Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada VİZE başvurusu YEŞİL PASAPORT

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
itsemin53

Almanyada VİZE başvurusu YEŞİL PASAPORT

Mesaj gönderen itsemin53 » Cmt Haz 17, 2023 12:26 am

Arkadaşlar şuan almanyadayım, yeşil pasaportum var Bremen üniversitesinden direkt kabul aldım, bu kabul belgesi ve diğer gerekli bütün belgeler ile türkiyede vize illetiyle uğraşmadan buradan vize başvurusu, veya vize türü değişikliği mi denir yapabilir miyim ? Lütfen bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.

berlinayisi

Re: Almanyada VİZE başvurusu YEŞİL PASAPORT

Mesaj gönderen berlinayisi » Prş Kas 16, 2023 6:48 pm

merhaba ne yaptiniz son durum nedir

GABİ

Mesaj gönderen GABİ » Prş Kas 16, 2023 9:30 pm

itsemin53 yazdı: Cmt Haz 17, 2023 12:26 am Arkadaşlar şuan almanyadayım, yeşil pasaportum var Bremen üniversitesinden direkt kabul aldım, bu kabul belgesi ve diğer gerekli bütün belgeler ile türkiyede vize illetiyle uğraşmadan buradan vize başvurusu, veya vize türü değişikliği mi denir yapabilir miyim ? Lütfen bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.
[/quote

merhabalar, benim bildiğim yeşil pasaport ile girebilirsin fakat en fazla 3 ay kalabilirsin diye biliyorum. Direk kabul almışsın ve bir okul dönemi yaklaşık altı ay ve yeşil pasaport ile oturum izini alamazsın diye biliyorum. Yani her türlü ulusal vizeye başvurman lazım ki hem oturum izini alasın hem de bir yıllık öğrenci vizen olsun.

erdeemaydin

Mesaj gönderen erdeemaydin » Cmt Kas 18, 2023 7:03 pm

itsemin53 yazdı: Cmt Haz 17, 2023 12:26 am Arkadaşlar şuan almanyadayım, yeşil pasaportum var Bremen üniversitesinden direkt kabul aldım, bu kabul belgesi ve diğer gerekli bütün belgeler ile türkiyede vize illetiyle uğraşmadan buradan vize başvurusu, veya vize türü değişikliği mi denir yapabilir miyim ? Lütfen bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.
Yapamazsınız hocam, hiçbir şekilde.