Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calisma ve praktikum...???

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Cum Ara 03, 2010 6:57 pm

Merhaba arkadaslar dusundum tasindim size yeni bir soru urettim :)...Soru su:

Var olan 90 tam yada 180 yarim gun calisma iznimizi zorunlu praktikum yapmak icin kullanmak zorundamiyiz? Yani 1 yil icinde 90 tam gunluk calisma iznimizi tuketmis olsak praktikum yapamayiz mi ? Yoksa praktikum olayi bu verilen calisma izninde bagimsiz bir durum mudur?

Aslinda cevremden 2 farkli cevap duydum...Birincisi...Var olan calisma iznin praktikumu irdelemez, ilgilendirmez, calisma suren dolmus olsa dahi praktikumunu yapabilirsin seklindeydi... ( Tabi bu cevap herkesin hosuna gidecek olan cevap idi...)
2. cevap ise calisma sureni dikkatli ayarla o sureye praktikumunuda sigdirman lazim seklinde oldu...

Bu konu hakkinda bilgisi, deneyimi olanlar paylasirlarsa sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 03, 2010 9:14 pm

sayet praktikumunu universite ayarlamissa veya universitede yapiyorsan etkilemez.

muhammet

Mesaj gönderen muhammet » Pzr Ara 05, 2010 7:51 pm

Cevap icin tekessurler Physiker...ama biraz garip bir durum yani universite bana bir sirkette praktikum ayarlarsa calisma surem sayilmiyo..ama baska biri ayni sirkette privat olarak praktikum kabulu alip gelince onun calisma suresini 90 gunden dusuyorlar diyosun... Ilginc...

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Ara 11, 2010 8:48 pm

Merhaba arkadaslar,
ya bazi Unilerin bassartlarinda 6 haftalik bir Praktikum var. Iki ay sonra Studienkollege baslayacagim, acaba Studienkollege giderken, oradami praktikum icin bir yer bulacagiz.
Yoksa daha iki ayim varken hemen bir yer mi bulayim.
Kafam baya karisti ya, yardimlariniz bekliyorum.

ARctica

Mesaj gönderen ARctica » Cmt Ara 11, 2010 9:57 pm

Merhaba

Bildigim kadariyla onstaji istedigin yerde istedigin zamanda tamamlayabiliyorsun.. Tabi universitenin sartlarina gore degisir..
Benden FH maschinenbau icin 10 haftalik bi staj istediler.. Ben de kabulumu alabilmek icin burdan bi sirketten staj yaptigima dair almanca bi belge imzalattim ve stajimi FH"de kabul ettiler :D

eger Turk vatandasiysan bunu Turkiyede de yapabilirsin. Sanirim international ogrenciler icin bunu pek onemsemiyorlar. Ama uni basliyinca bi sekilde tekrar on staj yapacagim mutlaka...

Tabi dediklerim her uni icin degisir..

87romeo

Mesaj gönderen 87romeo » Pzr Ara 12, 2010 3:24 pm

bildigim kadariyla yurtdisindan gelen ogrencilere o sart kosulmyor,cunku burdaki FHlara gelenlerin hepsi Berufoberschule yada Fachoberschule denilen okullardan mezun olup geliyorlar ve onlar mecburi gordukleri egitim dolayisiyla bu vorpraktikumu gostermek zorundalar.ha okuldayken yapacagin mecburi praktikumlar var ama su ana kadar trden gelipde FHlarda okuyanlardan vorpraktikum gosterenleri hic duymadim.

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Ara 12, 2010 6:25 pm

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.
Birazda rahatlamis oldum.