Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu yada Ogrenci adayi vizesi icin oneri?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzt Ara 13, 2010 7:31 pm

Merhaba arkadaslar..

Bir kac Hochschuleye basvuru yaptim. Olumlu mailler geliyor ancak yine de ocak sonlarina dogru kesin yanit verebiliriz dediler.

Okullardan NC yada dil sorunu yuzunden red cevabi alirsam Dil kursu ile gitme gibi bir sansim var mi? Konsoloslugun sitesinde mutlaka kabul belgesi yada basvuru belgesi olmasi gerekiyor diyor.
Garantor ile gitmeyi planliyorum, b1 duzeyinde Almanca bilgim var Subatta b2 sinavina girecegim.. Bir de Zast Bayernden aldigim diploma denklik belgem var. Tum teknik bolumlere uni yada fhye girebilecegim yaziyor

Bu durumda bana ne onerirsiniz? Dil kursu ile vize verirler mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 14, 2010 1:10 am

Dil Kursu vizesine sakin basvurma ,eger Almanya\'da universite olacaksan o zaman Ogrenci Adayi Vizesi (Dil Kursu+Universite) seklinde bir vize isteyeceksin..
Okullardan aldigin yazisma adresleri onemli ve tabi ki denklik belgende..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Sal Ara 14, 2010 2:30 pm

Sagolasin. Bir de basvuru teyid belgesi diyor. Sanirim bu Online basvurdugumda adima olusan PDF dosyasi dogru mu biliyorum ?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Ara 18, 2010 1:15 pm

bu belge universtenin sana gondermis oldugu \'\'basvurunun degerlendirilmeye alindigini ve belirli bir sure icinde sana cevap verilecegini bildiren, icinde basvuru numaraninda bulundugu \'\' bir mail....bana oyle gelmisti, ciktisini alarak gitsende olur...funderschatten\'in dedigi gibi dil kursu ogrencisi olarak gitmeyi aklindan bile gecirme, eger butun diger kosullari sagliyorsan bu basvuru teyid belgesiylede kabul alabilirsin

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Pzt Ara 20, 2010 10:46 pm

Selamlar
Gecen hafta bi belge geldi
Basvurunuzu aldik not durumunuza ve kontejyana gore size tekrar ilerleyen gunlerde cevap verecegiz diye.. Bakalim bunu da goturecegim giderken :D