Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cmt Ara 25, 2010 1:45 am

vize durumum icin cok onemli bi soru soracagm. lutfen fikri olanlar cevap versin. Konsolosluk kurs belgesini yada kaydin yapilip yapilmadigini teyit etmek icin bisey yapiyor mu? Mesela kursla gorusmek yada yabancilar subesinden bilgi almak gibi ??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 25, 2010 1:57 am

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
vize durumum icin cok onemli bi soru soracagm. lutfen fikri olanlar cevap versin. Konsolosluk kurs belgesini yada kaydin yapilip yapilmadigini teyit etmek icin bisey yapiyor mu? Mesela kursla gorusmek yada yabancilar subesinden bilgi almak gibi ??[/quote]

cok nadir

oceanblue

Mesaj gönderen oceanblue » Cmt Ara 25, 2010 3:50 am

Bir kabul alalimda vize kalsin o bir sekilde halledilir...

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Cmt Ara 25, 2010 3:52 pm

Kursla gorusmezler. Genelde seyi soruyolar ama mesela bir Duisburg-Essenden Cevre muhendlisligine kabul aldin. Onu arastirip sorusturuyolar gercekten o okulda o bolum varmi falan. Bize yapmislardi. Yabanci polisine gelince zaten yabanci polisine yolluyolar dosyalari sen almanyaya geldiginde bagli bulundugun gelmek istedigin sehrin yabanci polisinde oluyor o belgeler

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 1:06 am

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Kursla gorusmezler. Genelde seyi soruyolar ama mesela bir Duisburg-Essenden Cevre muhendlisligine kabul aldin. Onu arastirip sorusturuyolar gercekten o okulda o bolum varmi falan. Bize yapmislardi. Yabanci polisine gelince zaten yabanci polisine yolluyolar dosyalari sen almanyaya geldiginde bagli bulundugun gelmek istedigin sehrin yabanci polisinde oluyor o belgeler [/quote]

tam olarak durum su, vizemi gidecegim sehrin yabancilar subesi onayladi, yani vizem cikti (bunu konsoloslukluk soyledi net olarak) sadece benim kursum orada basladigi ve ben vize cikana kadar gec kaldigim icin tekrar bi kurs belgesi istediler benden. geriye kalan tek islem benim kursumun baslangic tarihine gore cikis tarihini pasaporta islemeleri kaldi. ben kursa tekrar basvuru yaptim ama araya tatil girdiginden dolayi is uzayacak sanirim. en sonn 14 ocaga kadar kurs belgesini konsolosluga gondermem gerekiyor. kursa durumumu da bildirdim ama cevap alamiyoruz nerdeyse 1 haftadir. ve gonderdigim basvuru belgeleri kargoda bekliyor malesef kurs kapali oldugu icin. tatil tam olarak hangi gun bitiyor universitelerde?
ve belgeyi o sureye kadar alamazsam baska seyler yapabilirimm hmmm yoldan cikartacaklar beni en sonunda ;)

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Ara 26, 2010 1:11 am

Sanirim ayin 10 unda tekrar acilacak. En son 14 ocak ise zaten yetismez.
Belki konsoloslukla konusabilirsin ve tatilden dolayi isler aksadi diyebilirsin.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 1:24 am

son gorustugumde memur, mudurum en son bunu soyluyor dedi. pazarlik edercesine konustum nerdeyse ama olmadi. tekrar arayip deneyecegim. subatin basinda 3 aylik sure doldugu icin hakkiniz yaniyor demisti. peki ben tekrar vizeye basvurabilir miyim ? onceden cikmis ama iptal olmus olmasi mani degildir dimi? aksilikler ustuste geldiginden uzadi... kurs belgesi gelir bu kez de vize iptal olmus olur mazaAllahh..
bu gidisle ben resmi evrakta degisiklik yapmaktan sinir disi edilicem, aklima kotu kotu seyler geliyorr. :D

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Ara 26, 2010 10:53 am

son gorustugumde memur, mudurum en son bunu soyluyor dedi. pazarlik edercesine konustum nerdeyse ama olmadi. tekrar arayip deneyecegim. subatin basinda 3 aylik sure doldugu icin hakkiniz yaniyor demisti. peki ben tekrar vizeye basvurabilir miyim ? onceden cikmis ama iptal olmus olmasi mani degildir dimi? aksilikler ustuste geldiginden uzadi... kurs belgesi gelir bu kez de vize iptal olmus olur mazaAllahh..
bu gidisle ben resmi evrakta degisiklik yapmaktan sinir disi edilicem, aklima kotu kotu seyler geliyorr. :D[/quote]

sen hangi kursa gideceksin almanyada? 10 ocaga kadar nasil tatil oluyor? benim kursum 3 ocakta basliyor mesela. aslinda hazirlayip faksla 13 unde bile yollasalar 14 une yetisir.

spinelesslaugh

Mesaj gönderen spinelesslaugh » Pzr Ara 26, 2010 12:18 pm

Bilmiyorum daha once yazildi mi ama bi sorayim..

Yesil pasaportla universitede okumak mumkun mu?..

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Pzr Ara 26, 2010 1:18 pm

yesil pasaportla vizesiz okumak mumkun degil vizeye basvurman gerekiyor

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Ara 26, 2010 1:41 pm

[quote]spinelesslaugh tarafindan yazilan metin:
Bilmiyorum daha once yazildi mi ama bi sorayim..

Yesil pasaportla universitede okumak mumkun mu?..[/quote]

yesil pasaport 3 aylik turist vizesinde avantajli durumda. diger vize turlerinde diger pasaportlar ile ayni statude.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 1:51 pm

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
bu gidisle ben resmi evrakta degisiklik yapmaktan sinir disi edilicem, aklima kotu kotu seyler geliyorr. :D[/quote]

sen hangi kursa gideceksin almanyada? 10 ocaga kadar nasil tatil oluyor? benim kursum 3 ocakta basliyor mesela. aslinda hazirlayip faksla 13 unde bile yollasalar 14 une yetisir.[/quote]

Heidelberg unisinin dil kursu zeynep, noel tatili baslamadan oncce gonderdim gecen hafta sali carsamba kargo gitti ama kapaliymis. Telefonlara da bakmiyorlar. Durumumu anlatan mektup da yazdm. Mail attim.. Kabulu universite veriyormus sanirim o yuzden uzar mi onayin cikmasa sizce? Tabi soyle de bisey var onlar bana dediki tekrar basvuru yapin durumunuzu anlatan mektup yazin demislerdi, durumumdan haberdarlar aslinda, arastirilacak bi durumum da yok hemen onay verilebilir ucreti de odedim cunku.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 3:00 pm

YENI BASLIKTAN DEVAM ETMEK ICIN LUTFEN TIKLAYINIZ :

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

zafer96

Mesaj gönderen zafer96 » Pzt Oca 03, 2011 10:59 pm

selam arkadaslar...ben istanbul alman konsoloslugun basvurdum 23 ekimde....1 ay olduktan sonra sanirim noel tatiline girdiler bir defa aradim vize sorgusu icin almanyadan haber bekliyoruz demislerdi...simdi ne yapmaliyim hicbir haber yok daha...herhangi bir evrak talebindede bulunmadilar...ilk vizeye basvurdugumda kadin evraklariniz tam demisti...lutfen bi bilgi verin....tsk.ederim
zafer9696

Kilitli