Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sizce Ne Yapmalıyım ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
liadg

Sizce Ne Yapmalıyım ?

Mesaj gönderen liadg » Cmt Tem 29, 2023 7:14 am

Arkadaşlar benim için 2 tane seçenek var ben onları şöyle anlatayım. İstediğim bölüm geliyor gelmesine ama o bölüm yetenek sınavı yaparak alıyor. Bundan korktuğumdan değil de vizede bu durumda ne yapılıyor ? Hem burada pek üniversite seçme hakkım yok 2 tane var diğerleri de özel zaten ama çok rağbet görmediği için ve bu arada ilgim de çok olduğu için sınavı geçebilirim diye umuyorum ama dediğim gibi vizede korkuyorum. Diğer seçenek ise 2 sene önlisans bilgisayar programcılığı okuyup buna denk gelen bir bölüme gitmek. Bu süreçte NC puanımı iyi tutup, cvmi geliştirmek için sertifikalar toplamayı ve almancamı da iyice geliştirmek istiyorum. Yani zaten temelim var , kaynaklarım var ve dil öğrenme sürecinde pek sıkıntı çekmiyorum. 2.seçenek bana daha garanti gibi geliyor ya ilk seçenek çok belirsiz ve onu seçersem çok büyük kumar oynayacakmışım gibi hissediyorum.

liadg

Re: Sizce Ne Yapmalıyım ?

Mesaj gönderen liadg » Pzr Tem 30, 2023 4:44 pm

Arkadaşlar cevap verecek olan yok mu ya ?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Tem 30, 2023 6:31 pm

Başlık pek açıklayıcı değil. Yazın da pek değil. Hangi bölümü istediğini söylersen, insanlar daha çok yardımcı olabilir. Bölümü bilmeden cevap veremeyiz.

liadg

Mesaj gönderen liadg » Pzr Tem 30, 2023 10:57 pm

Vizede bölümlere göre mi alım yapılıyor ? Çünkü sormak istediğim soru yetenek sınavını nasıl geçebilirim değil vize yetenek sınavı gibi konularda ne yaptığıydı ama yine de yazayım ben. Yetenek sınavıyla alan dijital oyun tasarımı bölümü. Diğer bölümde ise zaten yazmışım hocam bilgisayar programcılığı diye.

liadg

Mesaj gönderen liadg » Pzr Tem 30, 2023 10:59 pm

Bu arada kaba gibi gözükmek istemiyorum biraz yazım tarzım böyle kusura bakmayın , biraz sert olmuş gibi gözüktü de

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Pzt Tem 31, 2023 11:43 am

liadg yazdı: Cmt Tem 29, 2023 7:14 am Arkadaşlar benim için 2 tane seçenek var ben onları şöyle anlatayım. İstediğim bölüm geliyor gelmesine ama o bölüm yetenek sınavı yaparak alıyor. Bundan korktuğumdan değil de vizede bu durumda ne yapılıyor ? Hem burada pek üniversite seçme hakkım yok 2 tane var diğerleri de özel zaten ama çok rağbet görmediği için ve bu arada ilgim de çok olduğu için sınavı geçebilirim diye umuyorum ama dediğim gibi vizede korkuyorum. Diğer seçenek ise 2 sene önlisans bilgisayar programcılığı okuyup buna denk gelen bir bölüme gitmek. Bu süreçte NC puanımı iyi tutup, cvmi geliştirmek için sertifikalar toplamayı ve almancamı da iyice geliştirmek istiyorum. Yani zaten temelim var , kaynaklarım var ve dil öğrenme sürecinde pek sıkıntı çekmiyorum. 2.seçenek bana daha garanti gibi geliyor ya ilk seçenek çok belirsiz ve onu seçersem çok büyük kumar oynayacakmışım gibi hissediyorum.
Dostum öncelikle merhabalar ben üniversitenin sınavla alım yapmasıyla vize arasındaki bağlantıyı anlamadım vizede böyle bir şeye bakmıyorlar. Vizeye uniassistten aldığın nc puanının hesaplanmış olduğu vpd belgesiyle gidiyorsun orda da puanın yks yerleştirme puan sonucun üzerinden hesaplanıyor. Eğer okuduğun bölümle alakalı ben bilmediğim veya kaçırdığım bir nokta varsa yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

liadg

Mesaj gönderen liadg » Pzt Tem 31, 2023 11:50 am

erencankaya yazdı: Pzt Tem 31, 2023 11:43 am Dostum öncelikle merhabalar ben üniversitenin sınavla alım yapmasıyla vize arasındaki bağlantıyı anlamadım vizede böyle bir şeye bakmıyorlar. Vizeye uniassistten aldığın nc puanının hesaplanmış olduğu vpd belgesiyle gidiyorsun orda da puanın yks yerleştirme puan sonucun üzerinden hesaplanıyor. Eğer okuduğun bölümle alakalı ben bilmediğim veya kaçırdığım bir nokta varsa yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
Ya aslında ben soramamışım ya özür dilerim. Ya benim yks sonucum beklediğimden de düşük geldi ama yine de istediğim bölüm denk geliyor gelmesine ama dediğim gibi. Şimdi okul beni kabul alsa bile vizeden red yeme ihtimalim var mı ? Belki testas girerim diyorum da hem dil kasıp hem yetenek sınavı için uğraşıp hem de testas için uğraşmak bana ütopik geliyor o yüzden 2.seçenek bana çok daha makul geliyor hocam. Benim sormak istediğim de aslında bu 2 tane olasılıktan hangisini seçmek daha mantıklı ?

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cum Ağu 04, 2023 9:45 pm

liadg yazdı: Pzt Tem 31, 2023 11:50 am Ya aslında ben soramamışım ya özür dilerim. Ya benim yks sonucum beklediğimden de düşük geldi ama yine de istediğim bölüm denk geliyor gelmesine ama dediğim gibi. Şimdi okul beni kabul alsa bile vizeden red yeme ihtimalim var mı ? Belki testas girerim diyorum da hem dil kasıp hem yetenek sınavı için uğraşıp hem de testas için uğraşmak bana ütopik geliyor o yüzden 2.seçenek bana çok daha makul geliyor hocam. Benim sormak istediğim de aslında bu 2 tane olasılıktan hangisini seçmek daha mantıklı ?
vizeden red yeme ihtimalin her zaman var ama yks puanin dusuk diye red yiyecegini zannetmiyorum

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cum Ağu 04, 2023 10:12 pm

erencankaya yazdı: Pzt Tem 31, 2023 11:43 am Dostum öncelikle merhabalar ben üniversitenin sınavla alım yapmasıyla vize arasındaki bağlantıyı anlamadım vizede böyle bir şeye bakmıyorlar. Vizeye uniassistten aldığın nc puanının hesaplanmış olduğu vpd belgesiyle gidiyorsun orda da puanın yks yerleştirme puan sonucun üzerinden hesaplanıyor. Eğer okuduğun bölümle alakalı ben bilmediğim veya kaçırdığım bir nokta varsa yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
hocam bisey sorabilir miyim size?

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Pzr Ara 17, 2023 1:06 am

painhatesad yazdı: Cum Ağu 04, 2023 10:12 pm hocam bisey sorabilir miyim size?
hocam baya üstünden gecmis ama yeni gördüm buyrun