Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
szn33

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Eki 25, 2023 12:04 pm

Expatrio yazdı: Çrş Eki 25, 2023 11:22 am sizin almış olduğunuz özel sağlık sigortası olduğu için sadece dr.walter görüyorsunuz.
o şu anda hem seyahat sağlık hem özel sağlık yerine geçiyor. Almanya'ya giriş yaptıktan sonra otomatik olarak Almanya içi geçerli bir sağlık sigortasına dönüşecek.
çok teşekkürler cevap için anlamak için soruyorum bana neden tk belgesi gelmedi peki bunuda cevaplarsanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eki 25, 2023 6:00 pm

szn33 yazdı: Çrş Eki 25, 2023 12:04 pm çok teşekkürler cevap için anlamak için soruyorum bana neden tk belgesi gelmedi peki bunuda cevaplarsanız sevinirim
özel sağlık sigortasına sahip olduğunuz için gelmedi. TK denilen kurumu devlet sigortası gibi düşünebilirsiniz. Dil okulu bitip üniversiteye başladığınızda TK'ya geçiş yapıyor olacaksınız
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Prş Eki 26, 2023 7:32 am

cnsu yazdı: Çrş Eki 25, 2023 11:27 am Günaydın :) evet sürecimiz birebir aynı şu an. umarım sorunsuz geçer her aşama ve sonu güzel olur 🙏
Ben de sigorta Dr.Walter görünüyor. Hesabımda 2 adet sigorta belgesi çıktı. onları ve transferi tamamladıktan sonra oluşan 06 nolu belgeyi vizede sunacağım (bu 3 belgeyle gidiliyormuş zaten)
çook tşkler cansu nedir son durumlar evraklarda eksik yok dimi hazırsınız heyecan var mıdır :)

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Prş Eki 26, 2023 11:40 am

Rica ederim :) Evraklarımız hazır artık kurs ödemesini de yaptık onun onay kağıdını bekliyoruz sadece. en geç pazartesi günü ulaşır sanırım. eşim çok sakin, bana soru soracakları için ben daha heyecanlı ve stresliyim tabi :| burada yazılan sorulara çalışmam gerekiyor biraz daha. telegramdan yazışalım cnsuyigit
szn33 yazdı: Prş Eki 26, 2023 7:32 am çook tşkler cansu nedir son durumlar evraklarda eksik yok dimi hazırsınız heyecan var mıdır :)
İst. İDATA 40F Berlin-Eşli
Vize başvuru:25 Eylül 2023
Vize tarih atama: 10 Ekim 2023
Vize görüşme tarihi: 03 Kasım 2023
Dijital İletim: 08 Kasım 2023
Fiziki İletim: 20 Kasım 2023
Başvuru Sahibi Pasaport Teslim: 06.12.2023
Eş Pasaport Teslim:12.12.2023

phx317

Mesaj gönderen phx317 » Cmt Eki 28, 2023 2:55 pm

arkadaşlar merhaba, expatrio hesabına transfergo ile bloke tutar göndermeye çalışıyorum. iki sefer alıcı adı uyumsuz olduğu için reddedildi. expatriodan aldığım 05 dökümanında receipent name surname kendi adım soyadım olarak yazıyor. iban numarası almanyadan bir ilan numarası iki defa da reddedildi pazartesi transfergo tutarı geri bana ödeyecek hesaba gönderim yapamadım. acaba bir yerde bir yanlışlık mı yapıyorum. alıcı adı soyadı olarak başka birşey kastediliyor olabilir mi? expatrio dan gönderim yapılan ülke türkiye, internationale money transfer seçip oradan da euro olarak gönderim yapılacağını belirtiyorum. sonrasında verilen euro iban numarasına referans kodunu da girerek alıcı adı soyadı kısmınına da 05 dökümanında receipent name surname olarak yazan kendi adım soyadımı aynı şekilde giriyorum. başka birşey yapmam gerekir mi acaba tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ediyorum. teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Kas 01, 2023 3:36 pm

phx317 yazdı: Cmt Eki 28, 2023 2:55 pm arkadaşlar merhaba, expatrio hesabına transfergo ile bloke tutar göndermeye çalışıyorum. iki sefer alıcı adı uyumsuz olduğu için reddedildi. expatriodan aldığım 05 dökümanında receipent name surname kendi adım soyadım olarak yazıyor. iban numarası almanyadan bir ilan numarası iki defa da reddedildi pazartesi transfergo tutarı geri bana ödeyecek hesaba gönderim yapamadım. acaba bir yerde bir yanlışlık mı yapıyorum. alıcı adı soyadı olarak başka birşey kastediliyor olabilir mi? expatrio dan gönderim yapılan ülke türkiye, internationale money transfer seçip oradan da euro olarak gönderim yapılacağını belirtiyorum. sonrasında verilen euro iban numarasına referans kodunu da girerek alıcı adı soyadı kısmınına da 05 dökümanında receipent name surname olarak yazan kendi adım soyadımı aynı şekilde giriyorum. başka birşey yapmam gerekir mi acaba tecrübeli arkadaşlardan yardım talep ediyorum. teşekkür ederim
yaptığınız adımlar doğru gözüküyor. Bankanızla görüşebilirsiniz durumu , veya transfergo yerine transferwise ile göndermeyi deneyebilirsiniz.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Çrş Kas 01, 2023 11:43 pm

Merhaba,

Ben sadece bloke hesap açacağım, sigortamı BARMER'de yaptırmıştım. Sanırım, sigortayı da Expatrio da yaptırınca indirim oluyor, bu bilgiyi bilmiyordum.

Sormak istediğim şey:
  • 1- Hesabımı bugün açtığımda 109€ olan Initial payment'i hemen ödemem mi bekleniyor?
  • 2- Bir de bütün adımları tamamladıktan sonra Expatrio bizlere tahmini kaç gün sonra banka hesap bilgilerini atıyor?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Kas 02, 2023 1:42 pm

isthatbenj yazdı: Çrş Kas 01, 2023 11:43 pm Merhaba,

Ben sadece bloke hesap açacağım, sigortamı BARMER'de yaptırmıştım. Sanırım, sigortayı da Expatrio da yaptırınca indirim oluyor, bu bilgiyi bilmiyordum.

Sormak istediğim şey:
  • 1- Hesabımı bugün açtığımda 109€ olan Initial payment'i hemen ödemem mi bekleniyor?
  • 2- Bir de bütün adımları tamamladıktan sonra Expatrio bizlere tahmini kaç gün sonra banka hesap bilgilerini atıyor?
Merhaba,

Evet bloke hesap ile beraber sağlık sigortası alırsanız bloke hesap açılış ücreti ödemiyorsunuz.

1- Bloke hesap ücreti ile beraber Expatrio ücretleri de gönderiliyor.
2- Tüm bilgiler eksiksiz girildikten sonra 1-2 gün içerisinde bloke hesap açılış onayınız size iletilir.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Prş Kas 02, 2023 2:15 pm

Expatrio yazdı: Prş Kas 02, 2023 1:42 pm Merhaba,

Evet bloke hesap ile beraber sağlık sigortası alırsanız bloke hesap açılış ücreti ödemiyorsunuz.

1- Bloke hesap ücreti ile beraber Expatrio ücretleri de gönderiliyor.
2- Tüm bilgiler eksiksiz girildikten sonra 1-2 gün içerisinde bloke hesap açılış onayınız size iletilir.
Çok teşekkür ediyorum yanıtınız için, peki hesap açıldıktan sonra belirtilen tutarı hesaba atmak için spesifik bi deadline oluyor mu?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Kas 02, 2023 4:23 pm

isthatbenj yazdı: Prş Kas 02, 2023 2:15 pm Çok teşekkür ediyorum yanıtınız için, peki hesap açıldıktan sonra belirtilen tutarı hesaba atmak için spesifik bi deadline oluyor mu?
hayır bir zaman sınırı yok, hesap açılışı sonrası ödeme talebi açıyorsunuz ve parayı yollamanız gereken IBAN'ın bulunduğu dosyaya erişiyorsunuz.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Pzt Kas 06, 2023 11:27 pm

Expatrio yazdı: Prş Kas 02, 2023 4:23 pm hayır bir zaman sınırı yok, hesap açılışı sonrası ödeme talebi açıyorsunuz ve parayı yollamanız gereken IBAN'ın bulunduğu dosyaya erişiyorsunuz.
Merhaba, ben hesabımı açtım, ödeme talebimi şimdi açsam (IBAN bilgilerimi vs. öğrenmek için) tutarı haftaya yüklesem olur mu?

Bir de parayı İş Bankasından iletmeyi düşünüyorum, ileteceğim hesap türü Euro hesabı olacak, TL hesabı değil. Bu noktada sorun yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Kas 07, 2023 2:08 pm

isthatbenj yazdı: Pzt Kas 06, 2023 11:27 pm Merhaba, ben hesabımı açtım, ödeme talebimi şimdi açsam (IBAN bilgilerimi vs. öğrenmek için) tutarı haftaya yüklesem olur mu?

Bir de parayı İş Bankasından iletmeyi düşünüyorum, ileteceğim hesap türü Euro hesabı olacak, TL hesabı değil. Bu noktada sorun yaşar mıyım?
Merhaba, tabi haftaya parayı gönderebilirsiniz. Para transferi öncesinde transfer talebi açmanız gerekiyor.

bankanızda EUR var ise direkt olarak bankanızdan uluslararası para transferi yapabilirsiniz.

Baranx

Mesaj gönderen Baranx » Çrş Kas 08, 2023 8:23 pm

Merhaba şu anda bloke hesap için toplam ne kadar gerekli

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Kas 09, 2023 1:59 pm

Baranx yazdı: Çrş Kas 08, 2023 8:23 pm Merhaba şu anda bloke hesap için toplam ne kadar gerekli
üniversite öğrencileri için aylık 934€ , dil okulu öğrencileri için aylık 1027€.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Prş Kas 09, 2023 3:57 pm

Expatrio yazdı: Prş Kas 09, 2023 1:59 pm üniversite öğrencileri için aylık 934€ , dil okulu öğrencileri için aylık 1027€.
Merhaba. Eşimle birlikte geleceğiz biz. Tek bloke hesap yeterli oluyor mu? Benim adıma 934+400 yatırsak yeterli mi yoksa onun adına da açmamız lazım mı?
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Kas 09, 2023 6:14 pm

admslv1 yazdı: Prş Kas 09, 2023 3:57 pm Merhaba. Eşimle birlikte geleceğiz biz. Tek bloke hesap yeterli oluyor mu? Benim adıma 934+400 yatırsak yeterli mi yoksa onun adına da açmamız lazım mı?
tek hesap üzerinden ilerleyebilirsiniz. Eşiniz için +400€ ilave olacak şekilde bloke hesabı açmanız yeterlidir.

Esila

Mesaj gönderen Esila » Prş Kas 09, 2023 6:26 pm

Expatrio yazdı: Prş Kas 09, 2023 1:59 pm üniversite öğrencileri için aylık 934€ , dil okulu öğrencileri için aylık 1027€.
Merhaba Expatrio.Şartlı kabul ile dil kursuna geleceğim.Şartlı kabul Bremen dil kursum üniversiteden bağımsız Bochum.Seçenekler de dil kursunumu seçeceğim Bacheloru mu?Yaş 18-23 arasını seçtim dil kursu seçeneğini seçtim 934 Euro çıkardı.Ayrıca Value paketi alınca sağlık ile ilgili bütün ihtiyacımı karşılamış oluyormuyum?Yardımcı olurmusunuz?Yanlış birşey yapmak istemiyorum
Dosya ekleri
Ekran Görüntüsü (578).png
Ekran Görüntüsü (577).png
Ekran Görüntüsü (576).png
İSTANBUL=36F LİSANS
RANDEVU TALEP=28.08.2023
ATAMA TARİHİ=06.11.2023
GÖRÜŞME TARİHİ=29.11.2023
UPS MESAJ=03.01.2024
KARGO TESLİM=04.01.2024
(BU KİŞİ HOCAM DİYE HİTAP EDENLERİ CİDDİYE ALMIYOR)

Esila

Mesaj gönderen Esila » Cum Kas 10, 2023 1:29 pm

Expatrio?
İSTANBUL=36F LİSANS
RANDEVU TALEP=28.08.2023
ATAMA TARİHİ=06.11.2023
GÖRÜŞME TARİHİ=29.11.2023
UPS MESAJ=03.01.2024
KARGO TESLİM=04.01.2024
(BU KİŞİ HOCAM DİYE HİTAP EDENLERİ CİDDİYE ALMIYOR)

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Kas 10, 2023 4:30 pm

Esila yazdı: Prş Kas 09, 2023 6:26 pm Merhaba Expatrio.Şartlı kabul ile dil kursuna geleceğim.Şartlı kabul Bremen dil kursum üniversiteden bağımsız Bochum.Seçenekler de dil kursunumu seçeceğim Bacheloru mu?Yaş 18-23 arasını seçtim dil kursu seçeneğini seçtim 934 Euro çıkardı.Ayrıca Value paketi alınca sağlık ile ilgili bütün ihtiyacımı karşılamış oluyormuyum?Yardımcı olurmusunuz?Yanlış birşey yapmak istemiyorum
o şekilde ilerleyebilirsiniz. Value package sağlık sigortası ile alakalı tüm ihtiyacınızı karşılamakta, ek bir sigorta yaptırmanıza gerek yoktur.

Nisaynkk

Mesaj gönderen Nisaynkk » Cum Kas 10, 2023 5:14 pm

szn33 yazdı: Sal Eyl 05, 2023 3:49 pm Coracle i bloke hesap icin guncel olarak oneren var midir

Reklamsiz gercek deneyimlerinizi alabilir miyim tskler
Expatrio başlığında Coracle sormak da iyiymiş lol
İkisini de kullandım pek bi farkları yok. Sigorta yapacaksan Coracle da Aok Tk istediğini seçebiliyorsun.
Bloke hesap için farklı birşey de yapamazlar zaten herkes yan ürünleriyle pazarlamaya çalışıyor.
Ben 2. kez yapmam gerektiğinde fiyatlara bakmıştım sadece ve Alman bürokrasisine bir kez daha sövmüştüm. :cry:
Bi de expatrio buffer parasını sonuna kadar tuttuğu için extra kazıklanıyo hissetmiştim ama bloke hesap yapmak
genel olarak kazıklanıyor hissettiriyor. 11k küsür parayı işletiyolarsa daha ordan kazandıklarının üstüne 100 euro da
para alıyorlar ama naparsın mecbur