Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vergi Numarası

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Liahona

Vergi Numarası

Mesaj gönderen Liahona » Pzr Eyl 03, 2023 4:24 am

Merhaba arkadaşlar, 36f ile geldim. Çalışma izni verilmiyor bildiğiniz gibi. Fakat bana steuer ıd yani vergi kimlik numarasını falan gönderdiler. Bir işe başvurmuştum, o da belgelerimi falan kontrol etti bir sorun yok dedi aufenthaltstitelimde sadece tatiller demesine rağmen gözünden mi kaçtı bilmiyorum. Bu adam beni işe başlatacak, versicherungnummer de 2-3 hafta sonra sana postayla gelir dedi. Yani çalışma iznim olmamasına rağmen bu adam resmi şekilde çalıştıracak. Böyle bir şey mümkün mü? Steuer ıd varsa çalışabilirsin diyor çünkü

Ahmet52

Re: Vergi Numarası

Mesaj gönderen Ahmet52 » Pzr Eyl 03, 2023 2:34 pm

Liahona yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 4:24 am Merhaba arkadaşlar, 36f ile geldim. Çalışma izni verilmiyor bildiğiniz gibi. Fakat bana steuer ıd yani vergi kimlik numarasını falan gönderdiler. Bir işe başvurmuştum, o da belgelerimi falan kontrol etti bir sorun yok dedi aufenthaltstitelimde sadece tatiller demesine rağmen gözünden mi kaçtı bilmiyorum. Bu adam beni işe başlatacak, versicherungnummer de 2-3 hafta sonra sana postayla gelir dedi. Yani çalışma iznim olmamasına rağmen bu adam resmi şekilde çalıştıracak. Böyle bir şey mümkün mü? Steuer ıd varsa çalışabilirsin diyor çünkü
Sigorta girisin yapilabilir ama önemli olan ordnungsamttan kontrol olunca ve calisma iznini sorunca calisma iznini gösterebilmen. Senin iicn ferienzeiti kanitlaman yani

ugurcnoztrk

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Pzr Eyl 03, 2023 3:28 pm

Liahona yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 4:24 am Merhaba arkadaşlar, 36f ile geldim. Çalışma izni verilmiyor bildiğiniz gibi. Fakat bana steuer ıd yani vergi kimlik numarasını falan gönderdiler. Bir işe başvurmuştum, o da belgelerimi falan kontrol etti bir sorun yok dedi aufenthaltstitelimde sadece tatiller demesine rağmen gözünden mi kaçtı bilmiyorum. Bu adam beni işe başlatacak, versicherungnummer de 2-3 hafta sonra sana postayla gelir dedi. Yani çalışma iznim olmamasına rağmen bu adam resmi şekilde çalıştıracak. Böyle bir şey mümkün mü? Steuer ıd varsa çalışabilirsin diyor çünkü
Kasimdan itibaren yasal olarak haftada 20 saat calisabilirsin. Yeni kanun ile dil kursu ogrencilerine de calisma izni verildi.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Eyl 03, 2023 7:06 pm

ugurcnoztrk yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 3:28 pm Kasimdan itibaren yasal olarak haftada 20 saat calisabilirsin. Yeni kanun ile dil kursu ogrencilerine de calisma izni verildi.
Bu değişimle ilgili bir başlık var, mart 2024'de yürürlüğe girecek diyorlar

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Pzt Eki 02, 2023 3:31 am

Eğer okula kayıt yaptırırsanız haftada 20 saat çalışma izniniz oluyor. Ben de 36f ile geldim ve bir zincir market ile sözleşme imzaladım inşaallah ayın 7 sinde çalışmaya başlayacağım. Hem öğrenci olarak göründüğünüz için aylık 49 Euro Deutschland Ticket a da gerek kalmamış oluyor.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Eki 02, 2023 7:48 am

isilwen yazdı: Pzr Eyl 03, 2023 7:06 pm Bu değişimle ilgili bir başlık var, mart 2024'de yürürlüğe girecek diyorlar
Kanunun yürürlüğe girişi eyaletten eyalete değişiyor anlaşılan, bremende kasımda başlıyormuş buradan biri giessen için sordurmuştu nisanda başlayacak diye cevap vermişlerdi. Yabancılar dairesi ile iletişime geçmekte fayda var.
Stuttgart/Baden-Württemberg

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Eki 04, 2023 11:08 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Eki 02, 2023 7:48 am Kanunun yürürlüğe girişi eyaletten eyalete değişiyor anlaşılan, bremende kasımda başlıyormuş buradan biri giessen için sordurmuştu nisanda başlayacak diye cevap vermişlerdi. Yabancılar dairesi ile iletişime geçmekte fayda var.
Aynen oyle haklisiniz