Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rentenversicherungsnummer başvurusu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kemalkor

Rentenversicherungsnummer başvurusu

Mesaj gönderen kemalkor » Prş Ara 14, 2023 2:02 am

İyi Akşamlar herkese,
yeni bir işe başlayacağım ama işveren benden bu Rentenversicherungsnummer denen numarayı istiyor. Googleladığımda aslında ilk işimizse işverenin bunu yapabileceği yazıyor ama işverenim maalesef kendim bu numarayı almamı istedi.

Daha önce kendi bu numarayı alabilen varsa ne yapmam gerektiğini açıklayabilir mi? :D

aozkan09

Re: Rentenversicherungsnummer başvurusu

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Ara 14, 2023 7:36 pm

kemalkor yazdı: Prş Ara 14, 2023 2:02 am İyi Akşamlar herkese,
yeni bir işe başlayacağım ama işveren benden bu Rentenversicherungsnummer denen numarayı istiyor. Googleladığımda aslında ilk işimizse işverenin bunu yapabileceği yazıyor ama işverenim maalesef kendim bu numarayı almamı istedi.

Daha önce kendi bu numarayı alabilen varsa ne yapmam gerektiğini açıklayabilir mi? :D
İki yol var.

Kolay olan, şehirdeki Rentenversicherungs şubesine gidip bu numarayı istiyorum diyeceksin, eğer varsa sistemde direkt çıktı alıp 2 dakikada verirler.

Eğer yoksa zor olan yoldan gideceksin, Krankenkasse’ye başvuracaksın, AOK vb. Yeni işe girdim diyeceksin. Onlar sana gönderecekler.