Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Pasaport sure bitimi ve yeni is baslama suresi sorunsali

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
pia

Pasaport sure bitimi ve yeni is baslama suresi sorunsali

Mesaj gönderen pia » Pzt Ara 04, 2023 6:55 pm

Herkese merhaba!

Umarim herkes Almanyadaki kardan memnundur. Ilk defa bu kadar guzel bir kis yasiyorum :roll:
Boyle bir baslik actigim icin cok ozur dilerim ama beynim yandi cidden.

Bu ay evleniyorum ve Subat ayinda yeni bir ise basliyorum farkli bir is veren ile.

Bu ay evlenip yeni bir soyadiyla yeni bir pasaporta basvursam,o pasaportum geldiginde su anki work permitim gecersiz sayiliyor mu?
Berlindeki auslanderbehordeyle iletisime gecmeyi cok denedim fakat ne email/kontakt formular/telefon ile cevap veriyorlar.

Soyadi degisimi bir yana pasaportumun gecerlilik suresi bu mayista bitiyor o yuzden her turlu boyle bir sorum var.
Yeni ise baslayip sonra yeni vize alamayip ya da degistiremeyecegim, bu yuzden beni isten atarlarsa diye cok korkuyorum.

Bu konuda fikri/tavsiyesi olan biri var mi?

Saygilarimla,