Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
karatass

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen karatass » Cmt Eki 28, 2023 9:39 am

szn33 yazdı: Cmt Eki 28, 2023 6:20 am Gurkan bey’in gorusunu alabiliriz bence bu konuda ona nasil ulasiriz?
Gürkan bey kim?

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cmt Eki 28, 2023 10:17 am

karatass yazdı: Cmt Eki 28, 2023 9:39 am Gürkan bey kim?
Bu forumun yoneticisi ve sahibi

tuana

Mesaj gönderen tuana » Cmt Eki 28, 2023 2:31 pm

almanyayolculari yazdı: Sal Eki 24, 2023 3:46 pm Arkadaslar merhaba

Esim ile beraber 41f basvurusu yaptik. Benim belgelerim BVA ya ulasti hatta BVA islemlerin tamamladigini soyledi. Yalniz esimin belgeleri BVA ya hala ulasmadi ve esime Alman konsoloslugundan ek belge talebi geldi:

1. Aktuelle Meldebestätigung des Ehepartners in Deutschland (nicht älter als sechs Monate)
2. Kopie des Passes des Ehepartners
3. Kopie des Aufenthaltstitels des Ehepartners

17 kasima kadar sure vermisler yalniz zaten benim bu sureye kadar Almanyaya gidip oturum izni almamin imkani yuk

Yani esimden benim adres kaydimi, pasaportumu ve oturum iznimi istiyorlar... benim vizem bile cikmadi henuz, boyle bir durumla karsilasan var mi? Bu durumda ne yapabiliriz arkadaslar?
merhaba bende sizinle ayni sureci paylasiyorum.29 eylulde ıdata ankarada gorusmeye gıttık aılemle ve basvuru formunda bende sızın gıbı aıle bırlesımını secmıstım ve 3 gun once bvaya vızemın udrumu ıle ıılgılı mesaj gonderdıgıde 11 ekımde yabancılar daıresıne belgelerımın yollandıgını soyledıler.Fakat aıle bırlesımı yazmıs olmak forumda okuduklarım kadarıyla sıkıntı olacak gıbı gorunuyor bu duruma acıklık getırebılecek bırısı varsa yardımcı olabılır mı ?

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Cmt Eki 28, 2023 3:16 pm

Merhaba, sadece öğrenci olan kişinin mi belgeleri gönderilmiş, yoksa 'aile birleşimi' seçen eşin de belgeleri bvaya gitmiş mi sizin durumunuzda?
Bir de ek belge istendi mi?

tuana yazdı: Cmt Eki 28, 2023 2:31 pm merhaba bende sizinle ayni sureci paylasiyorum.29 eylulde ıdata ankarada gorusmeye gıttık aılemle ve basvuru formunda bende sızın gıbı aıle bırlesımını secmıstım ve 3 gun once bvaya vızemın udrumu ıle ıılgılı mesaj gonderdıgıde 11 ekımde yabancılar daıresıne belgelerımın yollandıgını soyledıler.Fakat aıle bırlesımı yazmıs olmak forumda okuduklarım kadarıyla sıkıntı olacak gıbı gorunuyor bu duruma acıklık getırebılecek bırısı varsa yardımcı olabılır mı ?

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Cmt Eki 28, 2023 4:15 pm

Merhaba, esiniz vize basvuru formunda ‘aile birlesimi’ kutucugunu mu secmisti acaba?

Yoksa ‘diger’ kutucugunu secerek bir aciklama mi yazmistiniz?

Tesekkurler simdiden 🙏
aysemerve286 yazdı: Sal Nis 04, 2023 9:44 am -GÜNCELLEME-
Herkese merhabalar,

31.12.2022 Randevu ataması
14.02.2023 IDATA Ankara ofisinde görüşme
14.03.2023 Benim vizem geldi (Master kabulüm olduğu için)
02.04.2023 Eşimin (Aile Birleşimi) vizesi geldi.

Ve bizde 03.04.2023 tarihinde uçağımıza ucu ucuna yetişebildik.

Bu süreçte bu sayfadan çok fazla yardım aldım. Yazan-büyüten-aydınlatan herkese sonsuz teşekkürler.

Darısı bekleyen herkese olsun !

Sorunuz varsa cevaplamayı çok isterim.

dilasirvan

Mesaj gönderen dilasirvan » Cmt Eki 28, 2023 5:19 pm

Biz geçen yıl formda idata görevlisi yönlendirmesi ile aile birleşimini işaretlemiştik, bi sorun da çıkmamıştı

alg0ritma

Mesaj gönderen alg0ritma » Cmt Eki 28, 2023 9:22 pm

Selam arkadaşlar,

Online başvuru belgesinde aşağıdaki soru var, bu soru herhangi red alınan schengen vize başvurusunu kapsamıyor değil mi ? çünkü herhangi vize ibaresi geçmiyor.

*Almanya Federal Cumhuriyeti´nden hiç sınır dışı edildiniz mi, veya ikamet izni talebiniz reddedildi mi, ya da Almanya Federal Cumhuriyeti´ne giriş yapmanıza izin verilmediği oldu mu?
41F eşli ve çocuklu başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 14.09.2023
Randevu atama - 25.09.2023 - IDATA İzmir Ofis
Randevu günü - 08.11.2023

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 11:59 am

Esli basvuran arkadaslara tekrar sorayim.

Ben 36fle basvuracagim

1- ben 36f icin studium mu sprachkurs mu isaretlenmeli
2- ben referans kismina ne yazmayalim
3- esim icinde basvuru formu doldurulacak mi
4- esimde formu dolduracak ise aile birlesimini mi secmeli yoksa diger secenegini yazip esle beraber gitmek istedigini mi yazmali
5- esim referans kismina ne yazmali

Tskler

alg0ritma

Mesaj gönderen alg0ritma » Pzr Eki 29, 2023 12:05 pm

Üniversite kabulü ile başvurduğun için yüksek öğretim seçmen lazım,
Referans tabi ki üniversiteni yazabilirsin
Eşinin de form doldurması lazım
Bizde 41f başvurusu yapıyoruz ailecek, eşim ve çocuklar için, diğer seçeneği seçip student family olarak yazdım.
Eşinin referansıda sen olabilirsin.

Ayrıca aşağıda bir yerde beraber seyahat edecekler kimler diye soruyor, orada isimleri belirtmen lazım ki karambole gelmesin
szn33 yazdı: Pzr Eki 29, 2023 11:59 am Esli basvuran arkadaslara tekrar sorayim.

Ben 36fle basvuracagim

1- ben 36f icin studium mu sprachkurs mu isaretlenmeli
2- ben referans kismina ne yazmayalim
3- esim icinde basvuru formu doldurulacak mi
4- esimde formu dolduracak ise aile birlesimini mi secmeli yoksa diger secenegini yazip esle beraber gitmek istedigini mi yazmali
5- esim referans kismina ne yazmali

Tskler
41F eşli ve çocuklu başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 14.09.2023
Randevu atama - 25.09.2023 - IDATA İzmir Ofis
Randevu günü - 08.11.2023

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:34 pm

aktasoznurr yazdı: Çrş Eki 04, 2023 5:25 pm Merhaba bugun vizem geldi 🤍🤍🤍🤍
merhaba eşinizde başvuru formu doldurmuş muydu? evet ise siz ve eşiniz gidiş amacına ve referanslar kısmına ne yazmıştınız?

tşkler,

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:38 pm

lehrerdeutch yazdı: Prş Eyl 21, 2023 11:05 pm Merhabalar. Başvuru evraklarımızı yazmak için şu an müsait olabildim. Randevu aldıktan sonra bizden istenen belgeler listesindekileri ekledik. O listedekiler haricinde kendi eklediklerimizi paylaşıyorum umarım faydalı olur. .

Eğitime gidecek kişi için;
-Üniversite hocalarından referans mektupları

Hem Eğitime gidecek kişi hem de eş için;
-Sgk hizmet dökümü ve görev belgesi
-Maaş bordrosu
-Formül A ve Formül B
-Adli sicil belgesi
-İkamet belgesi
-Birkaç eğitim sertifikası ve çevirisi
-Anabin den denklik belgesi
- Ev kira sözleşmesi
-Wohnungsgeberbestätigung (ev kaydı)
-Uçak biletleri

Ayrıca eşim Dr walter seyahat sigortasıyla başvurdu, ben 6 ay süreli Allianz yapmıştım. Yine bir sorunuz olursa seve seve yardımcı olmak isterim. Herkese bu zorlu süreçte başarılar dilerim :)

tekrar merhaba başşvuru formunu eş olarak sizde doldurdunuz mu ayrıca gidiş amaçlarına ve referans kısımlarına ne yazıldı??

çok tşkler

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:39 pm

cem1863 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 11:42 pm Arkadaşlar merhaba,

Eşimin vizesi geldi 26 Eylül'de, biraz geç aldık pasaportu o yüzden geç yazabildim. Zamanında buradan çok faydalandım arkadaşlar, süreç zor ve meşakkatli ama bir şekilde sabretmek ve güçlü kalmak lazım. Herkese bol şanslar bu süreçte.
merhaba başvuru formunu eş içinde doldurunuz mu evet ise gidiş amacınıza ne işaretlenip yazıldı ayrıca referans kısımlarına ne yazıldı

tşkler

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:40 pm

edmrshn yazdı: Sal Eki 24, 2023 2:10 pm Merhaba bende bugün İstanbul Alman Konsolosluğu'na eşimle birlikte görüşmeye gittim dortmund teknik informatik sartlı kabulüm vardı. dil okulu kaydım da vardı. İkimiz de İstanbul'da yazılımcı olarak çalışıyoruz. Beni hiç zorlamadılar, cok naif ve yardımseverlerdi. Görüşmem sohbet havasında geçti. Sıra eşime geldiğinde eşime neden gitmek istediğini sormuşlar o da bana destek olmak istediğini söylemiş ve eşimin a1 belgesi yoktu. Burada çok yoğun çalıştığı ve geçimi ağırlıklı olarak o üstlendiği için almancaya zaman ayıramadığını, gittiğinde sosyal hayata adapte olmak için almanca kursuna gideceğini, eğer isterlerse kayıt buradan da yaptırabileceğimizi söyledi. Onunki de yine sohbet havasında geçti. Bize karşı çok güler yüzlü ve ilgililerdi. Memur daha önce bu tarz bi işlem pek yapmadığını, evraklarımızı diğer memurların daha detaylı inceleyeceğini eğer eksik evrak cıkarsa mail atacaklarını söyledi. Eşimin vizesinin daha geç çıkabileceğini söyledi. Beni arayacaklarmış ve ben ona göre karar verecekmişim. Bende birlikte gitmek istediğimi söyledim. Umarım beni de sizin gibi birlikte gönderirler, çünkü eşimsiz gitmek istemiyorum. Eşe ve kendime bloke hesap yaptım, bu durumda eşimin okulu da olmadığı için orada geçimimizi sağlamak amacıyla eşe tam zamanlı çalışma izni verildiğini duydum, sizde sürecinizin devamı nasıl oldu.

merhaba başvuru formunu eş içinde doldurunuz mu evet ise gidiş amaclarınıza ne işaretlenip yazıldı ayrıca referans kısımlarına ne yazıldı

tşkler

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:41 pm

inspector44 yazdı: Sal Eki 17, 2023 3:34 pm Geçen yıl ben de eşimle başvurmuştum vizeye. Bir ay sonra benim vizemin hazır olduğunu, eşimin işlemlerinin devam ettiğini söylediler. Burada herkesten farklı olarak; tek başıma gitmek istemediğimi, eşimi yalnız bırakamayacağımı, tüm evrakları eksiksiz teslim ettiğimizi, okul başladığı için bir an önce beraber gitmek istediğimi belirten mail attım. Yaklaşık 15 gün sonra eşimin işlemleri de bitti ve toplamda 45 gün sürdü ikimizin süreci.
merhaba başvuru formunu eş içinde doldurunuz mu evet ise gidiş amacınıza ne işaretlenip yazıldı ayrıca referans kısımlarına ne yazıldı

tşkler

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 1:44 pm

alg0ritma yazdı: Pzr Eki 29, 2023 12:05 pm Üniversite kabulü ile başvurduğun için yüksek öğretim seçmen lazım,
Referans tabi ki üniversiteni yazabilirsin
Eşinin de form doldurması lazım
Bizde 41f başvurusu yapıyoruz ailecek, eşim ve çocuklar için, diğer seçeneği seçip student family olarak yazdım.
Eşinin referansıda sen olabilirsin.

Ayrıca aşağıda bir yerde beraber seyahat edecekler kimler diye soruyor, orada isimleri belirtmen lazım ki karambole gelmesin
çok tşkler benim anladığım aile birleşimi seçilirse bazı yabancılar dairesi yanlış anlıyor galiba diğer'i seçip açıklama yapmak daha mantıklı mı acaba hala net bir cevap bulamadım siz görüşme esnasında sormuş muydunuz bu bilgiyi yoksa kendiniz yorumlara göre mi yazdınız?

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 3:45 pm

yagmurhir yazdı: Sal Kas 22, 2022 8:38 pm Merhaba,

Eşim Dortmund Teknik üniversitesinden şartlı kabul aldı, birlikte vizeye başvuracağız.
Burada okuduğuma göre benim de başvuru formu doldurmam gerekiyor. Başvuru formunda gidiş amacınız sorusuna ne yanıt vermem gerekiyor bilgisi olan var mı? "Diğer" seçeneğini seçerek eşim ile birlikte gittiğimi mi açıklamalıyım?

Ek olarak, Türkiye'den Almanya'da kiralık ev bulma ve anlaşma imkanımız yok denecek kadar az. Oraya gittikten sonraki ilk 10-15 gün otelde veya airbnb'de konaklamayı düşünüyoruz. Vize başvurusu yaparken bu şekilde belirtip örneğin otel rezervasyonu için Booking'den aldığımız belgeyi kanıt olarak eklememiz doğru olur mu?

Bir diğer sorum: eşim sağlık sigortasını Expatrio üzerinden bloke hesap açarken yaptırdı fakat eş için ek bir seçenek bulamadık. Benim buradan giderken yalnızca seyahat sağlık sigortası yaptırmamı kabul ederler mi? Çünkü oraya gittiğimizde bildiğim kadarıyla aile sağlık sigortası yaptırabiliyoruz.

Şimdiden teşekkürler.

merhabalar, aşağıdaki bu yazdığınız sorunuza yanıt aldınız mı? diğer mi işaretlediniz aile birleşimi mi? tşkler

Eşim Dortmund Teknik üniversitesinden şartlı kabul aldı, birlikte vizeye başvuracağız.
Burada okuduğuma göre benim de başvuru formu doldurmam gerekiyor. Başvuru formunda gidiş amacınız sorusuna ne yanıt vermem gerekiyor bilgisi olan var mı? "Diğer" seçeneğini seçerek eşim ile birlikte gittiğimi mi açıklamalıyım?

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzr Eki 29, 2023 3:54 pm

Merhaba siz de mi 'aile birleşimi' seçmiştiniz eşinizin başvurusunda?
szn33 yazdı: Pzr Eki 29, 2023 3:45 pm merhabalar, aşağıdaki bu yazdığınız sorunuza yanıt aldınız mı? diğer mi işaretlediniz aile birleşimi mi? tşkler

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzr Eki 29, 2023 3:58 pm

Teşekkürler cevabınız için umarım bizim süreç de uzamaz

dilasirvan yazdı: Cmt Eki 28, 2023 5:19 pm Biz geçen yıl formda idata görevlisi yönlendirmesi ile aile birleşimini işaretlemiştik, bi sorun da çıkmamıştı

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Eki 29, 2023 4:09 pm

almanyayolculari yazdı: Pzr Eki 29, 2023 3:54 pm Merhaba siz de mi 'aile birleşimi' seçmiştiniz eşinizin başvurusunda?
hayır henüz görüşmeye girmedik bilgi almaya çalışıyoruz ne yapıcağımız hakkında..

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Eki 29, 2023 9:00 pm

szn33 yazdı: Pzr Eki 29, 2023 4:09 pm hayır henüz görüşmeye girmedik bilgi almaya çalışıyoruz ne yapıcağımız hakkında..
Siz lisans ile mi eşinizle birlikte gideceksiniz?
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24