Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-asisst Master için Belge Talebi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cahitozdemir

Uni-asisst Master için Belge Talebi

Mesaj gönderen cahitozdemir » Çrş Kas 29, 2023 2:49 pm

Merhaba arkadaşlar,

Uni-asisst üzerinden başvuracağım birkaç üniversite var ve üniversitenin istediği belgelerin hepsini topladım. Fakat uni-asisst üzerinden ülke için istenilen bilgilere girdiğimde
If you have a school leaving certificate from Turkey, you will need to submit the following documents:

Your “Lise Diplomasi“ diploma
The second part of your University entrance exam (YKS/ÖSYM, Yerleştirme Sonuçları) documenting that you have been assigned a place at a university in Turkey, including the name of the university, the faculty and the type of points
An official overview of subjects and grades of all studies undertaken (if you have already studied at a university), e.g. issued by e-Devlet

Şu şekilde istenilen belgeleri görüyorum ve en aşağıda ise

If you have completed an Önlisans from Turkey, you will need to submit the following documents:

Your “Lise Diplomasi“ diploma
Your "Önlisans Diplomasi" diploma
An official overview of subjects and grades from the Önlisans

Buna önlisans yazmışlar fakat acaba bir anlam kayması mı oldu çünkü mastera gidecekler için bu istenilen belgeler daha anlamlı görünüyor. Boşuna üniversite giriş belgemi çevirtip onaylatmak için para harcamak istemiyorum. Eğer daha önce master için uni-asisste bu belgeleri yükleyen varsa bilgilendirebilir mi ? Şimdiden çok teşekkür ederim.