Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 20, 2023 11:47 am

Uğurcan1 yazdı: Prş Eki 19, 2023 8:36 pm Arkadaşlar merhaba problemimden çok kısa bahsediyorum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim.Almanyaya 4 ekimde geldim,Revoluttan hesap açtım,Expatrio bloke hesabı aktifleştirmek istedim ve uygulamasını indirdim önce pasaportum yeni diye görüntülü aktifleştirme olmadı,Ardından post office ile yapacağım söylendi bu durumda ise benden adresimi doğrulamamı istiyor.Arkadaşlar geldiğim şehir Berlin ve burada zaten inanılmaz bir konut sıkıntısı var,ben 4 aylığına geldim şubatta döneceğim bu yüzden şuan kaldığım yer bile 2 aylık süreli geçici stüdyo bir daire.Böyle bir durumda pasaportumda damgalarım eksiksiz,okul enrollment belgem olmasına ve revoluttan 15 günlük hesap dökümü yüklememe rağmen expatrio bana zorluk çıkarmaya devam ediyor üstelik ben bu firmaya hesap işletim ücreti de ödüyorum ve gerçekten kendi paramın dilencisi oldum.Önerileriniz veya daha önce böyle benzer bir olay yaşayan arkadaşlarım varsa lütfen yardım istiyorum.
Expatrio'nun size çıkardığı ekstra bir zorluk yok burada, süreçler bu şekilde Almanya'da.
Banka hesabı açtıysanız aktivasyon zaten yapabiliyorsunuz, adres doğrulaması sorulursa da alt kiracı metnini gösterebilirsiniz. Bir word dosyasına yazıp size evi kiraya veren kişiyle imzalamanız yeterli. Berlin'de bile olsa alt kiracı belgesi imzalı bir şey olmadan bir yerde kalmamanız gerekiyor zaten.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Cum Eki 20, 2023 4:54 pm

- Transfer yönteminde bugün wise'ı kullandık biz. SWIFT işlemlerinde son dönemlerde 15 gün kadar gecikmeli gidiyormuş gönderilen para. 3 kasımda randevumuz olduğu için riske atmak istemedik.

-Bloke hesabı da iki kişi için aylık 1868 euro olacak şekilde yaptık 12 ay olarak. Toplamda 22416 euro ediyor. Bu kadar büyük bir tutarı da gönderirken olası sorgulamalara takılıp zaman kaybetmek istemediğimiz için wise kullandık. Hatta bu tutar bizde TL olarak mevcuttu ve bu şekilde transfer yaptık. toplam TL tutarını 4e bölerek gönderdik. Az miktar her zaman daha hızlı gidiyormuş.(Bugün ilk parça ödemeyi kendi hesabımdan yaptığımda 2-3 saat içerisinde expatrio hesabıma düştü) Transfer go'yu da tercih edebilirsiniz bu noktada ama aynı şekilde hızlı gönderiyor mu bilmiyorum. Tercih tamamen sizin.

-Expatrionun hesap açılış sırasında aldığı 100 euroluk buffer Almanya'daki 12.ay sonunda hesabımıza kesintisiz yansıyacakmış. bu şekilde bilgi verildi. kesinti olmamasının sebebi transfer go, wise gibi ödeme yönteminin kullanılmasından sanırım. swıft yaparsanız mutlaka kesinti olacak o 100 eurodan.

-Eşim için yatırdığımız 11208 euro tutarı benim bloke tutarıma ekleyerek yapmış olduk. Expatrio Türkiye temsilcisi tarafından eşim adına ayrıca bloke hesap açmamıza gerek olmadığı söylendi.

-Sağlık sigortası için de bilgi vermiş olayım. Expatrio hesap açılış sırasında comfort + paketini seçerek ilerdim. Almanya'da özel sağlık sigortaları 6 aylık olduğu için 185 günlük yapıldı. 31 yaşındayım ve Dr. Walter sigortası çıktı seçeneklerde onunla ilerledim. Almanya'ya gittikten sonra aktive edince aylık 59 euro kesinti olacak. comfort + seçince sağlık sigortasıyla birlikte bir de seyahat sağlık sigortası yapılıyor(expatrio bunu ücretsiz olarak yapıyor şu anki kampanyalarından dolayı). hesap açılışından sonra sigortayla ilgili 2 belge görünüyor hesabınızda ve artı olarak transferi tamamladıktan sonra 06 nolu belge çıkacak. bu 3 belgeyle vize görüşmesine gideceğiz.

- Eşim için de ayrıca seyahat sağlık sigortası yaptıracağız dışarı bir firmadan.

Başka aklınıza takılan bir şey olursa bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.

szn33 yazdı: Cum Eki 20, 2023 6:30 am Merhaba cevaplari bizlede paylasir misiniz ayni durumdayiz tskler
İst. İDATA 40F Berlin-Eşli
Vize başvuru:25 Eylül 2023
Vize tarih atama: 10 Ekim 2023
Vize görüşme tarihi: 03 Kasım 2023
Dijital İletim: 08 Kasım 2023
Fiziki İletim: 20 Kasım 2023
Başvuru Sahibi Pasaport Teslim: 06.12.2023
Eş Pasaport Teslim:12.12.2023

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Eki 20, 2023 5:37 pm

cnsu yazdı: Cum Eki 20, 2023 4:54 pm - Transfer yönteminde bugün wise'ı kullandık biz. SWIFT işlemlerinde son dönemlerde 15 gün kadar gecikmeli gidiyormuş gönderilen para. 3 kasımda randevumuz olduğu için riske atmak istemedik.

-Bloke hesabı da iki kişi için aylık 1868 euro olacak şekilde yaptık 12 ay olarak. Toplamda 22416 euro ediyor. Bu kadar büyük bir tutarı da gönderirken olası sorgulamalara takılıp zaman kaybetmek istemediğimiz için wise kullandık. Hatta bu tutar bizde TL olarak mevcuttu ve bu şekilde transfer yaptık. toplam TL tutarını 4e bölerek gönderdik. Az miktar her zaman daha hızlı gidiyormuş.(Bugün ilk parça ödemeyi kendi hesabımdan yaptığımda 2-3 saat içerisinde expatrio hesabıma düştü) Transfer go'yu da tercih edebilirsiniz bu noktada ama aynı şekilde hızlı gönderiyor mu bilmiyorum. Tercih tamamen sizin.

-Expatrionun hesap açılış sırasında aldığı 100 euroluk buffer Almanya'daki 12.ay sonunda hesabımıza kesintisiz yansıyacakmış. bu şekilde bilgi verildi. kesinti olmamasının sebebi transfer go, wise gibi ödeme yönteminin kullanılmasından sanırım. swıft yaparsanız mutlaka kesinti olacak o 100 eurodan.

-Eşim için yatırdığımız 11208 euro tutarı benim bloke tutarıma ekleyerek yapmış olduk. Expatrio Türkiye temsilcisi tarafından eşim adına ayrıca bloke hesap açmamıza gerek olmadığı söylendi.

-Sağlık sigortası için de bilgi vermiş olayım. Expatrio hesap açılış sırasında comfort + paketini seçerek ilerdim. Almanya'da özel sağlık sigortaları 6 aylık olduğu için 185 günlük yapıldı. 31 yaşındayım ve Dr. Walter sigortası çıktı seçeneklerde onunla ilerledim. Almanya'ya gittikten sonra aktive edince aylık 59 euro kesinti olacak. comfort + seçince sağlık sigortasıyla birlikte bir de seyahat sağlık sigortası yapılıyor(expatrio bunu ücretsiz olarak yapıyor şu anki kampanyalarından dolayı). hesap açılışından sonra sigortayla ilgili 2 belge görünüyor hesabınızda ve artı olarak transferi tamamladıktan sonra 06 nolu belge çıkacak. bu 3 belgeyle vize görüşmesine gideceğiz.

- Eşim için de ayrıca seyahat sağlık sigortası yaptıracağız dışarı bir firmadan.

Başka aklınıza takılan bir şey olursa bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.
Cok tesekkurler yorumlariniz icin transfergoyu neden kullanmadiniz wise i hic tavsiye etmiyor bazi yorumlar

Expatrioda 2 kisi icin tutari nasil arttirdiniz yapilisi hakkinda bilgi alabilir miyim

Tskler

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Cum Eki 20, 2023 5:59 pm

Transfer go ile wise arasında anlık kurda farklılık vardı. Transfer go 40 Euro kadar fazla gönderiyordu aslında benim için kârlıydı fakat transferi Expatrio Türkiye temsilcisi ile birlikte yapmak için wise tercih ettik. Expatrio ile Wilde’ın işbirliği varmış. Aynı gün içinde transferin iletileceği söylendi. Transfer go’nun transferi hızını bilmiyorum uğraşmak istemedim artık. Bir an önce göndereyim şu parayı da konu kapansın istedim açıkçası. Malum bu dönem ekstra stresli geçiyor bide transfer düşünmek istemedim.
Hesabı açarken ne için gidiyorsanız seçtikten sonra( benim şartlı kabul olduğu için dil kursuna gideceğim 1 sene. Language student seçerek devam ettim). Yaşınızı da seçin ve ilerleyin. Sonraki aşamada yatırmanız gereken miktarlar çıkıyor karşınıza. 934 yazan tutarı manuel olarak değiştirebiliyorsunuz. Ne kadar yatırmak istiyorsanız o tutarı girebilirsiniz sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz.
szn33 yazdı: Cum Eki 20, 2023 5:37 pm Cok tesekkurler yorumlariniz icin transfergoyu neden kullanmadiniz wise i hic tavsiye etmiyor bazi yorumlar

Expatrioda 2 kisi icin tutari nasil arttirdiniz yapilisi hakkinda bilgi alabilir miyim

Tskler

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Eki 20, 2023 7:26 pm

cnsu yazdı: Cum Eki 20, 2023 5:59 pm Transfer go ile wise arasında anlık kurda farklılık vardı. Transfer go 40 Euro kadar fazla gönderiyordu aslında benim için kârlıydı fakat transferi Expatrio Türkiye temsilcisi ile birlikte yapmak için wise tercih ettik. Expatrio ile Wilde’ın işbirliği varmış. Aynı gün içinde transferin iletileceği söylendi. Transfer go’nun transferi hızını bilmiyorum uğraşmak istemedim artık. Bir an önce göndereyim şu parayı da konu kapansın istedim açıkçası. Malum bu dönem ekstra stresli geçiyor bide transfer düşünmek istemedim.
Hesabı açarken ne için gidiyorsanız seçtikten sonra( benim şartlı kabul olduğu için dil kursuna gideceğim 1 sene. Language student seçerek devam ettim). Yaşınızı da seçin ve ilerleyin. Sonraki aşamada yatırmanız gereken miktarlar çıkıyor karşınıza. 934 yazan tutarı manuel olarak değiştirebiliyorsunuz. Ne kadar yatırmak istiyorsanız o tutarı girebilirsiniz sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz.
Gercekten cok tesekkur ederim ugrasip yaziyorsunuz detayli bende sartli kabul dil okulu ile gidiyorum 36f midir sizinde

C1 e kadar mi kurs burdayken hangi seviyeyi vericeksiniz konsolosluga

Dil kursu neden 1 sene

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Pzt Eki 23, 2023 8:47 am

Ne demek, rica ederim. Biz de ilk 36F olarak başvuru yapmıştık ancak atamalar en az 3 ay sürüyor diye iptal edip 40F'den başvurduk. 16.günde atama oldu. Evet, okulun istediği dil seviyesi C1.
A1 Goethe sertifikamı sunacağım vizede. 40f dil belgesi istemiyor ama belli de olmaz. Umarım sorun çıkarmazlar umarım A1'e.
Berlin'de de ayarladığım kursundan A1.2 den başlayacağım tekrar genel bir tekrar yapmak adına. Hesaplayınca 9 ay sürecek gibi C1'e ulaşmam.
szn33 yazdı: Cum Eki 20, 2023 7:26 pm Gercekten cok tesekkur ederim ugrasip yaziyorsunuz detayli bende sartli kabul dil okulu ile gidiyorum 36f midir sizinde

C1 e kadar mi kurs burdayken hangi seviyeyi vericeksiniz konsolosluga

Dil kursu neden 1 sene

Aust64

Mesaj gönderen Aust64 » Pzt Eki 23, 2023 11:07 am

Arkadaşlar merhaba Almanya'ya geleli iki gün oldu daha anmeldung yaptırmadım ama maalesef ailevi problemler sebebiyle geri dönmek durumundayım. haliyle expatrio hesabımı iptal etmek istiyorum. expatrio paranın tamamını iade eder mi ?

İkinci olarak bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim anmeldung yapmadan yani yabancılar ofisine kayıt olmadan Türkiye'ye geri dönersem bir para cezası ödemek zorunda kalırmıyım ?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Eki 23, 2023 5:26 pm

Aust64 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 11:07 am Arkadaşlar merhaba Almanya'ya geleli iki gün oldu daha anmeldung yaptırmadım ama maalesef ailevi problemler sebebiyle geri dönmek durumundayım. haliyle expatrio hesabımı iptal etmek istiyorum. expatrio paranın tamamını iade eder mi ?

İkinci olarak bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim anmeldung yapmadan yani yabancılar ofisine kayıt olmadan Türkiye'ye geri dönersem bir para cezası ödemek zorunda kalırmıyım ?
vizenizin iptali durumunda bloke edilen tutar size tamamen geri iade edilir.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzt Eki 23, 2023 9:49 pm

Merhabalar;

36f vize başvurusu için bloke hesap açaçağım.

Ana sayfada hangi seçeneği seçmemiz lazım? - studienkollege mi? study applicant mı? university student (bachelor) mı? yoksa language student veya university student (master) mı?

Ayrıca; Eş için ek olarak yatırılması gereken 400 euro olan miktarı 934 euro olarak yatırmak için ne yapmamız gerekmekte?

Tşkler,

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Pzt Eki 23, 2023 9:52 pm

Merhaba, Litvanya ibanlı revolut hesabımla Expatrioyu bağlayabilir miyim?

ebanri

Mesaj gönderen ebanri » Sal Eki 24, 2023 2:07 am

Merhaba Expatrio hesabı bunu yanıtlarsa çok sevinirim.

Bloke hesabımı Ağustos sonunda açmıştım. 30 Ağustos 2024 tarihine kadar geçerli. Ben Ekim 17'de geldim ve Eylül Ayı parasını almamış oluyorum. Bu parayı denk getirmek için napacaklar şuan Eylül artı ekimin yatması gerekmezmiydi? 1 Kasım'da Kasım ayının mı yatmış olacak yoksa Ekim ayının mı yatmış olacak. Sistemi bilen biri açıklarsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Eki 24, 2023 2:24 pm

mtakg yazdı: Pzt Eki 23, 2023 9:52 pm Merhaba, Litvanya ibanlı revolut hesabımla Expatrioyu bağlayabilir miyim?
evet bağlayabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Eki 24, 2023 2:26 pm

ebanri yazdı: Sal Eki 24, 2023 2:07 am Merhaba Expatrio hesabı bunu yanıtlarsa çok sevinirim.

Bloke hesabımı Ağustos sonunda açmıştım. 30 Ağustos 2024 tarihine kadar geçerli. Ben Ekim 17'de geldim ve Eylül Ayı parasını almamış oluyorum. Bu parayı denk getirmek için napacaklar şuan Eylül artı ekimin yatması gerekmezmiydi? 1 Kasım'da Kasım ayının mı yatmış olacak yoksa Ekim ayının mı yatmış olacak. Sistemi bilen biri açıklarsa sevinirim
Almanya'ya gelip aktivasyon yaptıktan sonraki süreç için paranızı alıyorsunuz. Her ayın sonunda , bir sonraki ayın parası öğrencilerin hesaplarına yatıyor.
Bloke hesap aktivasyonu sırasında ödemenin hangi aydan başlayacağını seçiyorsunuz aynı zamanda.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Eki 24, 2023 2:53 pm

szn33 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 9:49 pm Merhabalar;

36f vize başvurusu için bloke hesap açaçağım.

Ana sayfada hangi seçeneği seçmemiz lazım? - studienkollege mi? study applicant mı? university student (bachelor) mı? yoksa language student veya university student (master) mı?

Ayrıca; Eş için ek olarak yatırılması gereken 400 euro olan miktarı 934 euro olarak yatırmak için ne yapmamız gerekmekte?

Tşkler,

language student seçebilirsiniz. aylık bloke edilecek rakamı da hesap açılışı sırasında kendiniz girebiliyorsunuz.

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Sal Eki 24, 2023 10:59 pm

cnsu yazdı: Cum Eki 20, 2023 5:59 pm Transfer go ile wise arasında anlık kurda farklılık vardı. Transfer go 40 Euro kadar fazla gönderiyordu aslında benim için kârlıydı fakat transferi Expatrio Türkiye temsilcisi ile birlikte yapmak için wise tercih ettik. Expatrio ile Wilde’ın işbirliği varmış. Aynı gün içinde transferin iletileceği söylendi. Transfer go’nun transferi hızını bilmiyorum uğraşmak istemedim artık. Bir an önce göndereyim şu parayı da konu kapansın istedim açıkçası. Malum bu dönem ekstra stresli geçiyor bide transfer düşünmek istemedim.
bende sizin gibi bloke hesabı açtım. transfer wise ı nasıl kullanacağım oraya ayrıca üye mi olmak lazım. birde parayı kendi hesabınızdan mı gönderdiniz yoksa eşiniz veya anne baba gönderirse sorun oluyor mu

sitokrom

Mesaj gönderen sitokrom » Çrş Eki 25, 2023 12:44 am

mtakg yazdı: Prş Eki 05, 2023 10:22 am Merhaba, master için yakında almanyada olacağım. 1 haftalık hostel ayarladım yer bulana kadar N26 hesabını nasıl açabilirim çünkü anmeldung ve oturum kartım yok henüz
merhaba hocam
ben de benzer şekilde geçici süre hostelde kalabilirim. Siz ne yaptınız paranızı çekebildiniz mi ya da hostelde kalırken böyle bir imkan yok mu pek
İzmir iData - 41F - Berlin
Randevu Talep: 14.06.2023
Randevu Atama: 07.07.2023
Randevu Tarihi: 02.08.2023
Kargo Mesajı: 10.10.2023
Vize Teslim: 12.10.2023
Vize Başlangıç: 07.10.2023 - 1 yıllık multi

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Çrş Eki 25, 2023 7:56 am

Merhaba, transferde Expatrio Türkiye temsilcisi Mert bey yardımcı oldu. Onun yönlendirmesi ile yaptık. ve bizim gönderilen tutar yüksek olduğu için 4 kişi transferi gönderdik. ailemizden iki kişi, eşim ve ben şeklinde. başka birisinin göndermesi sorun olmuyor. hesabınıza aynı şekilde 2-3 saat içerisinde geçiyor. Telegramda expatrio'nun grubunda yazarsanız yardımcı olacaklardır.
szn33 yazdı: Sal Eki 24, 2023 10:59 pm bende sizin gibi bloke hesabı açtım. transfer wise ı nasıl kullanacağım oraya ayrıca üye mi olmak lazım. birde parayı kendi hesabınızdan mı gönderdiniz yoksa eşiniz veya anne baba gönderirse sorun oluyor mu

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Çrş Eki 25, 2023 8:32 am

cnsu yazdı: Çrş Eki 25, 2023 7:56 am Merhaba, transferde Expatrio Türkiye temsilcisi Mert bey yardımcı oldu. Onun yönlendirmesi ile yaptık. ve bizim gönderilen tutar yüksek olduğu için 4 kişi transferi gönderdik. ailemizden iki kişi, eşim ve ben şeklinde. başka birisinin göndermesi sorun olmuyor. hesabınıza aynı şekilde 2-3 saat içerisinde geçiyor. Telegramda expatrio'nun grubunda yazarsanız yardımcı olacaklardır.
Cok tesekkurler gunaydin bu arada :) bizde oyle yapalim o zaman benzer sureclerden geciyoruz umarim iyi olur hepimiz icin 🙏 peki size expatrio dr walter in yaninda tk saglik belgesi verdi mi benim esli 36f sartli kabul basvurusu ve hesabi acarken language student u sectim sadece dr walter goruyorum su an

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eki 25, 2023 11:22 am

szn33 yazdı: Çrş Eki 25, 2023 8:32 am Cok tesekkurler gunaydin bu arada :) bizde oyle yapalim o zaman benzer sureclerden geciyoruz umarim iyi olur hepimiz icin 🙏 peki size expatrio dr walter in yaninda tk saglik belgesi verdi mi benim esli 36f sartli kabul basvurusu ve hesabi acarken language student u sectim sadece dr walter goruyorum su an
sizin almış olduğunuz özel sağlık sigortası olduğu için sadece dr.walter görüyorsunuz.
o şu anda hem seyahat sağlık hem özel sağlık yerine geçiyor. Almanya'ya giriş yaptıktan sonra otomatik olarak Almanya içi geçerli bir sağlık sigortasına dönüşecek.

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Çrş Eki 25, 2023 11:27 am

Günaydın :) evet sürecimiz birebir aynı şu an. umarım sorunsuz geçer her aşama ve sonu güzel olur 🙏
Ben de sigorta Dr.Walter görünüyor. Hesabımda 2 adet sigorta belgesi çıktı. onları ve transferi tamamladıktan sonra oluşan 06 nolu belgeyi vizede sunacağım (bu 3 belgeyle gidiliyormuş zaten)
szn33 yazdı: Çrş Eki 25, 2023 8:32 am Cok tesekkurler gunaydin bu arada :) bizde oyle yapalim o zaman benzer sureclerden geciyoruz umarim iyi olur hepimiz icin 🙏 peki size expatrio dr walter in yaninda tk saglik belgesi verdi mi benim esli 36f sartli kabul basvurusu ve hesabi acarken language student u sectim sadece dr walter goruyorum su an