Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru formu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aliaddm

Başvuru formu

Mesaj gönderen aliaddm » Çrş Eki 25, 2023 3:13 pm

Merhabalar, başvuru formunda benim için çok önemli olan ve aklıma takılan 2 soruyu öğrenmek istiyorum, cevaplarsanız sevinirim.
1) Hem şartlı kabul hem de garantörüm var. Almanyadaki referanslar sorusuna ne cevap vermeliyim
2)Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız sorusuna garantör, çalışarak ve akraba yazmak çok gereksiz mi olur yoksa sadece garantör yazsam yeterli olur mu

aozkan09

Re: Başvuru formu

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Eki 25, 2023 3:44 pm

aliaddm yazdı: Çrş Eki 25, 2023 3:13 pm Merhabalar, başvuru formunda benim için çok önemli olan ve aklıma takılan 2 soruyu öğrenmek istiyorum, cevaplarsanız sevinirim.
1) Hem şartlı kabul hem de garantörüm var. Almanyadaki referanslar sorusuna ne cevap vermeliyim
2)Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız sorusuna garantör, çalışarak ve akraba yazmak çok gereksiz mi olur yoksa sadece garantör yazsam yeterli olur mu
1- referansa kabul aldığınız okul bilgilerini yazın

2- sadece garantör yazın sakın çalışacağım yazmayın

aliaddm

Re: Başvuru formu

Mesaj gönderen aliaddm » Çrş Eki 25, 2023 4:52 pm

tamamdır hocam, emin olmak için soruyorum. Referans kısmına üniversiteyi yazmak garantöre göre daha mantıklı diymi? Bazıları garantörü yazın diyor ondan kafam karıştı.