Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Takvim Yılı Muhabbeti

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
aozkan09

Takvim Yılı Muhabbeti

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 16, 2023 9:04 pm

Merhaba.

Forumda takvim yılı muhabbeti sayesinde çalışma izni alan var mı? Bana geldiğim tarihten 365 gün sonrasına çalışma izni verdiler de

aozkan09

Re: Takvim Yılı Muhabbeti

Mesaj gönderen aozkan09 » Sal Eki 17, 2023 10:11 am

Bremen’de görüştüğümde yetkili bana saçma sapan bir cevap verdi

“ Sehr geehrter Herr Özkan,

in Bremen wird wie bereits beschrieben verfahren.

Nach §16b Abs. 5 AufenthG haben Sie folgender Nebenbestimmung

Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt nur zur Ausübung einer Beschäftigung, die insgesamt 120 Tage
oder 240 halbe Tage im Jahr nicht überschreiten darf, sowie zur Ausübung studentischer Nebentätigkeiten.
Während des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts berechtigt die
Aufenthaltserlaubnis nur zur Beschäftigung in der Ferienzeit.

Das erste Jahr wird wie bereits mitgeteilt von der Einreise an gerechnet und bezieht sich nicht wie in Berlin auf ein Kalenderjahr.

Mit freundlichem Gruß

Anlamıyorum bu yasa Almanya geneli değil mi? Eyaletten eyalete nasıl değişebilir bu kanun? Berlin yasayı böyle uyguluyor biz böyle uyguluyoruz diyemezler ki, ne yapmam gerektiği hakkında bir fikri olan var mı?

elify

Mesaj gönderen elify » Pzt Eki 23, 2023 1:15 pm

aozkan09 yazdı: Sal Eki 17, 2023 10:11 am Bremen’de görüştüğümde yetkili bana saçma sapan bir cevap verdi

“ Sehr geehrter Herr Özkan,

in Bremen wird wie bereits beschrieben verfahren.

Nach §16b Abs. 5 AufenthG haben Sie folgender Nebenbestimmung

Die Aufenthaltserlaubnis berechtigt nur zur Ausübung einer Beschäftigung, die insgesamt 120 Tage
oder 240 halbe Tage im Jahr nicht überschreiten darf, sowie zur Ausübung studentischer Nebentätigkeiten.
Während des Aufenthalts zu studienvorbereitenden Maßnahmen im ersten Jahr des Aufenthalts berechtigt die
Aufenthaltserlaubnis nur zur Beschäftigung in der Ferienzeit.

Das erste Jahr wird wie bereits mitgeteilt von der Einreise an gerechnet und bezieht sich nicht wie in Berlin auf ein Kalenderjahr.

Mit freundlichem Gruß

Anlamıyorum bu yasa Almanya geneli değil mi? Eyaletten eyalete nasıl değişebilir bu kanun? Berlin yasayı böyle uyguluyor biz böyle uyguluyoruz diyemezler ki, ne yapmam gerektiği hakkında bir fikri olan var mı?
Zaten kasımdan itibaren dil okulu öğrencileri de üniversite öğrencileri gibi çalışma izni almayacak mi?

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Pzt Eki 23, 2023 7:23 pm

elify yazdı: Pzt Eki 23, 2023 1:15 pm Zaten kasımdan itibaren dil okulu öğrencileri de üniversite öğrencileri gibi çalışma izni almayacak mi?
birçok eyaletteki ausländerbehörde nisan itibariyle diyor mail atmıştım giessen için forumda vardı başka eyaletlerede atanlar

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 23, 2023 9:51 pm

muratkerem yazdı: Pzt Eki 23, 2023 7:23 pm birçok eyaletteki ausländerbehörde nisan itibariyle diyor mail atmıştım giessen için forumda vardı başka eyaletlerede atanlar
Bremen en saçması. Bir sürü öğrenciye kasım diye verdiler izinleri. Şimdi geri alacağız hata yapmışız diyorlar. Ben sorduğumda da bana “İsimlerini biliyorsanız verin bize geri alalım izinlerini” dediler. Fişlememi istediler 😂😂😂😂

sesli

Mesaj gönderen sesli » Pzt Eki 23, 2023 10:42 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 9:51 pm Bremen en saçması. Bir sürü öğrenciye kasım diye verdiler izinleri. Şimdi geri alacağız hata yapmışız diyorlar. Ben sorduğumda da bana “İsimlerini biliyorsanız verin bize geri alalım izinlerini” dediler. Fişlememi istediler 😂😂😂😂
🤨🤨 Gürkan bey hala Kasımda diyor kanka, dün insta storyde yüksek ihtimalle kasım demiş, güveniyoruz dua ediyoruz.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 23, 2023 10:49 pm

sesli yazdı: Pzt Eki 23, 2023 10:42 pm 🤨🤨 Gürkan bey hala Kasımda diyor kanka, dün insta storyde yüksek ihtimalle kasım demiş, güveniyoruz dua ediyoruz.
Ben de gördüm onu ama Gürkan bey daha geç de olabilir çok daha erken de olabilir demişti forumda. Kasıma 10 gün kaldı, çok zor yani. Gürkan Bey’in verdiği en son bilgi şu aslında

https://dejure.org/gesetze/AufenthG/16b.html

Bu siteyi takip edin değiştiği an siz de Auslanderbehördeye başvurabilirsiniz, demişti.