Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hepinize merhaba :) AuPair ile ilgili bir bilginiz varsa soru sormak istiyorum.

aktif forumculuk : uyeler bulusuyor!
yellagogo

Hepinize merhaba :) AuPair ile ilgili bir bilginiz varsa soru sormak istiyorum.

Mesaj gönderen yellagogo » Pzr Eki 15, 2023 7:03 am

Merhaba sevgili topluluk üyeleri! Almanya'da Au-pair olarak çalışmayı planlıyorum ve vize başvurusu ile ilgili bir sorum var. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Almanya'da tam olarak 12 ay kalmayı planlıyorum. Vize başvurusunda "Almanya`da on iki aydan fazla kalmayı düşünmüyorum ve kalmak istediğim sürenin tamamı için geçerli bir vize talep ediyorum" şeklinde bir ifade var. Ancak önceden anladığım kadarıyla, ilk olarak 90 günlük ulusal bir vize alınıyor ve daha sonra Almanya'da yabancılar dairesinden tüm süre için oturum izni talep edilmesi gerekiyor. Bu, başvuru formundaki bu ifadeyle biraz çelişiyor gibi görünüyor. Bu seçeneği yine de işaretlemeli miyim?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim!

emirogan9

Re: Hepinize merhaba :) AuPair ile ilgili bir bilginiz varsa soru sormak istiyorum.

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzr Eki 15, 2023 3:06 pm

yellagogo yazdı: Pzr Eki 15, 2023 7:03 am Merhaba sevgili topluluk üyeleri! Almanya'da Au-pair olarak çalışmayı planlıyorum ve vize başvurusu ile ilgili bir sorum var. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Almanya'da tam olarak 12 ay kalmayı planlıyorum. Vize başvurusunda "Almanya`da on iki aydan fazla kalmayı düşünmüyorum ve kalmak istediğim sürenin tamamı için geçerli bir vize talep ediyorum" şeklinde bir ifade var. Ancak önceden anladığım kadarıyla, ilk olarak 90 günlük ulusal bir vize alınıyor ve daha sonra Almanya'da yabancılar dairesinden tüm süre için oturum izni talep edilmesi gerekiyor. Bu, başvuru formundaki bu ifadeyle biraz çelişiyor gibi görünüyor. Bu seçeneği yine de işaretlemeli miyim?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim!
Merhaba, 12 aydan fazla kalınacaksa genelde bir senelik veya 6 aylık vize verilir, ardından oturum kartına başvuru yapılır. Eğer tam olarak 12 ay kalmayı planlamıyorsanız o kısmı işaretleyebilirsiniz böylece kalacağınız süre kadar vize verilir ve oturum sürecinden kurtulmuş olursunuz.
Stuttgart/Baden-Württemberg