Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal D Tipi İşçi Vizesi Uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Ykp135

Ulusal D Tipi İşçi Vizesi Uzatma

Mesaj gönderen Ykp135 » Prş Eki 26, 2023 8:53 pm

Merhabalar

Türkiye'den Almanya'ya LG'den iş teklifi alarak Münster'e bağlı Oberhausen'a iş teklifi alarak, iş vizesi ile geldim.
Bu iş yerinde bir süre çalışıp işten ayrıldım. Yine Münster'e bağlı Bottrop'da iş bulup; iş sözleşmesi, pasaport fotokopisi, denklik belgesi, sağlık sigortası no, vergi numarası ve iş ile alakalı formu Botropp Ausländerbehörde'ye 25 Eylül'de verdim.
İş izni için; Ausländerbehörde evrakları Arbeitsamt'a yolladı, 2 hafta sonra formun bir kısmının eksik olduğunu belirtip, tekrar gönderilmesi gerektiğini söyledi. Mail ile tekrardan gönderdim.

Ausländerbehörde Arbeitsamt'dan iş iznini bekliyor ona göre hareket edeceğini söyledi. Vizem 19 Aralık'ta bitiyor. Eğer 19 Aralığa kadar iş izni gelmezse nasıl yol izlemeliyim?
Türkiye'ye gitmeden buradan tekrar vizemi uzatabilir miyim? Zaman ayırdığınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.