Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung devam ederken evlenmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bangbangs

Ausbildung devam ederken evlenmek

Mesaj gönderen bangbangs » Çrş Ağu 16, 2023 11:59 am

Merhaba, şu an Almanya'da Ausbildung yapıyorum ve 3 yıllık oturum iznim var. Birkaç ay içinde bir Alman vatandaşı ile evleneceğim ve bu durumda başka bir oturum izninemi başvurmalıyım yoksa 3 yıl beklemeliyim?

ridvannnn

Re: Ausbildung devam ederken evlenmek

Mesaj gönderen ridvannnn » Cum Eyl 22, 2023 9:57 pm

hocam selam Ausbildun ile ilgili konuşabilir miyiz ?

fyasarova

Mesaj gönderen fyasarova » Cum Eyl 22, 2023 10:50 pm

Merhaba bende ausbildung hakkında konuşmak istiyorum ayrıca sorunuzun cevabı olarak bildiğim kadarıyla (emin olmamakla beraber) eşiniz ile işlem yapmalısınız yabancılar şubesinden bilgi alabilirsiniz ordan size yeni bir oturum izin için yardımcı olacaklar ( aile birleşimi ) bu sayede ausbildung dışında da iznleriniz olacak
36f İstanbul / İstanbul, Beyoğlu
Başvuru tarihi : 30.05.2023
Atama tarihi: 24 ağustos
Randevu tarihi : 21 eylül
Vize geliş: 25 Ekim 2023
Ders başlangıcı : 25.10.2023

bangbangs

Mesaj gönderen bangbangs » Sal Kas 28, 2023 10:24 am

daha sonra birinin ihtiyaci olur belki diye yaziyorum, evlendikten sonra tekrar 3 yillik oturum izni aldim ve 3 yil sonunda direk sinirsiz oturum iznine cevrilecekmis ve ayrica heryerde calisma izni oluyor sadece sabit bir isverende degil.

DiorUC

Mesaj gönderen DiorUC » Cum Ara 15, 2023 11:58 pm

bangbangs yazdı: Sal Kas 28, 2023 10:24 am daha sonra birinin ihtiyaci olur belki diye yaziyorum, evlendikten sonra tekrar 3 yillik oturum izni aldim ve 3 yil sonunda direk sinirsiz oturum iznine cevrilecekmis ve ayrica heryerde calisma izni oluyor sadece sabit bir isverende degil.
Merhabalar, bu tecrübeyi yaşayan sadece sizsiniz sanırım aydınlatırsanız sevinirim.

Evlilik sürecinde bir zorluk yaşadınız mı? Evlilik yaptığınız andan itibaren ausbildunga devam etme gibi bir zorunluluk var mı yoksa herhangi bir vollzeit işte çalışabilir misiniz?

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Ara 16, 2023 12:18 pm

Türkiye den buraya gelenlerin zaten %80 i üniversite veya ne eğitimi için geldiyse evlenip kapağı buraya sağlam ayıp yolunu öyle buluyor. Evlenince aile birleşimi oturumuna geçiyorsun, sonra eğitimi bırakıp Jobcenter e işşizlik maaşı için başvuru yapabiliyorsun. Bildiğim kadarıyla 3 sene evli kalmanız gerekiyor ona göre plan yapın

bangbangs

Mesaj gönderen bangbangs » Prş Ara 21, 2023 8:07 pm

DiorUC yazdı: Cum Ara 15, 2023 11:58 pm Merhabalar, bu tecrübeyi yaşayan sadece sizsiniz sanırım aydınlatırsanız sevinirim.

Evlilik sürecinde bir zorluk yaşadınız mı? Evlilik yaptığınız andan itibaren ausbildunga devam etme gibi bir zorunluluk var mı yoksa herhangi bir vollzeit işte çalışabilir misiniz?
hayir baya kolaydi, escinsel evliliklerde konsoloslugu karistirmaya gerek olmadigi icin hemen evlendik. Evlendikten sonra direk her iste calisabilirsin istifa edip.