Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni-assist.de 'ye para güvenli biçimde nasıl yatırılır.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kaplan

uni-assist.de 'ye para güvenli biçimde nasıl yatırılır.

Mesaj gönderen Kaplan » Cum Kas 17, 2023 1:56 pm

Anladığım kadarıyla bankadan ödeme kabul etmiyorlar, çünkü "Sofortüberweisung (Pay now)" seçeneği arasında bizim ülke yok. Master Card ile ödeme yaparsak hizmet bedeli için ek ücret olarak ne kadar ödüyoruz bilen var mı?

Eğer ek ücret ödüyorsak ek ücretle beraber, başvuru ücretinin tam ödendiğinden nasıl emin olacağız? Çünkü ek ücret bedeli yazılmamış.
iDATA 41F İstanbul Gayrettepe

Başvuru: 26 Mart
Randevu atama: 8 Nisan
Randevunun tarihi: 2 Mayıs(erteledim)

Tekrar başvuru: 9 Nisan
Randevu atama: 2 Mayıs
Randevunun tarihi: 28 Mayıs
Pasaportun ulaşma tarihi: 6 Haziran

ysfOrs

Re: uni-assist.de 'ye para güvenli biçimde nasıl yatırılır.

Mesaj gönderen ysfOrs » Cum Kas 17, 2023 2:14 pm

Benim ve sitedeki çoğu arkadaşın kullandığı uygulama TransferGo'yu kullanabilirsin. İlk iki gönderimden komisyon almıyorlar. İstersen kaydolurken benim kodumu kullanabilirsin :D
https://trgo.co/tr/r/0nm2GZ
jein

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Cum Kas 17, 2023 3:59 pm

ysfOrs yazdı: Cum Kas 17, 2023 2:14 pm Benim ve sitedeki çoğu arkadaşın kullandığı uygulama TransferGo'yu kullanabilirsin. İlk iki gönderimden komisyon almıyorlar. İstersen kaydolurken benim kodumu kullanabilirsin :D
https://trgo.co/tr/r/0nm2GZ
Kayıt oldum linkten ancak onların sistemine nasıl para atılıyor bilmiyorum hiç. IBAN'larını bile bulamadım, kişisel IBAN'ınız olacak hep oradan atacaksınız demişler, onu da bulamadım. Sistemi bilen, tecrübesi olan biri yardımcı olabilir mi?

ysfOrs

Mesaj gönderen ysfOrs » Cum Kas 17, 2023 6:20 pm

Normalde uniassist sana ödeme yapman gereken ibanı ve gönderinin açıklama (referans) kısmına yazman gereken şeyleri söyler. Youtube'da uniassist başvurularının nasıl yapıldığına dair videolar var onlara bakabilirsin.
jein

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Cum Kas 17, 2023 7:59 pm

ysfOrs yazdı: Cum Kas 17, 2023 6:20 pm Normalde uniassist sana ödeme yapman gereken ibanı ve gönderinin açıklama (referans) kısmına yazman gereken şeyleri söyler. Youtube'da uniassist başvurularının nasıl yapıldığına dair videolar var onlara bakabilirsin.
IBAN'larını veya bu sistemle oraya nasıl transfer yapılacağına dair hiçbir şey bulamadım.

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Cmt Kas 18, 2023 3:44 pm

Ben TransferGo ile yaptım, hatta ilk birkaç transferde ücretsiz gönderim hakkı veriyorlar diye biliyorum. Basitçe anlatayım, belki işinize yarar.

TransferGo'ya kayıt olun, hesabınıza giriş yapın. 'Para Gönder' kısmına tıklayın, 'Uluslararası' kısmını seçin, aşağıdan Almanya'yı ve Euro'yu seçin, sonrasında kaç Euro gönderecekseniz onu Alman bayrağının karşısına yazın, üstte TL karşılığı çıkacak. Devam et seçeneğine tıklayın, orada IBAN isteyecek, Uni Assist'in size verdiği IBAN'ı girin, yanlışlık olmaması için direkt kopyalayın, sonrasında da onaylayın. Ardından yapmanız gereken tek şey, işlemler kısmında TransferGo'nun size verdiği hesap bilgilerine kaç TL yatırmanız gerekiyorsa normal havale yaparmış gibi(Türkiye içi) parayı yatırın. Para TransferGo'nun eline geçince onlar da belirtilen süre içerisinde UniAssist'e iletiyor ve size bildirim geliyor.
Duisburg-Essen-München