Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantörümün Başka Şehirde Yaşaması Sorun Oluyor Mu ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Apkods

Garantörümün Başka Şehirde Yaşaması Sorun Oluyor Mu ?

Mesaj gönderen Apkods » Cmt Eyl 02, 2023 4:53 pm

Arkadaşlar selam benim Garantörüm Münih'te yaşıyor ben ise Bremen'e gideceğim haftaiçi yabancılar şubesine gidecek. Eyaletler arası uzak olması yüzünden garantör vermesini vermeme şansları var mı ? Eğer bu durum sıkıntı oluşturmuyorsa bunun hakkında bir yasa falan varsa nereden bulabilirim??

itsemin53

Re: Garantörümün Başka Şehirde Yaşaması Sorun Oluyor Mu ?

Mesaj gönderen itsemin53 » Cmt Eyl 02, 2023 5:12 pm

Apkods yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 4:53 pm Arkadaşlar selam benim Garantörüm Münih'te yaşıyor ben ise Bremen'e gideceğim haftaiçi yabancılar şubesine gidecek. Eyaletler arası uzak olması yüzünden garantör vermesini vermeme şansları var mı ? Eğer bu durum sıkıntı oluşturmuyorsa bunun hakkında bir yasa falan varsa nereden bulabilirim??
senin öğrenci belgeni vs göstermesine bile gerek yok, çıkma da sıkıntı olmuyor, ben bremende okuyacağım ama garantör stuttgarttaydı. sıkıntısız çıktı.

Apkods

Mesaj gönderen Apkods » Cmt Eyl 02, 2023 5:57 pm

itsemin53 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 5:12 pm senin öğrenci belgeni vs göstermesine bile gerek yok, çıkma da sıkıntı olmuyor, ben bremende okuyacağım ama garantör stuttgarttaydı. sıkıntısız çıktı.
Hocam bunu yazdığınız iyi oldu daha dün 2 gün önce ilk konuştuğum akrabam Stuttgartta gitti yabancılar dairesine ''O Bremende , burada olması lazım demişler'' ve çocuğunun aldığı destek parasının da kesileceğini söylemişler şimdi de başka bir akrabam Münihten deneyecek bakalım nolacak elimde bir yasa vs. olsa atacağım ona böyle böyle diye ama yok işte

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cmt Eyl 02, 2023 6:06 pm

Apkods yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 5:57 pm Hocam bunu yazdığınız iyi oldu daha dün 2 gün önce ilk konuştuğum akrabam Stuttgartta gitti yabancılar dairesine ''O Bremende , burada olması lazım demişler'' ve çocuğunun aldığı destek parasının da kesileceğini söylemişler şimdi de başka bir akrabam Münihten deneyecek bakalım nolacak elimde bir yasa vs. olsa atacağım ona böyle böyle diye ama yok işte
hiç de alakası yok hocam, ben garanrötümle beraber gittim yabancılar şubesine, yeşil pasaport ile ordaydım, durumu anlattım randevu vs almadan 5 gün sonra belge çıktı gittiğimiz ilk günden sonra. çocuk parası kesilecek evet, her yerde böyle bu durum.

Apkods

Mesaj gönderen Apkods » Cmt Eyl 02, 2023 6:19 pm

itsemin53 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 6:06 pm hiç de alakası yok hocam, ben garanrötümle beraber gittim yabancılar şubesine, yeşil pasaport ile ordaydım, durumu anlattım randevu vs almadan 5 gün sonra belge çıktı gittiğimiz ilk günden sonra. çocuk parası kesilecek evet, her yerde böyle bu durum.
Tamamdır hocam çok sağ olun uzak mesafe sorun değilse sıkıntı yok :)

guresberatcan

Mesaj gönderen guresberatcan » Cum Eyl 29, 2023 5:25 pm

Selamlar vize tipiniz neydi acaba ? Ben bugün 44f görüşmesine girdim. Kalacak yer olarak garantörümde kalacağımı söyledim ve garantörüm Bremen’de fakat dil okulum Dortmund'da. Yeni öğrendim ki bu sorun olabiliyormuş bi bilgisi olan var mı acaba ?

axny

Mesaj gönderen axny » Çrş Eki 18, 2023 9:50 pm

guresberatcan yazdı: Cum Eyl 29, 2023 5:25 pm Selamlar vize tipiniz neydi acaba ? Ben bugün 44f görüşmesine girdim. Kalacak yer olarak garantörümde kalacağımı söyledim ve garantörüm Bremen’de fakat dil okulum Dortmund'da. Yeni öğrendim ki bu sorun olabiliyormuş bi bilgisi olan var mı acaba ?
Merhaba hocam vizenizi alabildiniz mi? Bir de size ulaşabileceğim bir yer var mı bir kaç soru sormak istiyorum mümkünse

Kilitli