Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce yüksek lisans öğrencilerine vize görüşmesinde almanca sorulması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cahitozdemir

İngilizce yüksek lisans öğrencilerine vize görüşmesinde almanca sorulması

Mesaj gönderen cahitozdemir » Pzt Eki 09, 2023 3:12 pm

Merhaba iyi günler herkese aklıma takılan bir soruyu buradaki tecrübeli arkadaşlarıma danışmak isterim. Daha önce hiç duymadığım bir şeyi birkaç danışmanlık şirketinden duydum. Tamamen İngilizce yüksek lisans bölümlerinden kabul alan öğrencilerden vizede a1 veya a2 almanca konsolosluğa göre değişiyormuş dil belgesi istendiğini söylediler. Bunun hakkında bilgisi olan var mı özellikle İzmir'de. Üniversitemiz bizden Almanca talep etmiyorsa konsolosluk bunu isteyebiliyor mu ? Benim şuan öğretim gördüğüm okuldaki arkadaşım bölümümüz tamamen ingilizce olduğu için IELTS sınavında dahi girmeden gitmişti herhangi Almanca belge de sorulmamıştı.

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

aozkan09

Re: İngilizce yüksek lisans öğrencilerine vize görüşmesinde almanca sorulması

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 09, 2023 4:39 pm

cahitozdemir yazdı: Pzt Eki 09, 2023 3:12 pm Merhaba iyi günler herkese aklıma takılan bir soruyu buradaki tecrübeli arkadaşlarıma danışmak isterim. Daha önce hiç duymadığım bir şeyi birkaç danışmanlık şirketinden duydum. Tamamen İngilizce yüksek lisans bölümlerinden kabul alan öğrencilerden vizede a1 veya a2 almanca konsolosluğa göre değişiyormuş dil belgesi istendiğini söylediler. Bunun hakkında bilgisi olan var mı özellikle İzmir'de. Üniversitemiz bizden Almanca talep etmiyorsa konsolosluk bunu isteyebiliyor mu ? Benim şuan öğretim gördüğüm okuldaki arkadaşım bölümümüz tamamen ingilizce olduğu için IELTS sınavında dahi girmeden gitmişti herhangi Almanca belge de sorulmamıştı.

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.
İster, hatta yoksa red bile verebilir. Çünkü sıfır almancayla ülkeye adam sokmak istemiyorlar. Ve hani senin Almanya hedefin için bir şeyler yapıp çabaladığını da görmek istiyorlar. Yoksa Almanya’da ingilizce bölümlerden kabulü almak çok zor değil, bu okul kabulü bir kıstas değil onlar için

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzt Eki 09, 2023 4:56 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Eki 09, 2023 4:39 pm İster, hatta yoksa red bile verebilir. Çünkü sıfır almancayla ülkeye adam sokmak istemiyorlar. Ve hani senin Almanya hedefin için bir şeyler yapıp çabaladığını da görmek istiyorlar. Yoksa Almanya’da ingilizce bölümlerden kabulü almak çok zor değil, bu okul kabulü bir kıstas değil onlar için
Hocam bayaa bir mesaj geçmişiniz olduğu için sizi forumda görmüş geçirmiş sayıyorum ve soruyorum, forumda ingilizce program kazanmış 41F başvurularından kaç tanesi bu kadar katı bir tavırla karşılaştı? Bırakın red almayı, kendisine bu nedenden ötürü idata çalışanı tarafından laf sokulan bile var mı ki? Şahsen böyle bir şeyi ne duydum ne de okudum.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzt Eki 09, 2023 5:12 pm

Hocam çevremdeki tüm ingilizce 41F başvuruları, almanca belgesi göstermeksizin vizesini aldı ve başarıyla ülkeye giriş yaptı. Bu konuda içiniz rahat olsun.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 09, 2023 6:33 pm

glowingkakao yazdı: Pzt Eki 09, 2023 5:12 pm Hocam çevremdeki tüm ingilizce 41F başvuruları, almanca belgesi göstermeksizin vizesini aldı ve başarıyla ülkeye giriş yaptı. Bu konuda içiniz rahat olsun.
Ben gördüm bir kaç kişi, benim bahsettiğim şey zaten kesin red verirler falan değil, adamların tavrı bu yani, Almanya’daki tavır da bu, Almanca bilmeni istiyorlar ne olursa olsun, en azından az da olsa iletişim kurabilmeni bekliyorlar, iş vereninden tut bürgeramt’a kadar herkes bunu bekliyor, benim bölümüm ingilizce banane almancadan diyip geçmeni istemiyorlar pek

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzt Eki 09, 2023 6:52 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Eki 09, 2023 6:33 pm Ben gördüm bir kaç kişi, benim bahsettiğim şey zaten kesin red verirler falan değil, adamların tavrı bu yani, Almanya’daki tavır da bu, Almanca bilmeni istiyorlar ne olursa olsun, en azından az da olsa iletişim kurabilmeni bekliyorlar, iş vereninden tut bürgeramt’a kadar herkes bunu bekliyor, benim bölümüm ingilizce banane almancadan diyip geçmeni istemiyorlar pek
Dediğinizi çok iyi anlıyorum ve dil okulu sonrası master başvuruları için dediğinizi mantıklı buluyorum veya Almanya'ya çalışmaya giden kişiden dil bilmesinin beklenmesini anlayabiliyorum. Ama 41F kategorisi için görmüş olduğunuz birkaç şanssız arkadaşımızın deneyimi dışında bu tavrı genel bir normal olarak ele almaya gerek olmadığını düşünüyorum. İngilizce programa giden kişinin vizeye başvururken öncesinde zamanını ve finansmanını Almanca A2 belge almaya yatırması fazlalık olur. Naçizane düşüncemdir.

Kilitli