Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mulukaya

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Mulukaya » Cmt Kas 04, 2023 8:31 am

Stranger yazdı: Cum Kas 03, 2023 8:50 pm Yani aylık 1390 Euro toplam 1390*12 Euro mu istediler? Sadece iki eş için değil mi? Çocuğunuz var mı
Dostum yazdıklarımın toplamını nasıl 1390 buldun? 1790x12 bu tutar toplam sadece 2 kişi için çocuk yok

CSTR

Mesaj gönderen CSTR » Cmt Kas 04, 2023 9:40 am

Merhaba arkadaşlar,
Ben 4 Ekim'de 41f vize görüşmesine girdim. Yanıtını beklerken yabancılar şubesinden sizin evrakları hiç işlemeden gönderdik bu bir hata oldu dediler. Ayrıca kalacak yer kira kontratımı ve okulun beni bu geçen süre sonunda kabul edeceğine dair bir belge istediler.

Şimdi benim sorunum burada başlıyor. İlk başta yabancılar şubesinde sorun etmeyeceği bir miktarda otel odası tuttum ancak bu otel odası Leipzig'de, sonrasında yardımlar sayesinde Halle'de bir daire kiraladım. Şimdi önümde iki yol var ya halledeki yani şehir olarak yakın ama farklı eyalete düşen yerdeki kira kontratını vereceğim ya da risk alıp leipzig'de başka bir otel rezervasyonu yapıp onu vereceğim. Halle yani farklı eyaletteki kira kontratını verirsem süre tekrar minimum 3 hafta uzayacak ancak Leipzig de başka bir otel kiralayıp verirsen bu sefer otel olduğu için ya kabul edilmezse ya da ekstradan başka belgelerde istenirse diye kafam çok karışık. bu süre zarfında da okul hakkımı kaybetme olasılığım da var.

Gerçekten bu süreçten anlayan yardımcı olabilecek birileri var mı çok ihtiyacım var

karatass

Mesaj gönderen karatass » Cmt Kas 04, 2023 11:54 am

arkadaşlar önemli bir sorum var, cevaplarınızı bekliyorum. Konsolosluk kira sözleşmesi talep etti, gideceğimiz şehirde ev bulamıyoruz, ancak başka bir eyalette tanıdığımız aracılığı ile ev bulabiliyoruz. Evin, okulun olduğu eyaletten başka bir eyalette olması sorun olur mu, evin olduğu eyaletin yabancılar dairesine mi gider başvurumuz? Bilginiz var mı?

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Cmt Kas 04, 2023 2:20 pm

karatass yazdı: Cmt Kas 04, 2023 11:54 am arkadaşlar önemli bir sorum var, cevaplarınızı bekliyorum. Konsolosluk kira sözleşmesi talep etti, gideceğimiz şehirde ev bulamıyoruz, ancak başka bir eyalette tanıdığımız aracılığı ile ev bulabiliyoruz. Evin, okulun olduğu eyaletten başka bir eyalette olması sorun olur mu, evin olduğu eyaletin yabancılar dairesine mi gider başvurumuz? Bilginiz var mı?
Çok bilgim olmamakla birlikte bence okula gidip gelme yapılabilecek mesafede ise sorun olmayabilir diye düşünüyorum ama çok uzaksa sorun yapabilirler belki ama çok bilgim yok mail atıp sorun isterseniz

karatass

Mesaj gönderen karatass » Cmt Kas 04, 2023 5:30 pm

CSTR yazdı: Cmt Kas 04, 2023 9:40 am Merhaba arkadaşlar,
Ben 4 Ekim'de 41f vize görüşmesine girdim. Yanıtını beklerken yabancılar şubesinden sizin evrakları hiç işlemeden gönderdik bu bir hata oldu dediler. Ayrıca kalacak yer kira kontratımı ve okulun beni bu geçen süre sonunda kabul edeceğine dair bir belge istediler.

Şimdi benim sorunum burada başlıyor. İlk başta yabancılar şubesinde sorun etmeyeceği bir miktarda otel odası tuttum ancak bu otel odası Leipzig'de, sonrasında yardımlar sayesinde Halle'de bir daire kiraladım. Şimdi önümde iki yol var ya halledeki yani şehir olarak yakın ama farklı eyalete düşen yerdeki kira kontratını vereceğim ya da risk alıp leipzig'de başka bir otel rezervasyonu yapıp onu vereceğim. Halle yani farklı eyaletteki kira kontratını verirsem süre tekrar minimum 3 hafta uzayacak ancak Leipzig de başka bir otel kiralayıp verirsen bu sefer otel olduğu için ya kabul edilmezse ya da ekstradan başka belgelerde istenirse diye kafam çok karışık. bu süre zarfında da okul hakkımı kaybetme olasılığım da var.

Gerçekten bu süreçten anlayan yardımcı olabilecek birileri var mı çok ihtiyacım var
selamlar çok benzer bir durumdayız, kiralık yer bulamluyoruz, siz ne yapacağınızla ilgili bir sonuca veya bilgiye ulaştınız mı? Eğer ulaşmadıysanız, vereceğiniz karardan ve sürecinizden beni haberdar edebilir misiniz?

CSTR

Mesaj gönderen CSTR » Pzr Kas 05, 2023 1:18 am

Bir yerde 90 km kuralı gördüm dün ama o kadar çok yeri okudum ki...

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Pzt Kas 06, 2023 9:47 am

Fürdich yazdı: Sal Eki 03, 2023 9:41 pm Merhaba, Hayır sormadılar
Merhabalar bizim vize sürecimizden bahsetmek istiyorum bu forumdan çok faydalandık bu foruma emeği geçen herkese teşekkürler

Vize süreç - 41f
istanbul, eşli başvuru
Gidilecek eyalet: NRW
11.06.2023: idata vize randevu talebi
07.07.2023: idata randevu tarihi atandı
07.08.2023: idata randevu tarihi
09.08.2023: başvuru sahibi için eksik evrak talebi geldi aynı gün evrak gönderildi (bloke hesabın hesap dökümü istendi)
07.09.2023: başvuru sahibi vizesi geldi . 1 yıllık multi verildi.
17.10.2023: visa-national@ista.auswaertiges-amt.de tarafından eş için eksik evrak talebi geldi (Adli sicil kaydı istendi )
20.10.2023: eksik evrak gönderildi
03.11.2023: eşin de vizesi geldi 3 aylık multi verildi

Bloke hesap kullanıldı
Kira sözleşmesi yoktu
Eşin a1 sertifikası vardı

Bu süreçte şunu anladım ki herkesin süreci çok kişisel ilerliyor, herkese bol sabır ve herkesin hakkında hayırlısını diliyorum

isbeka

Mesaj gönderen isbeka » Pzt Kas 06, 2023 10:53 am

Merhabalar,
41f kapsamında Bonn için 25.07.2023 tarihinde yaptığımız eşli başvuruda Konsolosluk bizden de kira sözleşmesi talep etti.
Sözleşme süresinin en az ne kadar olması gerektiğini bilen var mı? Daha vize çıkıp çıkmayacağı belli değilken 1 veya 2 yıllık sözleşme yapmak bize riskli geliyor açıkçası. 6 aylık sözleşme yeterli görülür mü?
Bir de paylaşımlı evler (WG) için yapılan sözleşmeler kabul ediliyor mu acaba?
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok seviniriz.
Teşekkürler.

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzt Kas 06, 2023 8:24 pm

Fürdich yazdı: Pzt Kas 06, 2023 9:47 am Merhabalar bizim vize sürecimizden bahsetmek istiyorum bu forumdan çok faydalandık bu foruma emeği geçen herkese teşekkürler

Vize süreç - 41f
istanbul, eşli başvuru
09.08.2023: başvuru sahibi için eksik evrak talebi geldi aynı gün evrak gönderildi (bloke hesabın hesap dökümü istendi)
17.10.2023: visa-national@ista.auswaertiges-amt.de tarafından eş için eksik evrak talebi geldi (Adli sicil kaydı istendi )

Bloke hesap kullanıldı
Kira sözleşmesi yoktu

Bu süreçte şunu anladım ki herkesin süreci çok kişisel ilerliyor, herkese bol sabır ve herkesin hakkında hayırlısını diliyorum
merhaba eşiniz referans kısmına ne yazdı aile birleşimini seçti?

tşkler,

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzt Kas 06, 2023 11:43 pm

Tebrikler. Size 1 yıl, eşinize 3 ay vermeleri tuhaf olmuş. Hemen oturum izni uzatması ile uğraşmanız gerekecek sanırım. Birkaç sorum var, cevaplayabilirseniz sevinirim;

Vize başlangıç tarihi olarak ne yazmışlar?
Hangi şehirdi?
Dosyaların yabancılar dairesine hangi tarihte iletildiğini biliyor musunuz?

Teşekkürler
Fürdich yazdı: Pzt Kas 06, 2023 9:47 am Merhabalar bizim vize sürecimizden bahsetmek istiyorum bu forumdan çok faydalandık bu foruma emeği geçen herkese teşekkürler

Vize süreç - 41f
istanbul, eşli başvuru

Bloke hesap kullanıldı
Kira sözleşmesi yoktu

41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Sal Kas 07, 2023 7:15 am

szn33 yazdı: Pzt Kas 06, 2023 8:24 pm merhaba eşiniz referans kısmına ne yazdı aile birleşimini seçti?

tşkler,
Aile birleşimini seçtik evet ve referanslara da kabul alan eşin adını yazdık

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Sal Kas 07, 2023 7:17 am

optima999 yazdı: Pzt Kas 06, 2023 11:43 pm Tebrikler. Size 1 yıl, eşinize 3 ay vermeleri tuhaf olmuş. Hemen oturum izni uzatması ile uğraşmanız gerekecek sanırım. Birkaç sorum var, cevaplayabilirseniz sevinirim;

Vize başlangıç tarihi olarak ne yazmışlar?
Hangi şehirdi?
Dosyaların yabancılar dairesine hangi tarihte iletildiğini biliyor musunuz?

Teşekkürler
Evet gerçekten öyle oldu oturum derdine düştük direkt.
Eşimin vizesinde gitmek istedimiz formda belirttiğimiz tarihi yazdılar, bende ise vizenin basıldığı tarihten 3gün sonrası yazılıydı istediğimiz tarihin yaklaşık 1 ay sonrası
Bonn, iletim tarihlerini bilmiyorum mail atmıştım cevap alamamıştım

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Sal Kas 07, 2023 8:28 am

Fürdich yazdı: Sal Kas 07, 2023 7:15 am Aile birleşimini seçtik evet ve referanslara da kabul alan eşin adını yazdık
çok tşkler eşin adını yazdıktan sonra adres kısmını boş mu bıraktınız orda almanyaya gidilecek adres mi yoksa türkiyedeki adres mi kafamız karıştıda

çok tşkler

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Sal Kas 07, 2023 9:10 am

szn33 yazdı: Sal Kas 07, 2023 8:28 am çok tşkler eşin adını yazdıktan sonra adres kısmını boş mu bıraktınız orda almanyaya gidilecek adres mi yoksa türkiyedeki adres mi kafamız karıştıda

çok tşkler
Rica ederim . Boş bıraktık diye hatırlıyorum 😊

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Çrş Kas 08, 2023 3:26 pm

melldnc yazdı: Sal Eki 31, 2023 1:17 am İnanın danışman firmada napacagini sasirdi bizde şaşırdık pasaport nerde kimde en ufak bilgimiz yok mail atsam ter algılanır mi artık onu da bilmiyorum aylardır bekliyoruz
Ne durumdasınız acaba? Eşinizle ilgili bir gelişme var mı "eşinize gerek yok" cevabını verdiklerinden sonra?
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Prş Kas 09, 2023 3:33 pm

hashoshaf yazdı: Çrş Kas 08, 2023 3:26 pm Ne durumdasınız acaba? Eşinizle ilgili bir gelişme var mı "eşinize gerek yok" cevabını verdiklerinden sonra?
3 defa açıklayıcı mail attık ve hala aynı soruları soran mail atıyorlar a1 belgesini yollayın ve geri doneceginizi kanitlayin diye maillerin ulasmama imkanı var mı bilmiyorum ama çok sıkıldık artık tekrar aynı mailleri yolladık ya kendileri ne istediklerini bilmiyorlar ya da biz anlamiyoruz herkes eşiyle gelebiliyorken bizde neden bu kadar problem çıktı anlamadım ya kursu zaten asla bulamıyorum her ay kursum bı sonra ki aya atıyor göçmenler oncelikliymis ben bir ay sonra ki kursa gidebilirmisim ve kurs tarihini değiştirmeye hakları varmış başka kurs bulun diyorlar vize sürecim aralığın sonunda bitiyor ciddi anlamda çok yorucu bir süreç oldu bizim icin

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Kas 09, 2023 4:00 pm

melldnc yazdı: Prş Kas 09, 2023 3:33 pm 3 defa açıklayıcı mail attık ve hala aynı soruları soran mail atıyorlar a1 belgesini yollayın ve geri doneceginizi kanitlayin diye maillerin ulasmama imkanı var mı bilmiyorum ama çok sıkıldık artık tekrar aynı mailleri yolladık ya kendileri ne istediklerini bilmiyorlar ya da biz anlamiyoruz herkes eşiyle gelebiliyorken bizde neden bu kadar problem çıktı anlamadım ya kursu zaten asla bulamıyorum her ay kursum bı sonra ki aya atıyor göçmenler oncelikliymis ben bir ay sonra ki kursa gidebilirmisim ve kurs tarihini değiştirmeye hakları varmış başka kurs bulun diyorlar vize sürecim aralığın sonunda bitiyor ciddi anlamda çok yorucu bir süreç oldu bizim icin
Kursun ertelenmesi ne demek? Parası verilmiş rezervasyonu yapılmış bir kursu nasıl erteliyorlar? Hangi kurs hangi şehir söyleyin de biz de bilelim, uzak duralım.

Siz Almanya’daysanız neden şahsen Yabancılar Dairesi’ne gidip bilgi almıyorsunuz konuyla alakalı?

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Prş Kas 09, 2023 4:08 pm

hashoshaf yazdı: Prş Kas 09, 2023 4:00 pm Kursun ertelenmesi ne demek? Parası verilmiş rezervasyonu yapılmış bir kursu nasıl erteliyorlar? Hangi kurs hangi şehir söyleyin de biz de bilelim, uzak duralım.

Siz Almanya’daysanız neden şahsen Yabancılar Dairesi’ne gidip bilgi almıyorsunuz konuyla alakalı?
Yabancılar dairesi bu konunun onlarla ilgisi olmadığını söylüyor Ankara'da belgeler orasiyla irtibata geçin diyorlar Ankara'da asla telefonlara bakmıyor mail atiyoruz okuyorlar mi okumuyorlar mi anlamıyoruz attıkları maillerden ...
Kursta Oldenburg şehrinde Ibis parayı almıyorlar sadece kayıt açıyorlar şu tarih diyorlar ve mektup göndereceğiz size diyorlar mektup gelmediği için bizde telefonla soralım dedik bu 3. Erteleyisleri artık online kurslari araştırmaya başladım küçük şehirlerde kurs bulmak baya zor

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Kas 09, 2023 4:10 pm

melldnc yazdı: Prş Kas 09, 2023 4:08 pm Yabancılar dairesi bu konunun onlarla ilgisi olmadığını söylüyor Ankara'da belgeler orasiyla irtibata geçin diyorlar Ankara'da asla telefonlara bakmıyor mail atiyoruz okuyorlar mi okumuyorlar mi anlamıyoruz attıkları maillerden ...
Kursta Oldenburg şehrinde Ibis parayı almıyorlar sadece kayıt açıyorlar şu tarih diyorlar ve mektup göndereceğiz size diyorlar mektup gelmediği için bizde telefonla soralım dedik bu 3. Erteleyisleri artık online kurslari araştırmaya başladım küçük şehirlerde kurs bulmak baya zor
Lisans için miydi sizin eşli başvurunuz? Maillerinizin içeriği neydi?

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Prş Kas 09, 2023 4:14 pm

hashoshaf yazdı: Prş Kas 09, 2023 4:10 pm Lisans için miydi sizin eşli başvurunuz? Maillerinizin içeriği neydi?
Bremen Üniversitesi şartli kabul 36 fle başvuru yaptık
Mailde bizden istenen eşimin dil belgesi ve bizim ülkemize geri dönüp donmeyecegimizi kanitlamamiz .. planlı süreci anlatmak dışında yapabileceğimiz başka bir kanıt yok