Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Pyuyk21

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen Pyuyk21 » Cum Eki 27, 2023 3:16 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eki 27, 2023 3:10 pm Hayırlı olsun. Hangi şehirde görüştünüz ve hangi dil seviyesi ile gittiniz
Teşekkürler a2 ankara

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Cum Eki 27, 2023 3:30 pm

Burak bey merhaba ayni sekilde vize basvurusu yaptik ve esimden ek belge talebi istediler, ek belgede istedikler sey ise benim (Yani ogrenci olarak basvuran kisinin) alman oturum izni kartinin fotokopisi. Acaba esimin formunda 'aile birlesimi' olarak secim yaptimiz icin mi boyle oldu diye dusunuyoruz. Esiniz de 'aile birlesimi' mi sectisti formunda?

Bir de sizdeki ek belge talebi neydi acaba?

Cok tesekkur ederim
Burkyldz yazdı: Cum Eki 20, 2023 3:51 pm 41F eşli vize başvurusu İdata Gayrettepe - Dortmund
Randevu tarihi: 27 temmuz
Benim vizemin gelişi : 5 eylül

Eşim için eksik evrak talebi: 5 ekim
Eşimin vizesi gelişi: 19 ekim

Berk13579

Mesaj gönderen Berk13579 » Cum Eki 27, 2023 3:46 pm

Arkadaşlar selam. Yakın bir tarihte 36f vize randevum olacak. 2 adet kopyası gereken belgeleri Orijinali-çevirisi, kopyası-çevirisi, 2. kopyası-çevirisi şeklinde mi yapmam gerek? Fazladan belge götürsem orada buna gerek yok deyip geri veriyorlar mı yoksa direkt fazla belge götürmemek mi gerek? Fazla belge dediğim bloke hesaptan farklı olarak kişisel banka hesabımın dökümü. Çevirisi istenen belgeler çevirisi ile zımbalı şekilde şu an. Hepsini ataç ile mi tutturayım yoksa çevirileri ile zımbalı olmaları sorun olmaz mı? Dönüşünüz için şimdiden teşekkürler.

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cum Eki 27, 2023 3:53 pm

Berk13579 yazdı: Cum Eki 27, 2023 3:46 pm Arkadaşlar selam. Yakın bir tarihte 36f vize randevum olacak. 2 adet kopyası gereken belgeleri Orijinali-çevirisi, kopyası-çevirisi, 2. kopyası-çevirisi şeklinde mi yapmam gerek? Fazladan belge götürsem orada buna gerek yok deyip geri veriyorlar mı yoksa direkt fazla belge götürmemek mi gerek? Fazla belge dediğim bloke hesaptan farklı olarak kişisel banka hesabımın dökümü. Çevirisi istenen belgeler çevirisi ile zımbalı şekilde şu an. Hepsini ataç ile mi tutturayım yoksa çevirileri ile zımbalı olmaları sorun olmaz mı? Dönüşünüz için şimdiden teşekkürler.

Gerekli tüm belgeleri + 2 kopyasını götür e devletten aldığın barkotlu belgelerde noter onayı gerekmiyor ama diğer belgeleri onaylattır lise diploması transkript vs.

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Cum Eki 27, 2023 4:17 pm

Liberalp yazdı: Cum Eki 27, 2023 3:53 pm Gerekli tüm belgeleri + 2 kopyasını götür e devletten aldığın barkotlu belgelerde noter onayı gerekmiyor ama diğer belgeleri onaylattır lise diploması transkript vs.
Hicbir belgeye noter onayi yaptirmaniza gerek yok

bsr12344

Mesaj gönderen bsr12344 » Cum Eki 27, 2023 5:23 pm

byte333 yazdı: Cum Eki 27, 2023 2:56 pm Merhaba hangi sıklıkla mail gönderdiniz? Konsolosluk mail atılmamasını da belirtti mi cevaplarında?
Ben hergün mail attım ve sitedeki formu da doldurdum. Öyle bişey demediler

dogaozkan

Mesaj gönderen dogaozkan » Cum Eki 27, 2023 5:24 pm

Herkese merhaba, bugün vizem (36F) elime ulaştı. İlk başvurumda ret almıştım ve tekrar başvurduğum süreçte maalesef hiç önce ret alıp sonra kabul alma örneği ile karşılaşmadığım için size sürecimi olabildiğince detaylı aktarmaya çalışacağım. 13.06.2023 tarihinde ilk vize randevu tarihim için başvurdum, 14.07.2023'te bana bir tarih atandı (24.07.2023). Duisburg Essen Üniversitesi ISE Makine mühendisliği (yarı ingilizce yarı Almanca) bölümünden şartlı kabulüm vardı. Görüşmeye tüm belgelerim tam olarak ve 7.5 aldığım IELTS sertifikamla gittim, Almanca belgem yoktu ama kendi kendime çalışıyordum. Dil kursu kaydım ise B1 içindi. Görüşmeye Ankara Büyükelçiliğinde girdim. Bana Türkçe bazı sorular sorduktan sonra 5 sayfalık bir form verdiler ve Almanca veya İngilizce doldurabileceğimi söylediler, ben de İngilizce kendimi daha iyi ifade edebildiğim için İngilizce doldurdum. Daha sonra memur benden kendimi Almanca tanıtmamı istedi, sonra da Almanca başka sorular sordu hangi bölüme gitmek istiyorsun nerede kalacaksın tişörtümün rengi ne vs gibi. Kendimi tanıtma kısmını sorunsuz hallettim ama sonra sorduğu bazı soruları anlasam da Almanca yanıtlayamadım. 01.08.2023 tarihinde ret aldım. Ret sebebi olarak belirtilenler:
-Bir üniversiteden kabulünüz yok (vardı)
-Başlayacağınız bölümün müfredatını yeterince incelemesinin (bunun hakkında soru sorulmadı, dersler ezberimdeydi)
-Almanca öğrenmeye karşı bir isteğiniz yok ve bilginizi kanıtlayanmadınız (dil kursum isteğimi kanıtlamaz mı :'))

Bunun üstüne yine aynı gün tekrar bir vize randevusu aldım ve ilk başvurudakinden farklı ne yapabilirim diye düşünüp Telc A2 sınavına kaydoldum. 22.08.2023te randevu tarihim 06.09.2023 olarak atandı fakat benim sınavım 12.09.2023 tarihindeydi. Konsolosluğa mail atıp durumu açıkladığımda randevu sırasında sınava gireceğime dair bir kanıt sunmamı istediler. İkinci randevuda ilkinden farklı olarak:
-Elimde sınav kaydım vardı
-Dil kursu kaydını B1 değil A1 ve A2 olarak sundum, sınav sonucuna göre değiştireceğimi belirttim
- Motivasyon mektubumu daha detaylı, açıklayıcı bir şekilde yazdım. Alacağım derslerden bahsettim, neden Almancayı Almanya'da öğrenmek istediğimden ve üniversiteyi neden orada okumak istediğimden bahsettim. Bunları Almanca yazdım
-Cv'mi Almancaya çevirdim
-Randevu sırasında verdikleri formu Almanca doldurdum.
İkinci randevuya girdiğimde yine aynı memura denk geldim ve beni tanıdı. Ben şu an ODTÜ'de mühendislik öğrencisi 4. sınıftayım (makine mühendisliği değil) ve bu durum memurun biraz tereddüt etmesine sebep oldu. Hanımefendi bana tekrar tekrar "Bence ODTÜ'yü bitirmelisin" deyip durdu ki buna anlam veremedim reşit bir birey olarak geleceğimle ilgili aldığım bu kararın getirilerinin farkındayım. Ayrıca bir önceki randevuda Üniversite kabulümü kendilerine ibraz ettiğimi fakat ret mektubunda kabulüm olmadığının belirtildiğini söyledim. Tepkisi "Aaa öyle mi, bir bakarım." oldu ki bunun ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu tahmin edersiniz çünkü bu durum oldukça zaman ve para kaybına sebep oldu benim için. Görüşmede bu sefer hiç Almanca soru sormadı sözlü olarak, bu yüzden bir tedirgin olmuştum. BVA'ya attığım mail ile belgelerimin 06.09 tarihinde dijital, 21.09 tarihinde fiziksel olarak yabancılar bürosuna ulaştığını öğrendim. 09.10.2023 tarihinde Ankara Büyükelçiliği tarafından telefonla arandım ve sınav sonucumu güncel kurs kaydım ile birlikte iletmem istendi fakat sınavım henüz açıklanmamıştı. 18.10.2023 tarihinde sınavım açıklandı (Telc A2, 53.5/60) ve aynı gün mail olarak yolladım. Dün akşam 21.20 sularında UPS mesajım geldi, bugün (27.10.2023) de 13.30 sularında 6 aylık Multi vizem elime ulaştı. Umarım bu yazım sizlere de yardımcı olur, ben bu forumdan oldukça yardım aldım. Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cum Eki 27, 2023 5:29 pm

ugurcnoztrk yazdı: Cum Eki 27, 2023 4:17 pm Hicbir belgeye noter onayi yaptirmaniza gerek yok
Lise diplomam orijinal olmadığı için (çıktı) istendi aynı şekilde transkripti de okuldan değil de çıktı alırsanız noter onaylatmanız gerekiyor

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Cum Eki 27, 2023 5:39 pm

Liberalp yazdı: Cum Eki 27, 2023 5:29 pm Lise diplomam orijinal olmadığı için (çıktı) istendi aynı şekilde transkripti de okuldan değil de çıktı alırsanız noter onaylatmanız gerekiyor
sizinki ekstra bir durum orijinal turkce belgelere ve onun fotokopilerine onay gerekmez, almancaya cevirili belgelerde de yeminli tercuman damgasi olmasi yeterli.

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 5:48 pm

Telc a2 sınavından 60 üzerinden 40 puan ile geçtim geçme notu 36’idi . Vize için red sebebi oluşturur mu? Bana verilen kağıtta kendi kendime ve 3-4 ay boyunca Almanca öğrendiğimi belirttim.

Liberalp

Mesaj gönderen Liberalp » Cum Eki 27, 2023 5:56 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eki 27, 2023 5:48 pm Telc a2 sınavından 60 üzerinden 40 puan ile geçtim geçme notu 36’idi . Vize için red sebebi oluşturur mu? Bana verilen kağıtta kendi kendime ve 3-4 ay boyunca Almanca öğrendiğimi belirttim.
Umutsuz olma ben aşşşırı etkileyeceğini sanmıyorum

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 6:00 pm

Liberalp yazdı: Cum Eki 27, 2023 5:56 pm Umutsuz olma ben aşşşırı etkileyeceğini sanmıyorum
Umarım ya yoksa tekrar giricem a2 ye çünkü 1.5 ay önce girmiştim ilk bilgilerimle

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 6:04 pm

dogaozkan yazdı: Cum Eki 27, 2023 5:24 pm Herkese merhaba, bugün vizem (36F) elime ulaştı. İlk başvurumda ret almıştım ve tekrar başvurduğum süreçte maalesef hiç önce ret alıp sonra kabul alma örneği ile karşılaşmadığım için size sürecimi olabildiğince detaylı aktarmaya çalışacağım. 13.06.2023 tarihinde ilk vize randevu tarihim için başvurdum, 14.07.2023'te bana bir tarih atandı (24.07.2023). Duisburg Essen Üniversitesi ISE Makine mühendisliği (yarı ingilizce yarı Almanca) bölümünden şartlı kabulüm vardı. Görüşmeye tüm belgelerim tam olarak ve 7.5 aldığım IELTS sertifikamla gittim, Almanca belgem yoktu ama kendi kendime çalışıyordum. Dil kursu kaydım ise B1 içindi. Görüşmeye Ankara Büyükelçiliğinde girdim. Bana Türkçe bazı sorular sorduktan sonra 5 sayfalık bir form verdiler ve Almanca veya İngilizce doldurabileceğimi söylediler, ben de İngilizce kendimi daha iyi ifade edebildiğim için İngilizce doldurdum. Daha sonra memur benden kendimi Almanca tanıtmamı istedi, sonra da Almanca başka sorular sordu hangi bölüme gitmek istiyorsun nerede kalacaksın tişörtümün rengi ne vs gibi. Kendimi tanıtma kısmını sorunsuz hallettim ama sonra sorduğu bazı soruları anlasam da Almanca yanıtlayamadım. 01.08.2023 tarihinde ret aldım. Ret sebebi olarak belirtilenler:
-Bir üniversiteden kabulünüz yok (vardı)
-Başlayacağınız bölümün müfredatını yeterince incelemesinin (bunun hakkında soru sorulmadı, dersler ezberimdeydi)
-Almanca öğrenmeye karşı bir isteğiniz yok ve bilginizi kanıtlayanmadınız (dil kursum isteğimi kanıtlamaz mı :'))

Bunun üstüne yine aynı gün tekrar bir vize randevusu aldım ve ilk başvurudakinden farklı ne yapabilirim diye düşünüp Telc A2 sınavına kaydoldum. 22.08.2023te randevu tarihim 06.09.2023 olarak atandı fakat benim sınavım 12.09.2023 tarihindeydi. Konsolosluğa mail atıp durumu açıkladığımda randevu sırasında sınava gireceğime dair bir kanıt sunmamı istediler. İkinci randevuda ilkinden farklı olarak:
-Elimde sınav kaydım vardı
-Dil kursu kaydını B1 değil A1 ve A2 olarak sundum, sınav sonucuna göre değiştireceğimi belirttim
- Motivasyon mektubumu daha detaylı, açıklayıcı bir şekilde yazdım. Alacağım derslerden bahsettim, neden Almancayı Almanya'da öğrenmek istediğimden ve üniversiteyi neden orada okumak istediğimden bahsettim. Bunları Almanca yazdım
-Cv'mi Almancaya çevirdim
-Randevu sırasında verdikleri formu Almanca doldurdum.
İkinci randevuya girdiğimde yine aynı memura denk geldim ve beni tanıdı. Ben şu an ODTÜ'de mühendislik öğrencisi 4. sınıftayım (makine mühendisliği değil) ve bu durum memurun biraz tereddüt etmesine sebep oldu. Hanımefendi bana tekrar tekrar "Bence ODTÜ'yü bitirmelisin" deyip durdu ki buna anlam veremedim reşit bir birey olarak geleceğimle ilgili aldığım bu kararın getirilerinin farkındayım. Ayrıca bir önceki randevuda Üniversite kabulümü kendilerine ibraz ettiğimi fakat ret mektubunda kabulüm olmadığının belirtildiğini söyledim. Tepkisi "Aaa öyle mi, bir bakarım." oldu ki bunun ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu tahmin edersiniz çünkü bu durum oldukça zaman ve para kaybına sebep oldu benim için. Görüşmede bu sefer hiç Almanca soru sormadı sözlü olarak, bu yüzden bir tedirgin olmuştum. BVA'ya attığım mail ile belgelerimin 06.09 tarihinde dijital, 21.09 tarihinde fiziksel olarak yabancılar bürosuna ulaştığını öğrendim. 09.10.2023 tarihinde Ankara Büyükelçiliği tarafından telefonla arandım ve sınav sonucumu güncel kurs kaydım ile birlikte iletmem istendi fakat sınavım henüz açıklanmamıştı. 18.10.2023 tarihinde sınavım açıklandı (Telc A2, 53.5/60) ve aynı gün mail olarak yolladım. Dün akşam 21.20 sularında UPS mesajım geldi, bugün (27.10.2023) de 13.30 sularında 6 aylık Multi vizem elime ulaştı. Umarım bu yazım sizlere de yardımcı olur, ben bu forumdan oldukça yardım aldım. Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
İlk red sebebi yabancilar şubesinden mi yoksa ankaradan dolayı mı sizce? Duisburg essen 0 Almanca ile kabul veren bi üniversite şahsi fikrim dil bilgisine bu kadar takılacaklarını sanmıyorum

dogaozkan

Mesaj gönderen dogaozkan » Cum Eki 27, 2023 6:06 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eki 27, 2023 6:04 pm İlk red sebebi yabancilar şubesinden mi yoksa ankaradan dolayı mı sizce? Duisburg essen 0 Almanca ile kabul veren bi üniversite şahsi fikrim dil bilgisine bu kadar takılacaklarını sanmıyorum
İlk seferinde belgelerim hiç Almanya'ya ulaşmadan Ankara'da reddedilmişti ve sebepler arasında dil bilgim gösterilmişti

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 6:11 pm

dogaozkan yazdı: Cum Eki 27, 2023 6:06 pm İlk seferinde belgelerim hiç Almanya'ya ulaşmadan Ankara'da reddedilmişti ve sebepler arasında dil bilgim gösterilmişti
Kaç günde öğrendiniz red cevabını

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 6:13 pm

die digitale Visa-Anfrage wurde am 23.10.2023 im System gesendet.
Die Stadt Duisburg ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Papierunterlagen haben wir noch nicht erhalten.

Sobald die Unterlagen vorliegen, werden diese zur Bearbeitung an die zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Der Versand der Papierunterlagen kann mehrere Wochen dauern.

—————————————————————————
Bva’ya yazdım böyle bir mail aldim. Sanırım dijital teslimim olmuş. Almanyaya gitmeden red veriyorlar ya bu dijital teslim ankaradan onay aldığı anlamına mı geliyor yoksa kağıt olarak gönderene kadar daha belli olmaz mı

mawistudent

Mesaj gönderen mawistudent » Cum Eki 27, 2023 6:26 pm

Merhabalar,
Bugün vizem geldi.
41f istanbul idata gayrettepe / gidilcek şehir Hamburg
Randevu talebi: 28 temmuz
Randevu atama: 16 ağustos
Randevu:13 eylül
Belgelerin dijital iletilmesi: 29 eylül
Vize Geliş: 27 ekim

Bekleyen herkese yardımcı olması dileğiyle, herkese kolay gelsin.

ozi33

Mesaj gönderen ozi33 » Cum Eki 27, 2023 6:31 pm

hayatc66 yazdı: Çrş Eki 25, 2023 4:57 pm Evet 17 sinde girdim
Merhabalar bende Ankarada 17 sinde girdim öğleden sonra sizin evraklariniz dijital olarak iletildi mi mail attınız mı konsolosluğa duisburg da trivium dil kursuna kayıt oldum bende

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Cum Eki 27, 2023 6:33 pm

ozi33 yazdı: Cum Eki 27, 2023 6:31 pm Merhabalar bende Ankarada 17 sinde girdim öğleden sonra sizin evraklariniz dijital olarak iletildi mi mail attınız mı konsolosluğa duisburg da trivium dil kursuna kayıt oldum bende
Evet bva’ya yazdim 23.10 da dijital teslimim olmuş. Siz yazdınız mı? Bir de hangi kura başlayacaksınız

sesli

Mesaj gönderen sesli » Cum Eki 27, 2023 6:40 pm

hayatc66 yazdı: Cum Eki 27, 2023 6:13 pm die digitale Visa-Anfrage wurde am 23.10.2023 im System gesendet.
Die Stadt Duisburg ist die zuständige Ausländerbehörde.

Die originalen Papierunterlagen haben wir noch nicht erhalten.

Sobald die Unterlagen vorliegen, werden diese zur Bearbeitung an die zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.

Der Versand der Papierunterlagen kann mehrere Wochen dauern.

—————————————————————————
Bva’ya yazdım böyle bir mail aldim. Sanırım dijital teslimim olmuş. Almanyaya gitmeden red veriyorlar ya bu dijital teslim ankaradan onay aldığı anlamına mı geliyor yoksa kağıt olarak gönderene kadar daha belli olmaz mı
pasaportunu alana kadar belli olmaz

Kilitli