Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Giderken Alınması Gerekenler, Valiz Hazırlama 🧳

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
jrarchitect

Giderken Alınması Gerekenler, Valiz Hazırlama 🧳

Mesaj gönderen jrarchitect » Prş Eki 19, 2023 2:16 pm

Herkese Selamlar,

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Vizem dün çıktı ama ben daha hazırlanmadım. Uçağım ise yarın sabah. Yüksek lisans için Hamburg’a gideceğim. Valizime koymam gerekenleri, ihtiyacım olacak şeyleri söyleyebilirseniz sevinirim.

1. Giderken neler almam gerekiyor?
2. Valizimi hazırlarken nelere dikkat etmeliyim? Havalimanında valiz açmalarını gerektirecek bir şey yapmak istemiyorum.
3. Giderken almam gereken en önemli evraklar nelerdir orada ihtiyacım olacak belgeleri burda çoğaltıp öyle götüreceğim. Hangi evraklar alınmalı?

Not: Bu tarz çok fazla yazı var ama toplu ve eksiksiz bir şekilde bulamadım. Çok stres yaptım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Lütfen anlayışla karşılayın, şu an gerçekten çok stresliyim :cry:

Computer_Berkay

Re: Giderken Alınması Gerekenler, Valiz Hazırlama 🧳

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eki 20, 2023 12:14 am

jrarchitect yazdı: Prş Eki 19, 2023 2:16 pm Herkese Selamlar,

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Vizem dün çıktı ama ben daha hazırlanmadım. Uçağım ise yarın sabah. Yüksek lisans için Hamburg’a gideceğim. Valizime koymam gerekenleri, ihtiyacım olacak şeyleri söyleyebilirseniz sevinirim.

1. Giderken neler almam gerekiyor?
2. Valizimi hazırlarken nelere dikkat etmeliyim? Havalimanında valiz açmalarını gerektirecek bir şey yapmak istemiyorum.
3. Giderken almam gereken en önemli evraklar nelerdir orada ihtiyacım olacak belgeleri burda çoğaltıp öyle götüreceğim. Hangi evraklar alınmalı?

Not: Bu tarz çok fazla yazı var ama toplu ve eksiksiz bir şekilde bulamadım. Çok stres yaptım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Lütfen anlayışla karşılayın, şu an gerçekten çok stresliyim :cry:
Selam öncelikle sakin olun normal bir sehir disi ucusu yapiyormus gibi düsünün :)

1) Giderken elinizdeki tüm belgeleri alin Uni icin vs. Onun disinda size bagli ne ihtiyaciniz isteginiz vs varsa alin :)
2) 1 paketten fazla sigara birakmayin, hayvansal seyler de birakmayin hicbir sey olmaz. Valizi falan acmalik durum olmaz rahat olun :)
3) Bunu zaten cevapladim ne varsa elinizde getirin yaninizda kalsin. Özellikle Orijinal belgeler, noter onayli vs.

Iyi ucuslar simdiden hosgeldiniz 🙌
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

alize_idil

Mesaj gönderen alize_idil » Cum Eki 20, 2023 10:14 am

Computer_Berkay yazdı: Cum Eki 20, 2023 12:14 am Selam öncelikle sakin olun normal bir sehir disi ucusu yapiyormus gibi düsünün :)

1) Giderken elinizdeki tüm belgeleri alin Uni icin vs. Onun disinda size bagli ne ihtiyaciniz isteginiz vs varsa alin :)
2) 1 paketten fazla sigara birakmayin, hayvansal seyler de birakmayin hicbir sey olmaz. Valizi falan acmalik durum olmaz rahat olun :)
3) Bunu zaten cevapladim ne varsa elinizde getirin yaninizda kalsin. Özellikle Orijinal belgeler, noter onayli vs.

Iyi ucuslar simdiden hosgeldiniz 🙌
Yurtlarda wifiye nasıl bağlanıyor, ayrıca bir modem getirmeye veya oradan almaya gerek varmı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eki 20, 2023 2:18 pm

alize_idil yazdı: Cum Eki 20, 2023 10:14 am Yurtlarda wifiye nasıl bağlanıyor, ayrıca bir modem getirmeye veya oradan almaya gerek varmı?
Bazi yurtlarda internet kablolu o yüzden bir Router almaniz lazim. Media marktta falan bulabilirsiniz. O kabloyu Router a bagliyorsunuz sonra internette artik hangi yurtsa Studierendenwerk "..." Wlan verbinden gibi bir sey yazarsaniz baglanmak icin gereken sifre vs ögrenip baglanabilirsiniz. Yani bu Router dedigim sey modem oluyor sanirim :) Bir nevi kablolu interneti kablosuz internete ceviriyon böylece.

alize_idil

Mesaj gönderen alize_idil » Cmt Eki 21, 2023 5:45 pm

Computer_Berkay yazdı: Cum Eki 20, 2023 2:18 pm Bazi yurtlarda internet kablolu o yüzden bir Router almaniz lazim. Media marktta falan bulabilirsiniz. O kabloyu Router a bagliyorsunuz sonra internette artik hangi yurtsa Studierendenwerk "..." Wlan verbinden gibi bir sey yazarsaniz baglanmak icin gereken sifre vs ögrenip baglanabilirsiniz. Yani bu Router dedigim sey modem oluyor sanirim :) Bir nevi kablolu interneti kablosuz internete ceviriyon böylece.
Wohnheim Freistattstraße 18-20, bu yurt hakkında bilginiz varmı nasıl bağlanıyor, kalan arkadaşınız vs varmı?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 21, 2023 8:22 pm

Maalesef yok bildigim :/

mtum

Mesaj gönderen mtum » Prş Eki 26, 2023 12:40 am

harc pulu odemek gerekiyor degil mi?

Computer_Berkay