Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutschkurs devam ederken Türkiye'ye Gidip Gelmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mehmet3434

Deutschkurs devam ederken Türkiye'ye Gidip Gelmek

Mesaj gönderen mehmet3434 » Cum Eki 13, 2023 9:40 pm

Herkese merhaba,

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama eğer yanlışsa özür dilerim.

Deutschkurs devam ederken Türkiye'ye kısa süreliğine gidip gelmek istiyorum. Kurs başladığından dolayı kursu bir süre asmam gerekecek. (4-5 gün kadar). Bu durum herhangi bir soruna sebep olur mu? Şuanda elimde Aufenthaltstitel var ve vizem biteli çok oluyor. Bir de geri dönerken havaalanında ne tür belgeler istiyorlar? Kafam çok karışık. Sanki çıkarsam geri dönemem gibi geliyor :?

pulshatks

Re: Deutschkurs devam ederken Türkiye'ye Gidip Gelmek

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Eki 14, 2023 11:39 am

mehmet3434 yazdı: Cum Eki 13, 2023 9:40 pm Herkese merhaba,

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama eğer yanlışsa özür dilerim.

Deutschkurs devam ederken Türkiye'ye kısa süreliğine gidip gelmek istiyorum. Kurs başladığından dolayı kursu bir süre asmam gerekecek. (4-5 gün kadar). Bu durum herhangi bir soruna sebep olur mu? Şuanda elimde Aufenthaltstitel var ve vizem biteli çok oluyor. Bir de geri dönerken havaalanında ne tür belgeler istiyorlar? Kafam çok karışık. Sanki çıkarsam geri dönemem gibi geliyor :?
merhaba,
hangi havalimanından geri almanyaya gelecekseniz oranın pasaport polisine (bundezpolizei) mail atınız oturum sürenizin tipi, ne zamana kadar geçerli olduğu vs ,ben öyle yapmıştım ve çok yardımcı olmuşlardı

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 14, 2023 12:42 pm

oturum varsa sorun olmaz. Vize de varsa bitmesine az kalmamissa sorun olmaz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

johannes

Mesaj gönderen johannes » Cmt Eki 14, 2023 12:46 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Eki 14, 2023 12:42 pm oturum varsa sorun olmaz. Vize de varsa bitmesine az kalmamissa sorun olmaz.
vizem bitince oturum kartımla istediğim gibi gidip gelebilirim ama değil mi? kimseye sormadan

mehmet3434

Mesaj gönderen mehmet3434 » Cmt Eki 14, 2023 1:44 pm

Çok teşekkür ederim cevaplar için :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eki 14, 2023 8:37 pm

johannes yazdı: Cmt Eki 14, 2023 12:46 pm vizem bitince oturum kartımla istediğim gibi gidip gelebilirim ama değil mi? kimseye sormadan
Tabii istersen Ispanya ya git :) Normal pasaport kontrolünde karti gösteriyon ek olarak o kadar.

johannes

Mesaj gönderen johannes » Cmt Eki 14, 2023 8:42 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Eki 14, 2023 8:37 pm Tabii istersen Ispanya ya git :) Normal pasaport kontrolünde karti gösteriyon ek olarak o kadar.
27 aralıkta vizem bitiyor, 9 aralıkta Türkiyeye gidip 12sinde geri dönsem sıkıntı ederler mi sizce?, oturum kartım gelmezse o zamana kadar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eki 15, 2023 12:26 am

johannes yazdı: Cmt Eki 14, 2023 8:42 pm 27 aralıkta vizem bitiyor, 9 aralıkta Türkiyeye gidip 12sinde geri dönsem sıkıntı ederler mi sizce?, oturum kartım gelmezse o zamana kadar.
En iyisi abh ya bir mail atin. Abh sorun olmaz demezse o aldiginiz maili de fotokopi cikartip görevli polise gösteririrsiniz. Ben yine sorun olacagini düsünmüyorum en kötü vizenizi uzatmak zorundasiniz vs derler. Garantici olmak isterseniz dedigim seyi yapin :)

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Eki 15, 2023 10:31 pm

johannes yazdı: Cmt Eki 14, 2023 8:42 pm 27 aralıkta vizem bitiyor, 9 aralıkta Türkiyeye gidip 12sinde geri dönsem sıkıntı ederler mi sizce?, oturum kartım gelmezse o zamana kadar.
Hicbir sey olmaz.