Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turist Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ekremyaman

Turist Vizesi

Mesaj gönderen ekremyaman » Pzt Ara 13, 2010 5:03 pm

merhaba Arkadaslar TR de ogrenciyim turist vizesi alip 2-3 haftaligina almanyaya gezmeye gitmeyi dusunuyrum acaba turist vizesi almam icinde orada yasiyan birinden davtiye almam sartmi direk basvuru yapsam ogrenci olmam nedeniyle davetiyesiz cikmaz mi vizem ....? ve bu tatil icinde olsa almanca bilgisi isterlermi benden A1-A2-B1... gbi bir mulakat yapilir mi vize icin

87romeo

Turist Vizesi

Mesaj gönderen 87romeo » Pzt Ara 13, 2010 6:09 pm

Turist vizesi icin davetiye sart senin durumundaki biri icin.Ama almanca bilme gibi bir zorunlulugun yok.

Zeynepp

Turist Vizesi

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 13, 2010 10:23 pm

davetiyeden baska otel rezervasyonu da yaptirabilirsin. o rezervasyonu gosterirsin konsolosluga cogu insan boyle yapiyor. zaten ogrenci belgesi verecegin icin sorun olmaz.

ekremyaman

Turist Vizesi

Mesaj gönderen ekremyaman » Sal Ara 14, 2010 5:15 am

himm yani gitmeden once almanyadaki arkadasim otel rezervasyonunu yaptirip bana bu durumu belgelemesi ve bunu konsolosluga vermem yetrli diyorsunuz peki diyelim ki ben temuuz 1-15 arasi almanyada olmak istiyrum ve o sekilde rezervasyonumu yaptirdim almanyada kalacagim otelde vizeye ne zaman basvurmami onerirsiniz yani vizenin onaylanmasi suresi icin soruyorum mayisda basvursam sizce yeterli olurmu kalan 2 ay sure son olarak tam olarak basvuracagim vizenin adi nedir ve bu iki belge yeterlimidir ogrencilik belgesi ve otel rezarvasyonu

technology

Turist Vizesi

Mesaj gönderen technology » Sal Ara 14, 2010 2:50 pm

Merhaba

bende turist vizesine basvuracagim.Fakat ozel bir dil kursundan 3 aylik kayit yaptiracagim.Yani turist vizesiyle dil kursuna katilacagim.
dil kursu ok,kalma yeri ok,banka hesaplari ok...yinede vize alamammi diyorsunuz?

ybrk

Turist Vizesi

Mesaj gönderen ybrk » Sal Ara 14, 2010 10:19 pm

@ekremyaman, Temmuz\'da orada olmak istiyorsan tavsiyem en gec Mayis ayi icinde vize basvurunu yapmis olman. Cunku yaz aylarinda konsolosluk yogun oluyor ve ha dedigin anda randevu alamayacagin gibi, vizenin cikma suresi de uzayabiliyor.
O yuzden Nisan sonu, Mayis basi basvurunu yap.

Otel ve davetiye konusuna gelince. Davetiyenin olmasi iyidir, arkadasin Alman ise, cok cok daha iyidir.

@technology, sen dil kursu icin basvuru yaptigini belirtmelisin vize gorusmesinde. Vize alip alamayacagini kimse garanti edemez.
Adamlar senin ne kadar masraf yaptigina, nereye kayit olduguna bakmiyor. Geri donup donmeyecegin konusu onlari ilgilendiriyor.
Lakin bunu da sadece banka hesabiyla kanitlayamazsin.

Turist vizesine basvururken sadece banka hesabi gostermeyin. Cunku bankadaki paranin garantisi yoktur, vize basvurusundan 1 saat sonra gidip parayi cekebilirsiniz bankadan.
Banka hesabinin yaninda tasinmaz mal gosterin. Ev tapusu, kira kontrati, araba ruhsati, calisiyorsaniz is yerinizden alacaginiz belgeler, ogrenciyseniz ailenizin calistigi yerlerden alacagi belgeler vs. (hepsi konsoloslugun sitesinde detayli olarak yazar).

technology

Turist Vizesi

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 15, 2010 8:43 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:
@ekremyaman, Temmuz\'da orada olmak istiyorsan tavsiyem en gec Mayis ayi icinde vize basvurunu yapmis olman. Cunku yaz aylarinda konsolosluk yogun oluyor ve ha dedigin anda randevu alamayacagin gibi, vizenin cikma suresi de uzayabiliyor.

Otel ve davetiye konusuna gelince. Davetiyenin olmasi iyidir, arkadasin Alman ise, cok cok daha iyidir.

@technology, sen dil kursu icin basvuru yaptigini belirtmelisin vize gorusmesinde. Vize alip alamayacagini kimse garanti edemez.
Adamlar senin ne kadar masraf yaptigina, nereye kayit olduguna bakmiyor. Geri donup donmeyecegin konusu onlari ilgilendiriyor.

Turist vizesine basvururken sadece banka hesabi gostermeyin. Cunku bankadaki paranin garantisi yoktur, vize basvurusundan 1 saat sonra gidip parayi cekebilirsiniz bankadan.
Banka hesabinin yaninda tasinmaz mal gosterin. Ev tapusu, kira kontrati, araba ruhsati, calisiyorsaniz is yerinizden alacaginiz belgeler, ogrenciyseniz ailenizin calistigi yerlerden alacagi belgeler vs. (hepsi konsoloslugun sitesinde detayli olarak yazar).[/quote]

Tessekurler yanit icin,

Benim esas amacim gezmek birde az olan almanca dilbilgimi gelistirmek,birde tanidigin birine Turkiyeye tasinmasinda yardim etmek(Istek gonderilmeyecek,davetiye dil kursundan gelecek).Turist vizesi almak icin birde dil kursuna kayit yaptirayim diyorum.Tabiki hicbir garantisi yok vize almanin.Ama benim acikladigim durum, kesin vize verilip verilmiyecegini sizlere sorayim dedim.
Hani diyebilirsinizki bu sartlarda kesin vize alamazsin,yada vize alabilirsin.Ayrica ev tapusu ve arac ruhsati gibi malvarliklarinida gosterecegim.

ybrk

Turist Vizesi

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Ara 15, 2010 9:27 pm

[quote]technology tarafindan yazilan metin:
[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:

Banka hesabinin yaninda tasinmaz mal gosterin. Ev tapusu, kira kontrati, araba ruhsati, calisiyorsaniz is yerinizden alacaginiz belgeler, ogrenciyseniz ailenizin calistigi yerlerden alacagi belgeler vs. (hepsi konsoloslugun sitesinde detayli olarak yazar).[/quote]

Tessekurler yanit icin,

Benim esas amacim gezmek birde az olan almanca dilbilgimi gelistirmek,birde tanidigin birine Turkiyeye tasinmasinda yardim etmek(Istek gonderilmeyecek,davetiye dil kursundan gelecek).Turist vizesi almak icin birde dil kursuna kayit yaptirayim diyorum.Tabiki hicbir garantisi yok vize almanin.Ama benim acikladigim durum, kesin vize verilip verilmiyecegini sizlere sorayim dedim.
Hani diyebilirsinizki bu sartlarda kesin vize alamazsin,yada vize alabilirsin.Ayrica ev tapusu ve arac ruhsati gibi malvarliklarinida gosterecegim.[/quote]

Dil kursundan gelecek davetiye ve mal varligi gosterirsen, tabii istenilen diger belgeleri de eksiksiz goturursun, pek problem cikacagini sanmiyorum.
Ama tabii hickimse alip alamayacagini garanti edemez. Her sey mumkun bu islerde.

deeply disturbed

Turist Vizesi

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Ara 24, 2010 7:28 pm

merhaba, benim de 2.5 ay surcek bir kursum var, dolayisiyla ankaradan turist vizesine basvurmam gerektigini ogrendim. bloke hesabim var suanda ama illa masraflarimin karsilanacagini belirtir bir davetiye lazimmis. yalniz pek detayli bilgim yok davetiyeyle ilgili, buna dair birkac sorum olacak:
1.Kimler davetiye yollayabilir, akraba olmasi sart mi?
2.Davetiye yollicak kisinin geliriyle ilgili bi kisitlama var mi, su miktardan asagisi olmaz diye?
3.Benim kurs Dortmund\'da, Bremen\'de yasayan akrabam davetiye yollayabilir mi?
4.Ne gibi burokratik islemler yapilmasi gerekiyor?
bilgilendirirseniz cok sevinirim. tesekkurler simdiden.

technology

Turist Vizesi

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 29, 2010 11:24 pm

merhaba bende 2,5 sureli bir kursa kayit yaptirdim.Parasini yatirdim belgeleri bekliorum...

Kafama takilan sorular.

1.Kalacagim ev uzaktan bi akrabanin evi Aachen da.Ama istek falan gonderilmeyecek ,vize basvuru formuna adresi telefonu ad soyad hep ekledim.illaki davet gerekirmi.?
2.Dil kursundan davetiye yazisi ve kayit belgesi gelecek zaten.
3.Banka hesap dokumleri ve malvarliklari tamam.

yani basvuru sirasinda direkt sen git istek belgesini getirde gel derlermi?

technology

Turist Vizesi

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 29, 2010 11:25 pm

ingiltere vizesi icin bukadar sikinti cekmedim ben ya....fittiricam.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turist Vizesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 30, 2010 7:10 pm

[quote]technology tarafindan yazilan metin:
merhaba bende 2,5 sureli bir kursa kayit yaptirdim.Parasini yatirdim belgeleri bekliorum...

Kafama takilan sorular.

1.Kalacagim ev uzaktan bi akrabanin evi Aachen da.Ama istek falan gonderilmeyecek ,vize basvuru formuna adresi telefonu ad soyad hep ekledim.illaki davet gerekirmi.?
2.Dil kursundan davetiye yazisi ve kayit belgesi gelecek zaten.
3.Banka hesap dokumleri ve malvarliklari tamam.

yani basvuru sirasinda direkt sen git istek belgesini getirde gel derlermi?[/quote]

Turist vizesi icin mi 2.5 yil sureli bir kursa kayit yaptirdin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

technology

Turist Vizesi

Mesaj gönderen technology » Cum Ara 31, 2010 3:17 pm

2,5 ay pardon

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turist Vizesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 31, 2010 5:13 pm

Kalacagin yer icin ever davetiye gerekli.Illa ki nerede nasil kalacaksin belgelemen lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari