Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize alamama ihtimalim var mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bilalto

Vize alamama ihtimalim var mı?

Mesaj gönderen Bilalto » Çrş Kas 29, 2023 12:35 pm

Herkese merhaba,

Kısaca durumumdan bahsedeyim.sosyoloji bölümüne yerleşip 2 sene Almanca hazırlık okudum ve testdaf 14 aldım.bu sene başında aynı ünide işletmeye geçtim.ve önümüzdeki sommersemester için başvuru yapacağım.yalnız ben Wirtschaftsinformatik okuyabilmek için bu sene yks sınavına girip bir üniye yerleştim,kayıt olmadım.başvurumu da bu yerleştirme belgesiyle yapacağım.şu an olduğum bölümde sınavlara girdim boşlamadım vizeye etkisi olduğunu bildiğim için.

Anlattığım gibi yatay geçişler,tekrar yks sınavına girmeler vizeyi sıkıntıya atar mı? Bakınca üni kabulüm ve testdaf belgem var ne kadar olmayacağını düşünsem de sormak istedim.

Teşekkürler
39F / İstanbul Gayrettepe
Randevu tarihi: 21.02.2024
Dijital iletim: 05.03.2024
Vize geliş: 04.04.2024

cagriakturk

Re: Vize alamama ihtimalim var mı?

Mesaj gönderen cagriakturk » Çrş Kas 29, 2023 12:50 pm

Bilalto yazdı: Çrş Kas 29, 2023 12:35 pm Herkese merhaba,

Kısaca durumumdan bahsedeyim.sosyoloji bölümüne yerleşip 2 sene Almanca hazırlık okudum ve testdaf 14 aldım.bu sene başında aynı ünide işletmeye geçtim.ve önümüzdeki sommersemester için başvuru yapacağım.yalnız ben Wirtschaftsinformatik okuyabilmek için bu sene yks sınavına girip bir üniye yerleştim,kayıt olmadım.başvurumu da bu yerleştirme belgesiyle yapacağım.şu an olduğum bölümde sınavlara girdim boşlamadım vizeye etkisi olduğunu bildiğim için.

Anlattığım gibi yatay geçişler,tekrar yks sınavına girmeler vizeyi sıkıntıya atar mı? Bakınca üni kabulüm ve testdaf belgem var ne kadar olmayacağını düşünsem de sormak istedim.

Teşekkürler
Bende birşey olmayacağını düşünüyorum nedenlerini falan motivasyon mektubunda belirtirsiniz. Ancak yinede vize sonuçları tamamen kişiye özeldir yani hiçkimse kesin alırsınız veya alamazsınız diyemez tüm belgeleriniz tam ve eksiksiz olsun. Vize memurunun sorduğu sorulara net ve açıklayıcı cevaplar verin tamamdır.

Bilalto

Mesaj gönderen Bilalto » Çrş Kas 29, 2023 3:33 pm

cagriakturk yazdı: Çrş Kas 29, 2023 12:50 pm Bende birşey olmayacağını düşünüyorum nedenlerini falan motivasyon mektubunda belirtirsiniz. Ancak yinede vize sonuçları tamamen kişiye özeldir yani hiçkimse kesin alırsınız veya alamazsınız diyemez tüm belgeleriniz tam ve eksiksiz olsun. Vize memurunun sorduğu sorulara net ve açıklayıcı cevaplar verin tamamdır.
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.idata başvurusu yapcağım sanırım görüşme olmayacak sadece belge bırakmaya gidip yazılı soru cevaplayacağım.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Kas 29, 2023 11:52 pm

Bir sorun olmaz TDN 4 varsa zaten 5-0 öndesiniz otomatik olarak :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Bilalto

Mesaj gönderen Bilalto » Prş Kas 30, 2023 9:38 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Kas 29, 2023 11:52 pm Bir sorun olmaz TDN 4 varsa zaten 5-0 öndesiniz otomatik olarak :)
Tdn4 değil ama 14 var o da gideceğim okulda kabule yetiyor.umarım dediğin gibi bir sıkıntı çıkmaz :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 30, 2023 11:11 am

ha pardon :) Umarim cikmaz :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering