Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kılınc

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen Kılınc » Çrş Eki 11, 2023 2:08 pm

Bende 3 adet sigorta verildi
Arkadaşımda ise 2 adet verildi
Tk olan sigorta arkadaşımda çıkmadı sebebi nedir acaba
Onda sadece dr walker çıktı

Kılınc

Mesaj gönderen Kılınc » Çrş Eki 11, 2023 3:18 pm

Seyahat sigortasına ulaşamadım nerden alınıyor expatrionun

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Çrş Eki 11, 2023 5:18 pm

Merhaba herkese, Bremen Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım. master öncesi yoğunlaştırılmış dil kursuna gideceğim. 3 kasımda vize görüşmemiz var eşimle birlikte. 30 yaş üzeriyiz. 40F vize türünde istenilen "Almanya’da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası"
Expatrio'dan value paket almayı düşünüyorum ama benden istenilen sigortayı yapıyor mu expatrio. kaç aylık yapıyor? ya da kaç ay olacağına biz mi karar veriyoruz. sigorta süresiyle ilgili hiç bilgim yok. yapanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
İst. İDATA 40F Berlin-Eşli
Vize başvuru:25 Eylül 2023
Vize tarih atama: 10 Ekim 2023
Vize görüşme tarihi: 03 Kasım 2023
Dijital İletim: 08 Kasım 2023
Fiziki İletim: 20 Kasım 2023
Başvuru Sahibi Pasaport Teslim: 06.12.2023
Eş Pasaport Teslim:12.12.2023

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Prş Eki 12, 2023 9:08 am

Merhaba. TU Darmstadt'dan kabul aldım master için. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Onun ailesi Almanya'da ve bana garantör olacaklar. Benim bildiğim kadarıyla eşim için 4800 EUR değerinde bloke hesap açmam lazım. Bu durumda vize alımında herhangi bir problem olur mu? Yanlış biliyorsam düzeltir misiniz? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 12:07 pm

admslv1 yazdı: Prş Eki 12, 2023 9:08 am Merhaba. TU Darmstadt'dan kabul aldım master için. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Onun ailesi Almanya'da ve bana garantör olacaklar. Benim bildiğim kadarıyla eşim için 4800 EUR değerinde bloke hesap açmam lazım. Bu durumda vize alımında herhangi bir problem olur mu? Yanlış biliyorsam düzeltir misiniz? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
normalde başvuru sahibi eşi için +400€ ekleniyor ancak siz vize sahibi olarak başvurmayacaksınız. Detayları tam öğrenmek adına service@expatrio.com adresine yazarak sorabilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 12:08 pm

cnsu yazdı: Çrş Eki 11, 2023 5:18 pm Merhaba herkese, Bremen Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım. master öncesi yoğunlaştırılmış dil kursuna gideceğim. 3 kasımda vize görüşmemiz var eşimle birlikte. 30 yaş üzeriyiz. 40F vize türünde istenilen "Almanya’da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası"
Expatrio'dan value paket almayı düşünüyorum ama benden istenilen sigortayı yapıyor mu expatrio. kaç aylık yapıyor? ya da kaç ay olacağına biz mi karar veriyoruz. sigorta süresiyle ilgili hiç bilgim yok. yapanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Sigortanın herhangi bir süresi yok, aylık ödemeleri yaptığınız sürece devam eder. Expatrio'dan alacağınız sağlık sigortası sizin vize görüşmeniz için yeterlidir. Almanya'ya varış sonrası sağlık sigortası aktivasyonu yapmalısınız.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 12:09 pm

Kılınc yazdı: Çrş Eki 11, 2023 3:18 pm Seyahat sigortasına ulaşamadım nerden alınıyor expatrionun
value package alırsanız içerisinde ekli geliyor. Devlet sigortası aldıysanız ek bir sigorta gibi çıkıyor portalda, ancak özel aldıysanız özel sağlık+seyahat sağlık tek belge olarak veriliyor. Almanya'Ya vardıktan sonra sağlık sigortası aktivasyonu yapıp seyahat sağlığı Almanya içi geçerli bir sigortaya çeviriyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 12:10 pm

Kılınc yazdı: Sal Eki 10, 2023 3:13 pm Bende 3 adet sigorta verildi
Arkadaşımda ise 2 adet verildi
Tk olan sigorta arkadaşımda çıkmadı sebebi nedir acaba
Onda sadece dr walker çıktı
özel sağlık sigortasına başvurmuş olabilir. o durumda 2 belge oluyor.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Cum Eki 13, 2023 2:00 pm

Expatrio yazdı: Cum Eki 13, 2023 12:07 pm normalde başvuru sahibi eşi için +400€ ekleniyor ancak siz vize sahibi olarak başvurmayacaksınız. Detayları tam öğrenmek adına service@expatrio.com adresine yazarak sorabilirsiniz.
Teşekkür ederim yardımınız için şuan verdiğiniz adrese mail attım. Vize sahibi olarak başvurmayacaksınız demenizden kastınız nedir onu anlamadım tam olarak?
İzmir 41F

johannes

Mesaj gönderen johannes » Cum Eki 13, 2023 2:13 pm

Expatrio yazdı: Cum Eki 13, 2023 12:10 pm özel sağlık sigortasına başvurmuş olabilir. o durumda 2 belge oluyor.
BUNQ adlı mobil bankacılık uygulamasından DE ile başlayan ibanlı hesap açtım. Bunu kullanabilir miyim aktarmak için?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 2:23 pm

johannes yazdı: Cum Eki 13, 2023 2:13 pm BUNQ adlı mobil bankacılık uygulamasından DE ile başlayan ibanlı hesap açtım. Bunu kullanabilir miyim aktarmak için?
tabi kullanabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eki 13, 2023 2:26 pm

admslv1 yazdı: Cum Eki 13, 2023 2:00 pm Teşekkür ederim yardımınız için şuan verdiğiniz adrese mail attım. Vize sahibi olarak başvurmayacaksınız demenizden kastınız nedir onu anlamadım tam olarak?
bana sponsor olacaklar dediniz, o halde eşiniz için bloke başvurusu yapılması gerekiyor diye düşündüm. Destek ekibi size gerekli bildirimi yapacaktır

byzomr

Mesaj gönderen byzomr » Cum Eki 13, 2023 5:24 pm

admslv1 yazdı: Prş Eki 12, 2023 9:08 am Merhaba. TU Darmstadt'dan kabul aldım master için. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Onun ailesi Almanya'da ve bana garantör olacaklar. Benim bildiğim kadarıyla eşim için 4800 EUR değerinde bloke hesap açmam lazım. Bu durumda vize alımında herhangi bir problem olur mu? Yanlış biliyorsam düzeltir misiniz? Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.
merhaba aynı durumdayım nasıl bir yol izliyorsunuz

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Cum Eki 13, 2023 5:50 pm

byzomr yazdı: Cum Eki 13, 2023 5:24 pm merhaba aynı durumdayım nasıl bir yol izliyorsunuz
Selam. Şu anda garantörlük ilk tercihimiz eşimle. Eşimin ailesi garantörlük belgesi almaya çalışıyor. Eğer alırlarsa garantör + eşim için 4800EUR bloke hesap açacağız gibi duruyor. Eğer alamazlarsa (932+400)*12 EUR bloke hesap açmamız gerekecek. Expatrioya mail attım gelecek cevabı bekliyorum. Aynı zamanda gideceğimiz yerin yabancılar dairesine ve İzmir konsolosluğuna da mail attım fakat henüz dönüş alamadım. IDATA da hiç yardımcı olmuyor. Garantör ile gidilme durumunda eş durumunun ne olduğu hakkında hiçbir bilgi bulamadım muhtemelen siz de öylesinizdir. O yüzden iletişimde kalalım birimiz bile bir bilgi bulsa ikimize de yararı olur diye düşünüyorum.
İzmir 41F

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Pzt Eki 16, 2023 2:03 pm

Expatrio yazdı: Cum Eki 13, 2023 2:26 pm bana sponsor olacaklar dediniz, o halde eşiniz için bloke başvurusu yapılması gerekiyor diye düşündüm. Destek ekibi size gerekli bildirimi yapacaktır
Merhaba. İletişime geçtiğimde detaylı bloke hesap miktarı için konsoloslukla iletişime geçmem gerektiği söylendi. Onlara da mail attım ve cevap bekliyorum.
İzmir 41F

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Çrş Eki 18, 2023 9:50 am

Merhabalar, bugün expatrio hesabımızı açacağız ama aklımıza takılan bazı noktalar var. expatrio'dan ve deneyimleyenlerden fikir almak isteriz.
- Expatrio'ya para transferinde transfergo gönderim ücreti almıyor ama kur farkından dolayı gönderdiğin euronun miktarı düşüyor. SWIFT şu an daha mantıklı gibi duruyor. muhabir bankalar öyle aman aman bir ücret kesmiyorlar buradan gördüğüm kadarıyla. SWIFT yaparsak enpara'nın kendi swift işlem ücreti de 150 tl. yani bu durumda 150 tl+50 euro(maksimum olur sanırım) muhabir banka ücreti çıkıyor. ama emin de olamıyoruz. siz ne önerirsiniz?
-Eşimin bloke tutarı konusunda miktarı yükseltin uyarısı almak istemediğimiz için (son zamanlarda çiftlerden belirtilen yasal tutardan daha fazlası yatırılması istenmiş) aylık 934 euro olacak şekilde yapmak niyetindeyiz. Bu miktarı yapmamıza expatrio müsaade ediyor mu?
-Eşim için yatırılacak bu miktarı benim hesabımı açtıktan sonra expatrioya mail atarak mı yatırıyoruz? ikimizin toplam tutarını tek seferde yatıramaz mıyız?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Eki 18, 2023 10:10 am

Kılınc yazdı: Çrş Eki 11, 2023 3:18 pm Seyahat sigortasına ulaşamadım nerden alınıyor expatrionun
kullanıcı portalında documents kısmından indirebilirsiniz.

cnsu

Mesaj gönderen cnsu » Prş Eki 19, 2023 8:15 am

bu sorularıma cevap buldum arkadaşlar. mesajımı silemediğim için yazıyorum.
cnsu yazdı: Çrş Eki 18, 2023 9:50 am Merhabalar, bugün expatrio hesabımızı açacağız ama aklımıza takılan bazı noktalar var. expatrio'dan ve deneyimleyenlerden fikir almak isteriz.
- Expatrio'ya para transferinde transfergo gönderim ücreti almıyor ama kur farkından dolayı gönderdiğin euronun miktarı düşüyor. SWIFT şu an daha mantıklı gibi duruyor. muhabir bankalar öyle aman aman bir ücret kesmiyorlar buradan gördüğüm kadarıyla. SWIFT yaparsak enpara'nın kendi swift işlem ücreti de 150 tl. yani bu durumda 150 tl+50 euro(maksimum olur sanırım) muhabir banka ücreti çıkıyor. ama emin de olamıyoruz. siz ne önerirsiniz?
-Eşimin bloke tutarı konusunda miktarı yükseltin uyarısı almak istemediğimiz için (son zamanlarda çiftlerden belirtilen yasal tutardan daha fazlası yatırılması istenmiş) aylık 934 euro olacak şekilde yapmak niyetindeyiz. Bu miktarı yapmamıza expatrio müsaade ediyor mu?
-Eşim için yatırılacak bu miktarı benim hesabımı açtıktan sonra expatrioya mail atarak mı yatırıyoruz? ikimizin toplam tutarını tek seferde yatıramaz mıyız?

Uğurcan1

Mesaj gönderen Uğurcan1 » Prş Eki 19, 2023 8:36 pm

Arkadaşlar merhaba problemimden çok kısa bahsediyorum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim.Almanyaya 4 ekimde geldim,Revoluttan hesap açtım,Expatrio bloke hesabı aktifleştirmek istedim ve uygulamasını indirdim önce pasaportum yeni diye görüntülü aktifleştirme olmadı,Ardından post office ile yapacağım söylendi bu durumda ise benden adresimi doğrulamamı istiyor.Arkadaşlar geldiğim şehir Berlin ve burada zaten inanılmaz bir konut sıkıntısı var,ben 4 aylığına geldim şubatta döneceğim bu yüzden şuan kaldığım yer bile 2 aylık süreli geçici stüdyo bir daire.Böyle bir durumda pasaportumda damgalarım eksiksiz,okul enrollment belgem olmasına ve revoluttan 15 günlük hesap dökümü yüklememe rağmen expatrio bana zorluk çıkarmaya devam ediyor üstelik ben bu firmaya hesap işletim ücreti de ödüyorum ve gerçekten kendi paramın dilencisi oldum.Önerileriniz veya daha önce böyle benzer bir olay yaşayan arkadaşlarım varsa lütfen yardım istiyorum.

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Eki 20, 2023 6:30 am

cnsu yazdı: Prş Eki 19, 2023 8:15 am bu sorularıma cevap buldum arkadaşlar. mesajımı silemediğim için yazıyorum.
Merhaba cevaplari bizlede paylasir misiniz ayni durumdayiz tskler