Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar Lisans Okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nachtigal

Tekrar Lisans Okumak

Mesaj gönderen nachtigal » Cmt Kas 04, 2023 3:52 am

Merhaba arkadaşlar kız arkadaşımın içinde bulunduğu duruma yönelik aklımızda önemli sorular var.

Şu an Köln'de Komparatistik alanında yüksek lisans yapıyor fakat bölüme devam etmeyip farklı bir lisans programına başlamak istiyor.
Bu durumda tekrar YKS'ye girip Türkiye'de bir okula mı yerleşmesi gerekiyor lisansa başlaması için?
Ya da hali hazırda Türkiye'den bir lisans diploması(Germanistik) olması yeterli olur mu Almanya'da lisans programına yerleşmesine?

pulshatks

Re: Tekrar Lisans Okumak

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Kas 04, 2023 5:17 pm

nachtigal yazdı: Cmt Kas 04, 2023 3:52 am Merhaba arkadaşlar kız arkadaşımın içinde bulunduğu duruma yönelik aklımızda önemli sorular var.

Şu an Köln'de Komparatistik alanında yüksek lisans yapıyor fakat bölüme devam etmeyip farklı bir lisans programına başlamak istiyor.
Bu durumda tekrar YKS'ye girip Türkiye'de bir okula mı yerleşmesi gerekiyor lisansa başlaması için?
Ya da hali hazırda Türkiye'den bir lisans diploması(Germanistik) olması yeterli olur mu Almanya'da lisans programına yerleşmesine?
merhaba,
lisans okuyan biri olarak söylüyorum,
yks yerleştirme sonucu hangi alanla ilgiliyse ona girebilir.Ben Türkiyede İstanbul üniversitesi İşletme kazanmıştım ve üni assist VPD belgemde 'bu kişi genel üniversite yeterliliğinde ekonomi ve sosyal alanlardaki bölümlerde okula kabul alabilir' tarzında bir şey yazıyor.

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Cmt Kas 04, 2023 7:30 pm

eger lisansini bitirdiyse istedigi her bölüme basvurabilir, bu durumda herhangi bir alan kisitlamasi ya da tekrar universiteyi kazanma gibi bir zorunlulugu yok. Basvuruda normalden farkli olarak aldigi lisans diplomasi, supplementi ve transkiptini yolluyor osym puanini ve kazandi belgesini de girdigi yil icin osymden alip yollayabilir.

Twist321

Mesaj gönderen Twist321 » Cmt Kas 04, 2023 7:31 pm

pulshatks yazdı: Cmt Kas 04, 2023 5:17 pm merhaba,
lisans okuyan biri olarak söylüyorum,
yks yerleştirme sonucu hangi alanla ilgiliyse ona girebilir.Ben Türkiyede İstanbul üniversitesi İşletme kazanmıştım ve üni assist VPD belgemde 'bu kişi genel üniversite yeterliliğinde ekonomi ve sosyal alanlardaki bölümlerde okula kabul alabilir' tarzında bir şey yazıyor.
lisansi okumakla bitirmek arasinda basvuru farki var yanlis bilgilendirme yapmayalim lutfen