Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
meleknerg

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen meleknerg » Prş Kas 30, 2023 8:34 pm

arkadaşlar merhaba haftaya cuma Bremen'e bilet almak istiyorum ancak şöyle bir durumum var. vize başvurusunu 10 ekimde yaptım ve 15 ekimde evlendim ve soyadım değişti. yeni soyadımla pasaport çıkarttım ve vizem eski soyadımla. uçak biletini hangi soyadımla almalıyım? havaalanına giderken vize basılı pasaportumu ve yeni pasaportumu ve aile cüzdanımı götürmeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan var mıdır?

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Cum Ara 01, 2023 6:49 am

merhaba, pasaport kontrolünde uçak biletilerine bakmıyorlar zaten. bu yüzden bence pek fark etmez, uçak firması sorun yapar diye düşünüyorsanız güncel soyadınızla alın. aile cüzdanını da nolur nolmaz kesinlikle götürün bence.

bu arada hem eşinizin hem sizin vizesi geldi mi, geldiyse hangi tarihte gelmişti?
meleknerg yazdı: Prş Kas 30, 2023 8:34 pm arkadaşlar merhaba haftaya cuma Bremen'e bilet almak istiyorum ancak şöyle bir durumum var. vize başvurusunu 10 ekimde yaptım ve 15 ekimde evlendim ve soyadım değişti. yeni soyadımla pasaport çıkarttım ve vizem eski soyadımla. uçak biletini hangi soyadımla almalıyım? havaalanına giderken vize basılı pasaportumu ve yeni pasaportumu ve aile cüzdanımı götürmeyi düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan var mıdır?
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

alg0ritma

Mesaj gönderen alg0ritma » Cmt Ara 02, 2023 1:04 pm

AYSESİRİ yazdı: Prş Kas 30, 2023 7:10 pm Merhaba , daha once hiçbir yerde görmediğim bir sorunla karşılaştım yabancılar dairesinden böyle bir mail aldık.

"Eşinizin geçimi, aile birleşimi çerçevesinde eğitiminizin tüm süresi boyunca (standart eğitim süresi: 4 sömestr) yeterince güvence altına alınmalıdır. Bu nedenle eşiniz, geçim masraflarının yeterince güvence altına alınmış sayılabilmesi için en az 25.872 Avro tutarında güncel bir banka hesap özeti sunmalıdır. Bu nedenle bloke hesabınız her ikinizin de geçim masraflarını karşılamak için yeterli değildir."

Halihazırda ikimiz için 20700 Euro bloke hesapta paramız var. Yani bidden 25 bin küsür daha para istemelerine gerçekten aklım almıyor. Var mı bu durum deneyimleyen? Hayat gerçekten çok zorr :(
BEnim anladığım kadarıyla, halihazırdaki 20700 euro olan bloke hesabınızı en az 25872 euro olarak artırmanızı istemişler, yani 5172 euro yada üzeri bir meblağ daha yatırmanız gerekiyor. bu tarz taleplerde bazılarından da şstenmiş, eyaletten eyalete değişebiliyor bu durumlar.
41F eşli ve çocuklu başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 14.09.2023
Randevu atama - 25.09.2023 - IDATA İzmir Ofis
Randevu günü - 08.11.2023

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Pzt Ara 04, 2023 9:00 am

Merhaba, eşinizin dosyasıyla ilgili yabancılar dairesine yazdınız mı? yazdıysanız ne cevap veriyorlar? 3 ay çok uzun bir süre gerçekten Allah sabır versin
optima999 yazdı: Sal Kas 21, 2023 11:38 pm Biz de istanbul konsolosluğu üzerinden başvurmuştuk. Ama bize birlikte isteyip istemediğimizi arayıp sormadılar, benimki direkt geldi. Neye göre sorup sormadıklarını anlamıyorum açıkçası. Fakat sizin dışında çok fazla bu durumu yaşayan var. Süreye gelince, bence vize türüne ve en önemlisi yabancılar dairesine göre değişiyor. Bizim yabancılar dairemiz en yavaş işleyenlerden ve eşimin vizesini 3 ayı aşkın süredir bekliyoruz. Sizinkinde çok yoğunluk yoksa hızlı işlenir ve çok beklemezsiniz diye tahmin ediyorum.
İst. İDATA 40F Berlin-Eşli
Vize başvuru:25 Eylül 2023
Vize tarih atama: 10 Ekim 2023
Vize görüşme tarihi: 03 Kasım 2023
Dijital İletim: 08 Kasım 2023
Fiziki İletim: 20 Kasım 2023
Başvuru Sahibi Pasaport Teslim: 06.12.2023
Eş Pasaport Teslim:12.12.2023

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Ara 04, 2023 11:15 am

Selam, eşli başvuru yapıp yakın zamanda eşiyle birlikte pasaportunu teslim alan var mı? Varsa sürecinin detaylarını tarihsel olarak yazabilirse çok sevinirim :)

juli

Mesaj gönderen juli » Pzt Ara 04, 2023 3:24 pm

1 Ağustos’ta (İstanbul iDATA) 41F vize türü ile eşli başvuru yaptık. Eşimin vizesi başvurudan bir ay sonra geldi. Eşim 1 Ekim’den beri Nürnberg’de. Benim vizemle ilgili herhangi bir gelişme hala olmadı. Forumda okuduğum kadarıyla eşli başvurularda bu kadar uzun süre bir dönüş olmaması normal görünmüyor. Hiçbir şekilde eksik belge istenmedi benden ve eşimden. BVA ya mail attığımda da belgelerimin Almanya’da olduğu ve sürecin devam ettiği cevabını alıyorum. Belge iletim tarihlerini sorduğumda hiçbir şekilde cevap alamıyorum.
Nürnberg de bekle, süreciniz devam ediyor diyor özet olarak. Bir yerlerde bir yanlıslık var gibi hissediyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. 4 ay geçti.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Ara 04, 2023 4:03 pm

juli yazdı: Pzt Ara 04, 2023 3:24 pm 1 Ağustos’ta (İstanbul iDATA) 41F vize türü ile eşli başvuru yaptık. Eşimin vizesi başvurudan bir ay sonra geldi. Eşim 1 Ekim’den beri Nürnberg’de. Benim vizemle ilgili herhangi bir gelişme hala olmadı. Forumda okuduğum kadarıyla eşli başvurularda bu kadar uzun süre bir dönüş olmaması normal görünmüyor. Hiçbir şekilde eksik belge istenmedi benden ve eşimden. BVA ya mail attığımda da belgelerimin Almanya’da olduğu ve sürecin devam ettiği cevabını alıyorum. Belge iletim tarihlerini sorduğumda hiçbir şekilde cevap alamıyorum.
Nürnberg de bekle, süreciniz devam ediyor diyor özet olarak. Bir yerlerde bir yanlıslık var gibi hissediyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. 4 ay geçti.
Merhaba biz de istanbuldan ekim sonunda eşimle basvuru yaptık (36F). Başvurunun üstünden 1 ay sonra benimki olumlu oldu ancak ben eşimle gitmek istediğimi söyledim. Eş basvurularının uzun sürdüğünü söylediler. Bize de hiç eksik evrak sordugumuz halde o konuda dönüş gelmedi. Ancak o gün eş durumunun uzun sürdüğünü telefonda söylediler. Çok mail atmak bazen ters tepebiliyormuş, herşeyi bastan kontrol etme gibi süreci bastan baslatabiliyormus mailde verilecek bilgiler. Beklemek durumundayız sanırım sadece :/ Eksik evrak istememeleri belki iyiye işarettir.

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Ara 05, 2023 1:09 am

Merhaba, teşekkürler. Açıkçası en kötüsü daha ne kadar bekleyeceğimizi bilmiyor oluşumuz. Hem size cevap olması hem de bizim gibi bekleyenlere yardımcı olması adına şu ana kadar yaptıklarımı özetleyeyim (ben 2 ay önce öğrenci vizemle Almanyaya geldim):

-Eylül gibi yabancılar dairesine email atıp dosyanın durumunu sordum. Yaklaşık bir ay sonra bir memur tarafından "dosyanız elime ulaşmadı, ulaştığı an size geri döneceğim. Sizden sabır diliyorum." cevabı geldi. Bu yanıtı aldıktan sonra bir ay geçince yine bir email attım, ona hala cevap gelmedi.
-Yabancılar dairesine bizzat gittim. Muhattapım güvenlik görevlileriydi. Randevu olmadan asla içeri giremezsiniz dediler. Emaillere dönüş 16 hafta içinde oluyor dediler.
-Almanyaya yeni gelenlere yardımcı olan Welcome Center'a gittim. Yapacak bir şey yok, bekleyeceksiniz dediler.

Almanya'da resmi kurumların cevap vermeleri gereken azami süre üç ay. Eşimin dosyası üç aydan uzun süredir yabancılar dairesinde. Avukat aracılığıyla yabancılar dairesine Abmahnung (ihtarname) iletmeyi düşünüyorum. Fakat sürece ne kadar faydalı olur, geri teper mi ya da masrafı ne kadar olur emin değilim. İhtarname gittikten belirli bir süre sonra dava da açılabiliyor, o da aylar sürer herhalde. Ve çok pahalı olur (kazanırsak tüm masrafı + tazminat bedelini yabancılar dairesi bize ödüyor).

Umarım bekleyen herkesin vizesi yakın zamanda çıkar.
cnsu yazdı: Pzt Ara 04, 2023 9:00 am Merhaba, eşinizin dosyasıyla ilgili yabancılar dairesine yazdınız mı? yazdıysanız ne cevap veriyorlar? 3 ay çok uzun bir süre gerçekten Allah sabır versin
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 05, 2023 2:50 am

optima999 yazdı: Sal Ara 05, 2023 1:09 am Merhaba, teşekkürler. Açıkçası en kötüsü daha ne kadar bekleyeceğimizi bilmiyor oluşumuz. Hem size cevap olması hem de bizim gibi bekleyenlere yardımcı olması adına şu ana kadar yaptıklarımı özetleyeyim (ben 2 ay önce öğrenci vizemle Almanyaya geldim):

-Eylül gibi yabancılar dairesine email atıp dosyanın durumunu sordum. Yaklaşık bir ay sonra bir memur tarafından "dosyanız elime ulaşmadı, ulaştığı an size geri döneceğim. Sizden sabır diliyorum." cevabı geldi. Bu yanıtı aldıktan sonra bir ay geçince yine bir email attım, ona hala cevap gelmedi.
-Yabancılar dairesine bizzat gittim. Muhattapım güvenlik görevlileriydi. Randevu olmadan asla içeri giremezsiniz dediler. Emaillere dönüş 16 hafta içinde oluyor dediler.
-Almanyaya yeni gelenlere yardımcı olan Welcome Center'a gittim. Yapacak bir şey yok, bekleyeceksiniz dediler.

Almanya'da resmi kurumların cevap vermeleri gereken azami süre üç ay. Eşimin dosyası üç aydan uzun süredir yabancılar dairesinde. Avukat aracılığıyla yabancılar dairesine Abmahnung (ihtarname) iletmeyi düşünüyorum. Fakat sürece ne kadar faydalı olur, geri teper mi ya da masrafı ne kadar olur emin değilim. İhtarname gittikten belirli bir süre sonra dava da açılabiliyor, o da aylar sürer herhalde. Ve çok pahalı olur (kazanırsak tüm masrafı + tazminat bedelini yabancılar dairesi bize ödüyor).

Umarım bekleyen herkesin vizesi yakın zamanda çıkar.
Merhaba,

Vize başvurusu esnasında memura sizin ve eşinizin vizelerinin aynı anda gelmesini istediğinizi belirtirseniz bu şekilde not alıyorlar.
Sizin vize tipiniz öğrenci bile olsa eşinizin aile birleşimi olduğu için süreç uzun sürüyor. 3 ay aile birleşimi vizesi için pek uzun bir süre değil maalesef, hatta vizenin son durumu ile ilgili bilgi almak için bile 3 ay geçtikten sonra arayıp sorun diyorlar.. :( Konsolosluktan da öğrendiğim kadarıyla aile birleşimi vizesi için maksimum bekleme süresi yok. Bu yüzden belki de yabancılar dairesi maillerinizi dikkate almıyor olabilir. Biz 9,5 ay beklemiştik.

Umarım sizinki çok çok daha kısa sürer. Burada gördüğüm kadarıyla bizim kadar bekleyen pek yok zaten :)

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 05, 2023 2:51 am

melldnc yazdı: Prş Kas 30, 2023 2:45 pm Bugün Almanyada ki yere ulaştık hala Ankaranin sonuç vermesini bekliyorlarmis Ankara'ya asla ulaşamıyoruz mailde attık hala neyin kararı bu anlamsız Ankara'ya da yakın değil eşim pat diye gidebildin gerçekten insanları ne kadar zor duruma sokuyorlar bu şekilde en son çare gelecek hafta Ankara'ya gitmesi olacak umarım artik hemen karar verirler
Ankara'dan yanıt bekliyorlarsa bence kısa sürede sonuçlanır, zor olan yabancılar dairesi sürecini atlatmak :')
Bir gelişme var mı bu arada?

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 05, 2023 3:05 am

szn33 yazdı: Prş Kas 30, 2023 5:22 pm merhaba bu konuda cevap alamadım bilgisi olan var mıdır?
Merhaba,

Benim eşim de 36F'ye başvurmuştu. Vizelerimiz geldiğinde benim vizemin basım tarihinin olduğu kısmın altında "Familienzusammenführung erwerbstätigkeit erlaubt. Aufenthaltsdauer entspricht gültigkeit" yazıyordu. Direkt çevirisi: "Aile birleşimi ve istihdama izin verilir. Kalış süresi geçerlilik süresine karşılık gelir." Yani çalışma izniniz var diyor. Eğer bir saat sınırı olsaydı öğrenci vizelerinde olduğu gibi vizenin üzerinde belirtilirdi diye düşünüyorum. Ben part time (haftada 25 saat) bir işe başlayacağım, henüz oturum kartım gelmemiş olmasına rağmen işe girişte bir sorun yaşamadım. Vizemin üstünde yazan yukarıda belirttiğim kısmı dikkate aldılar. Sadece Anmeldung sonrasında vergi numaramı bekledim sözleşme imzalayabilmek için. Çalışacağım iş full time da olsaydı sorun olmazdı yüksek ihtimalle.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Sal Ara 05, 2023 11:09 am

yagmurhir yazdı: Sal Ara 05, 2023 3:05 am Merhaba,

Benim eşim de 36F'ye başvurmuştu. Vizelerimiz geldiğinde benim vizemin basım tarihinin olduğu kısmın altında "Familienzusammenführung erwerbstätigkeit erlaubt. Aufenthaltsdauer entspricht gültigkeit" yazıyordu. Direkt çevirisi: "Aile birleşimi ve istihdama izin verilir. Kalış süresi geçerlilik süresine karşılık gelir." Yani çalışma izniniz var diyor. Eğer bir saat sınırı olsaydı öğrenci vizelerinde olduğu gibi vizenin üzerinde belirtilirdi diye düşünüyorum. Ben part time (haftada 25 saat) bir işe başlayacağım, henüz oturum kartım gelmemiş olmasına rağmen işe girişte bir sorun yaşamadım. Vizemin üstünde yazan yukarıda belirttiğim kısmı dikkate aldılar. Sadece Anmeldung sonrasında vergi numaramı bekledim sözleşme imzalayabilmek için. Çalışacağım iş full time da olsaydı sorun olmazdı yüksek ihtimalle.
Merhaba, vizeleriniz aynı anda mı geldi? Ne kadar sürede geldi.. Üst mesajları kaçırdıysam kusura bakmayın :)

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Ara 05, 2023 12:51 pm

Merhaba, sağ olun iyi dilekleriniz için. Öyle not alabildiklerini bilmiyorduk, kimse de bize birlikte mi gelsin diye sormadı. Evet, 3 ay aile birleşimi için ortalama bir süreymiş. Ve dediğiniz gibi sessizlik süresi gibi bir prosedür olmadığı için maksimum süre de yok. Yabancılar dairesinde sıra ne zaman bize gelirse o zaman işleniyor dosya. 3 ay sonra arayın demeleri de önceki mesajda belirttiğim yasal sürenin 3 ay olması.

Ben üşenmeyip forumdaki çoğu aile birleşim vizesi sürelerine bakmıştım. 25 kişi not almışım ve ortalama bekleme süresi 103 gün. Gerçekten de 258 gün ile en çok bekleyen sizsiniz. Ama 130 gün üstü bekleyen çok az kişi var. Bu arada sizin hangi şehirdi/dosyalarınız yabancılar dairesine geç mi iletildi?
yagmurhir yazdı: Sal Ara 05, 2023 2:50 am Merhaba,

Vize başvurusu esnasında memura sizin ve eşinizin vizelerinin aynı anda gelmesini istediğinizi belirtirseniz bu şekilde not alıyorlar.
Sizin vize tipiniz öğrenci bile olsa eşinizin aile birleşimi olduğu için süreç uzun sürüyor. 3 ay aile birleşimi vizesi için pek uzun bir süre değil maalesef, hatta vizenin son durumu ile ilgili bilgi almak için bile 3 ay geçtikten sonra arayıp sorun diyorlar.. :( Konsolosluktan da öğrendiğim kadarıyla aile birleşimi vizesi için maksimum bekleme süresi yok. Bu yüzden belki de yabancılar dairesi maillerinizi dikkate almıyor olabilir. Biz 9,5 ay beklemiştik.

Umarım sizinki çok çok daha kısa sürer. Burada gördüğüm kadarıyla bizim kadar bekleyen pek yok zaten :)
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 05, 2023 1:23 pm

optima999 yazdı: Sal Ara 05, 2023 12:51 pm Merhaba, sağ olun iyi dilekleriniz için. Öyle not alabildiklerini bilmiyorduk, kimse de bize birlikte mi gelsin diye sormadı. Evet, 3 ay aile birleşimi için ortalama bir süreymiş. Ve dediğiniz gibi sessizlik süresi gibi bir prosedür olmadığı için maksimum süre de yok. Yabancılar dairesinde sıra ne zaman bize gelirse o zaman işleniyor dosya. 3 ay sonra arayın demeleri de önceki mesajda belirttiğim yasal sürenin 3 ay olması.

Ben üşenmeyip forumdaki çoğu aile birleşim vizesi sürelerine bakmıştım. 25 kişi not almışım ve ortalama bekleme süresi 103 gün. Gerçekten de 258 gün ile en çok bekleyen sizsiniz. Ama 130 gün üstü bekleyen çok az kişi var. Bu arada sizin hangi şehirdi/dosyalarınız yabancılar dairesine geç mi iletildi?
Merhabalar,

Biz Halle’ye geldik. Aslında dosyalarımız vize başvurusundan yaklaşık 1 ay sonra yabancılar dairesine iletişmiş gözüküyordu ama işleme almaları uzun sürdü sanırım. 3. Aydan sonra her gün hatırlatma maili atıyorduk ama asla cevap vermediler. Almancamız da yeterli olmadığı için aradığımızda bizimle İngilizce konuşmadılar. Yabancılar dairesinden kaynaklı bir durum sanırım bazıları böyle yapıyor :/

yagmurhir

Mesaj gönderen yagmurhir » Sal Ara 05, 2023 1:25 pm

edmrshn yazdı: Sal Ara 05, 2023 11:09 am Merhaba, vizeleriniz aynı anda mı geldi? Ne kadar sürede geldi.. Üst mesajları kaçırdıysam kusura bakmayın :)
Merhaba, evet biz başvururken aynı anda gelmesini istediğimizi belirtmiştik konsolosluğa. Benim vize türüm aile birleşimi olarak geçtiği için vizelerimiz 9,5 ayda geldi. Eğer eşim konsolosluğu tekrar arayıp kendi vizesini talep etseydi o daha erken gelebiliyordu. çook uzun sürdü biz pek iyi bir örnek değiliz :)

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Sal Ara 05, 2023 3:23 pm

yagmurhir yazdı: Sal Ara 05, 2023 2:51 am Ankara'dan yanıt bekliyorlarsa bence kısa sürede sonuçlanır, zor olan yabancılar dairesi sürecini atlatmak :')
Bir gelişme var mı bu arada?
Hayır yok aradık Aradık sonunds ulaştık belgelerin gelip gelmediğini maillerin iletilip iletilmediginin bilgisini vermiyorlar çok istiyorsaniz kargo yollayın buraya gelmeyin diyorlar bekliceksiniz incelemede diyorlar Almanya yabancı daireden işlem biteli tam 3 ay oldu neyin kararı bu böyle bizde anlamadım bence yılbaşı geldiği için Almanya'dan daha çok Türkiyede ki konsolosluk tatil yapma peşinde başka dusunecegim bişey kalmadı

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Sal Ara 05, 2023 4:14 pm

Merhaba, vizenizden haber var mı?
aktasoznurr yazdı: Sal Eyl 26, 2023 9:46 pm Arkadaşlar selam,
Biz de eşimle Mayıs ayında 41f vizesi + aile birleşimi başvurusu yaptık. Randevu 21.07.2023 tarihine geldi. Tüm belgeleri verdik ve şu an 10. haftadayız. Eşimin vizesi 4. haftada çıktı ve birlikte almak isteyip istemediğimizi sordular. Eşimin okula yetişecek olması nedeniyle onun vizesini talep ettik. Kira kontratı, A1 ÖSD dil belgesi, seyahat sigortası (6 ay), ve total 16.000 euro civarı bloke hesabı gösterdik. Eksik belge maili gelmedi (genelde 2 ay sonra geldiğini okudum) Ama vizemden de haber yok. İdatanın konuyla ilgili hiçbir bilgisi yok. Benzer süreçlerden geçip yardımcı olabilecek birisi var mıdır? Bu arada Hamburg'a gideceğiz ve oradaki yabancılar ofisine düşecek sanırım başvuru.

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Sal Ara 05, 2023 4:25 pm

Merhaba, ailenizin vizesinden haber var mı?
İbrahimkilic3543 yazdı: Prş Eyl 28, 2023 7:53 am sizinle aynı durumdayız , eşimin ve çocuklarımın hala pasaportları gelmedi . siz aldınız mı ?

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Çrş Ara 06, 2023 8:48 am

Merhaba, eşinizin vizesi geldi mi?
hilalbozk yazdı: Pzt Eki 16, 2023 11:17 pm Merhaba, 8 Martta Eşimle başvurduk, benim vizem 1 ay sonra geldi, eşim için hala bekliyoruz. 7 ayı geçti... Mail atmadığımız yer kalmadı, ne bir şey talep edildi, ne bir cevap var, sürekli işlemler devam ediyor cevabı alıyoruz. Kimsenin moralini bozmamak için artık buraya bile yazmıyorum. Bizim gibi bir durumda olan var mı acaba?

AYSESİRİ

Mesaj gönderen AYSESİRİ » Çrş Ara 06, 2023 10:41 am

Merhaba , ben 2018 yılında 6 ay Almanya'da erasmus yapmıştım.

Şimdi ise Augsburg'a yüksek lisans yapamaya gideceğim. Augsburg Auslanderbehörde dedi ki " senin Marburg'ta bulunan dosyanı bekliyoruz"

Sorum şu bu dosya gelmeden bana vize veremezler mi? Bu dosya işi prosedür mü yoksa ordan bir bahane bulup vize mi vermek istemiyorlar?

Gerçekten perişan haldeyim.