Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzt Ara 27, 2010 10:46 pm

Insallah Tekin Kardesim Cok Sagol Icimi Ferahlattin Vallaha
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Ara 28, 2010 5:34 pm

Merhabalar,

Bugun vize gorusmem vardi sabahtan. Simdi mesaj geldi telefonuma, UPS\'den gelen teslimat yarin elime ulasacak gibisinden.

1 gun icersinde direk red vermis olabilirler mi? Daha once boyle bir sey yasayan veya duyan oldu mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 28, 2010 5:36 pm

bir gunde geliyorsa reddir o. hangi konsolosluktan basvuru yaptin ? uni kabulun varmiydi, hangi dil kursu, garantormu bloke hesapmi ve turkiyede en son bitirdigin okul neydi ?

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Ara 28, 2010 5:48 pm

uni basvurusunu orda yapicagimi soyledim.
+
dil kursu tandem
+
bloke hesap
+
itu bilgisayar muh mezunuyum

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Ara 28, 2010 5:50 pm

istanbul konsoloslugundan yapmistim. Ekstra belge istiyor olabilirler mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 28, 2010 6:42 pm

sekle bakarak rekor vize gibi de duruyor :)

fakat eksik evrak da olabilir vize basvurusu icin hangi evraklarin verilmesi gerektigi asagidaki linkte var : bunlardan onemli olanlardan birisi eksikse red olabilir. yani anliycan %50.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=1003

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Ara 28, 2010 7:45 pm

Tesekkurler.

Belirttigin linkteki eksik belgeleri asagida yazdim. IKS firmasinin bana yolladigi maildeki tum belgeleri topladim aslinda. IKS\'deki bayana asagidaki belgelerin gerekli olup olmadigini da sordum, gerek yok yanitini aldim. Ona ragmen zaten toplamistim onlari ve yanimda goturdum, gerek olur diye. Konsolosluktaki bayan da istemedi. Sabika kaydi haricinde hepsi vardi zaten yanimda. Eger ki red olursa yuh!

UPS\'ten aldigim dekonttaki numarayla mesajda gordugum numara farkli acaba eksik belgeleri soylemek icin mektup vs yollamis olabilirler mi ki?

Transkrip
OSYS-Sonuc Belgesi
Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi
Ikametkah Senedi
Askerlik tecil belgesi
Sabika kaydi

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Sal Ara 28, 2010 8:49 pm

eksik belge olma ihtimall cok yuksek. Bana da boyle olmustu hatta. Ama pasaport kargoya verilirse telefona mesaj geliyor sanirim. Benim telefonuma mesaj gelmemisti, ups in sitesinde kargoya verildigini gordum ve kalbime iniyordu. Motivasyon mektubuymus meger istedikleri. Sana da belki eksik belge derler. (bunlar oss belgesi transkript, ve motivasyon belgesi olma ihtimali cokk yuksek) Ama telefonuna mesaj gelmesi beni sasirtti, pasaportta olabilir.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Çrş Ara 29, 2010 12:50 am

acaba ocak yilbasina yakin 1 tarihte (oncesinde veya sonrasinda) vize alan arkadaslar varmi? bu benimle paylasabilirler mi?

buarada
hadi hayirlisi wumpus!!! ben de 27. gunumdeyim ve hala cevap gelmedi :(( bekliorum. eger olum 1 sonuc ise cok sevinirim senin adina :) insallah ta ole olur.

ya arkadasar stres kupu oldum yahuuu bunebicim istir. gece uyku uyuyamaz oldum.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 9:44 am

[quote]sugerboy01 tarafindan yazilan metin:
bende gecen sene ocak ayinda dil kursu icin basvuru yapmistim universte kabulumde yoktu iki gun sonra msj geldi anladim zaten red oldugunu ve pasaportta V-antrog in bearbeitung yaziyordu.(basvuru yapim asamasindadir)[/quote]

V-antrog in bearbeitung yazinca eksik belge olmuyor mu? Red mi yedin?

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
eksik belge olma ihtimall cok yuksek. Bana da boyle olmustu hatta. Ama pasaport kargoya verilirse telefona mesaj geliyor sanirim. Benim telefonuma mesaj gelmemisti, ups in sitesinde kargoya verildigini gordum ve kalbime iniyordu. Motivasyon mektubuymus meger istedikleri. Sana da belki eksik belge derler. (bunlar oss belgesi transkript, ve motivasyon belgesi olma ihtimali cokk yuksek) Ama telefonuna mesaj gelmesi beni sasirtti, pasaportta olabilir.[/quote]

Daha onceki mesajimda belirttigim gibi;
"UPS\'ten aldigim dekonttaki takip numarayla, mesajda gordugum takip numarasi farkli acaba eksik belgeleri soylemek icin mektup vs yollamis olabilirler mi ki?"

Bende ona guveniyorum aslinda ikisinin kodu farkli, ondan baska belge olabilir diye dusunuyorum. Sana da UPS\'den geldiyse belge demek ki oyledir. Aslinda bir yandan da kotuye alistirmak istiyorum kendimi, yikilmayim diye.

[quote]copurcan tarafindan yazilan metin:
acaba ocak yilbasina yakin 1 tarihte (oncesinde veya sonrasinda) vize alan arkadaslar varmi? bu benimle paylasabilirler mi?

buarada
hadi hayirlisi wumpus!!! ben de 27. gunumdeyim ve hala cevap gelmedi :(( bekliorum. eger olum 1 sonuc ise cok sevinirim senin adina :) insallah ta ole olur.

ya arkadasar stres kupu oldum yahuuu bunebicim istir. gece uyku uyuyamaz oldum.[/quote]

1 sonuc dedigin eksik belge olma ihtimali mi? Senin cogu bitmis azi kalmis yaw, gerci gun gectikce heyecanda daha bi artiyordur tabi. Benimde daha dk 1 gol 1 oldu, heyecan seviyesi had safhada. :) Bugun gelecek allahtan gelince iletirim umarim guzel haberlerimi...

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Çrş Ara 29, 2010 11:43 am

Insallah Wumpus Hayirli Haberler Alirsin Benimde Bugun 8. Gunum Insallah Hayirli Haberler Aliriz Vallaha Bu Bekleyis Cok Kotu Birsey
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 11:55 am

Sonunda kargo elime ulasti. Eksik evrak icinmis. Rahat bir nefes aldim.

+Almanca ozgecmis
+Almanya\'da yapacagim egitimin ilerki yasantimda is ve egitim ne gibi bir yarar saglayacagina dair Almanca yazi.

germanstistik seninde daha yeni sayilir, hadi bakalim hayirlisi... su belgeleri de halledip, ben de bekleyis moduna gecmek istiyorum.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Çrş Ara 29, 2010 12:46 pm

HAYIRLISI NEYSE O OLSUN KARDESIM TAKMAMAYA CALISIYORUZ AMA ISDE ELDEN GELEN BIRSEY YOK INSAN ELINDE OLMADAN DUSUNUYOR ISDE NASIL OLACAK DIYE RABBIMDEN SABIR ISTIYORUZ BASKA BIRSEY GELMEZ ELDEN
ogkhan

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Ara 29, 2010 1:49 pm

[quote]Wumpus tarafindan yazilan metin:
Sonunda kargo elime ulasti. Eksik evrak icinmis. Rahat bir nefes aldim.

+Almanca ozgecmis
+Almanya\'da yapacagim egitimin ilerki yasantimda is ve egitim ne gibi bir yarar saglayacagina dair Almanca yazi.

germanstistik seninde daha yeni sayilir, hadi bakalim hayirlisi... su belgeleri de halledip, ben de bekleyis moduna gecmek istiyorum.
[/quote]

Wumpus gozun aydin diyeyim red yemedigin icin. Umarim vizeni aldigin zaman da bunu demek nasip olur. Bende de ayni sey oldugunu demistim. Sitedeki motivasyon mektuplarini okuyup etkileyici bi uslupla guzel bisey cikartabilirsin. Kolay gelsin kardesim.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 2:10 pm

tesekkurler.
sitede motivasyon mektuplari var mi? link verebilir misin?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Ara 29, 2010 3:18 pm

sorman hata, bu sitede olmayan ne varki? :) sagolsun herkes elinden geleni yapiyor.
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=2010

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 3:32 pm

way be! :)

ben bayadir takip ediyordum da aslinda, gozume carpmamis.

cok tesekkurler herkese o zaman..

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 3:41 pm

Bu arada ben bu belgeleri hazirladiktan sonra, direk konsolosluga gidip verebilir miyim, yoksa randevu almam gerekiyor mu?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Çrş Ara 29, 2010 4:10 pm

onlar sana hangi gun getirebilecegini soylemislerdir herhalde. ben giriste problem oluyor demistim telefondaki memura, o da yok ben simdi not aliyorum sorun olmaz dedi. gittigimde de ismim kagida yazilmis giristeki kabinde asiliydi. memura gelis sebebimi soyledigimde ordan bakti, tamam dedi. yani konsolosluga senin gelecegini giristekiler biliyor. dedikleri zamanda direk kapidan teslim edebilirsin. iceriye girmiyorsun zaten.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Ara 29, 2010 4:25 pm

yok sadece 8 haftada getirmezsen red alirsin yaziyor kagitta. bende yarin sabahtan goturmeyi dusunuyordum ama. gidip de verememek var :)

Kilitli