olarak uzatmalı mıyım, yoksa örneğin kurs başlangıcımı Haziran'a ertelersem ve Almanya'da yapacağım özel sigortamı o tarihte başlatsam mevcut Allianz sigortam burası için yeterli olur mu?
-SGK Hizmet dökümü (Türkçe) ve Almanca çeviri olan belgelerim hariç diğer belgelerimin İngilizce olması uygun olur mu?

Şimdiden teşekkürler, umarım her şey gönlünüzce olur :)
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024