Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de HUKUK lisansı bitirip Almanya'da İşletme/Ekonomi (WiWi vs..) YÜKSEK LİSANSI YAPMAK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kirpii

Türkiye'de HUKUK lisansı bitirip Almanya'da İşletme/Ekonomi (WiWi vs..) YÜKSEK LİSANSI YAPMAK

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 9:41 pm

Herkese merhabalar ve sağlıklı günler diliyorum; günlerdir araştırıp cevabını BULAMADIĞIM bir sorun ile karşı karşıyayım. Tecrübesi olan arkadaşlarım bu başlık altında tecrübelerini paylaşırsa yurt dışında eğitim alıp vizyonunu geliştirmek isteyen onlarca Türk gencinin kafasında birçok şey netleşecektir. Sorum çok basit ve kısa; Türkiye'de hukuk LİSANSI bitiren bir kişi Almanya'da işletme/ekonomi/işletme yönetimi vs.. gibi hukuk dışı olan ama hukuktan çok da uzak olmayan bu alanlardan şartlı ya da herhangi bir şekilde KABUL ALABİLİR Mİ? Bunu yapan, gören, duyan, şahit olan herhangi birisi var mıdır şu koca forumda? :D

Bu saydığım bölümler haricinde Türkiye'de hukuk lisansı bitiren bir kişi Almanya'da genel olarak hangi bölümlerden kabul alabilir?
...tecrübeli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyor, herkese başarılı, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

muratkerem

Re: Türkiye'de HUKUK lisansı bitirip Almanya'da İşletme/Ekonomi (WiWi vs..) YÜKSEK LİSANSI YAPMAK

Mesaj gönderen muratkerem » Prş Kas 16, 2023 10:01 pm

kirpii yazdı: Prş Kas 16, 2023 9:41 pm Herkese merhabalar ve sağlıklı günler diliyorum; günlerdir araştırıp cevabını BULAMADIĞIM bir sorun ile karşı karşıyayım. Tecrübesi olan arkadaşlarım bu başlık altında tecrübelerini paylaşırsa yurt dışında eğitim alıp vizyonunu geliştirmek isteyen onlarca Türk gencinin kafasında birçok şey netleşecektir. Sorum çok basit ve kısa; Türkiye'de hukuk LİSANSI bitiren bir kişi Almanya'da işletme/ekonomi/işletme yönetimi vs.. gibi hukuk dışı olan ama hukuktan çok da uzak olmayan bu alanlardan şartlı ya da herhangi bir şekilde KABUL ALABİLİR Mİ? Bunu yapan, gören, duyan, şahit olan herhangi birisi var mıdır şu koca forumda? :D

Bu saydığım bölümler haricinde Türkiye'de hukuk lisansı bitiren bir kişi Almanya'da genel olarak hangi bölümlerden kabul alabilir?
...tecrübeli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyor, herkese başarılı, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.
benim bir arkadaşım almıştı şu an hazırlık okuyor almanca, hukuk lisans bitirdi ama hangi bölümden aldı bilmiyorum. nasıl bağlantı sağlayacağımı düşünüyorum ikiniz arasında

kirpii

Re: Türkiye'de HUKUK lisansı bitirip Almanya'da İşletme/Ekonomi (WiWi vs..) YÜKSEK LİSANSI YAPMAK

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 10:05 pm

sevgili murat merhaba, eğer arkadaşınla benim aramda bir bağlantı sağlayabilirsen çok memnun olurum. eğer senin için de uygunsa seninle mail adresimi paylaşmak ve arkadaşlık daveti göndermek istiyorum. en kısa sürede benimle iletişime geçersen çok memnun olurum.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 10:11 pm

muratkerem yazdı: Prş Kas 16, 2023 10:01 pm benim bir arkadaşım almıştı şu an hazırlık okuyor almanca, hukuk lisans bitirdi ama hangi bölümden aldı bilmiyorum. nasıl bağlantı sağlayacağımı düşünüyorum ikiniz arasında
sevgili murat merhaba, eğer arkadaşınla benim aramda bir bağlantı sağlayabilirsen çok memnun olurum. eğer senin için de uygunsa seninle mail adresimi paylaşmak ve arkadaşlık daveti göndermek istiyorum. en kısa sürede benimle iletişime geçersen çok memnun olurum.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Prş Kas 16, 2023 10:13 pm

kirpii yazdı: Prş Kas 16, 2023 10:11 pm sevgili murat merhaba, eğer arkadaşınla benim aramda bir bağlantı sağlayabilirsen çok memnun olurum. eğer senin için de uygunsa seninle mail adresimi paylaşmak ve arkadaşlık daveti göndermek istiyorum. en kısa sürede benimle iletişime geçersen çok memnun olurum.
tabii olur paylaşın mail atayım arkadaşa da söyleyeyim hemen

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 10:20 pm

muratkerem yazdı: Prş Kas 16, 2023 10:13 pm tabii olur paylaşın mail atayım arkadaşa da söyleyeyim hemen
xx9909@gmail.com ulaşırsanız sevinirim.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 10:26 pm

TECRÜBELİ ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..