Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rostock Oturum İzni Sorunsalı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
can5135

Rostock Oturum İzni Sorunsalı

Mesaj gönderen can5135 » Cmt Eyl 02, 2023 4:27 pm

Arkadaşlar öncelikle herse teşekkür ederim. Bu forum sayesinde 39F vizemi birkaç gün önce aldım. Oturum iznimi almak uzun süreceğinde hemen
Rostock Ausländerbehörde ye Randevu için mail attım ancak bana vizemin 1 yıllık olduğunu bu vizeyle hem legal olarak ikamet edip hem de çalışabileceğimi sadece vize bitiminden 3 ay önce oturum izni için başvurmam gerektiğini söylediler. Daha önce bu grupta böyle bir durumla karşılaşan oldu mu sizce ne yapmalıyım şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Dosya ekleri
Ekran Görüntüsü (49).png

Computer_Berkay

Re: Rostock Oturum İzni Sorunsalı

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eyl 02, 2023 7:49 pm

can5135 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 4:27 pm Arkadaşlar öncelikle herse teşekkür ederim. Bu forum sayesinde 39F vizemi birkaç gün önce aldım. Oturum iznimi almak uzun süreceğinde hemen
Rostock Ausländerbehörde ye Randevu için mail attım ancak bana vizemin 1 yıllık olduğunu bu vizeyle hem legal olarak ikamet edip hem de çalışabileceğimi sadece vize bitiminden 3 ay önce oturum izni için başvurmam gerektiğini söylediler. Daha önce bu grupta böyle bir durumla karşılaşan oldu mu sizce ne yapmalıyım şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Haklilar aslinda 3 aya oturum randevusu atanir muhakkak :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

can5135

Mesaj gönderen can5135 » Cmt Eyl 02, 2023 7:51 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 7:49 pm Haklilar aslinda 3 aya oturum randevusu atanir muhakkak :)
Hocam ben sadece vizemle çalışıp okuyabilir miyim herkes gittiği gibi oturum izni alıyor bana neden vizem bitmeden 3 ay önce demişler sizce?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Eyl 02, 2023 9:43 pm

can5135 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 7:51 pm Hocam ben sadece vizemle çalışıp okuyabilir miyim herkes gittiği gibi oturum izni alıyor bana neden vizem bitmeden 3 ay önce demişler sizce?
Herkes gittigi gibi almiyor vizenin bitmesine 1-3 ay kala randevu aliyor sonra vize uzatma baska deyisle oturum alma islemi baslatiliyor görüsmeye gidilip. Vizenizle de gayet her seyi yapabilirsiniz sorun yok yani her sey yolunda rahat olun 😊👍

can5135

Mesaj gönderen can5135 » Cmt Eyl 02, 2023 10:06 pm

Computer_Berkay yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 9:43 pm Herkes gittigi gibi almiyor vizenin bitmesine 1-3 ay kala randevu aliyor sonra vize uzatma baska deyisle oturum alma islemi baslatiliyor görüsmeye gidilip. Vizenizle de gayet her seyi yapabilirsiniz sorun yok yani her sey yolunda rahat olun 😊👍
Çok teşekkür ederim içime su serptiniz :) :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eyl 04, 2023 12:16 am

Rica ederim bol sans :)

erenalp

Mesaj gönderen erenalp » Cum Eyl 29, 2023 10:09 pm

can5135 yazdı: Cmt Eyl 02, 2023 4:27 pm Arkadaşlar öncelikle herse teşekkür ederim. Bu forum sayesinde 39F vizemi birkaç gün önce aldım. Oturum iznimi almak uzun süreceğinde hemen
Merhaba Can bende senin gibi bu sene rostock üniversitesine kabul aldım vizem geldi sana ulaşabileceğim bi sosyal medya hesabın fln varsa paylaşırsan sevinirim birbirimize yardımımız dokunur. sonuçta aynı yolun yoldaşıyız
:)