Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2023

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
painhatesad

Re: Vize Ani Defteri - 2023

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 2:09 pm

hayatc66 yazdı: Sal Eyl 26, 2023 9:37 pm Bir de 36 f için vizeye giderken evrakların yeminli tercüman dışında noter ve apostil olması gerekiyor mu
noter ve apostile gerek yok

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 2:10 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 9:57 am 36F (Ankara/Bremen)
9 ağustos vize görüşmesi
21 ağustos ek evrak
31 ağustos dijital iletim
13 eylül posta iletim
27 eylül vize gelişi:)
————————
B2.2 dil belgem olduğu için dil kursum da 3 ay süreceği için 3 aylık multi vize verilmiş, gidince bremen zaten 2 senelik en az oturum verdiği için sıkıntı değil aksine avantaj. Forumda gerekli, gereksiz:) herhangi bir şey paylaşıp bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım hak eden herkes vizesini alır. Ben psikolojik destek almaya gidiyorum, çünkü yemin ederim 2 ayda psikolojim bozuldu. Herkese başarılar tekrardan.
hayirli olsun emincim gozun aydin

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 2:12 pm

hayatc66 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:02 pm Merhaba ben 18 olduğumda annemin iş yerinde SSK Li olarak calisyor olarak başladım. Sonrasında noterden üstüme şirket aldım Bağ-Kur’lu oldum ama SSK ile devam ettim. Suan 19 um 36f vizesi içim at11 alacaktım ama galiba SSK DNA dolayı alamazmışım. Bunun için yeşil kart mık almam gerekiyor? Ve de vize görüşmesine gittiğimde calisiyor gözükmem ve şirket bir sorun yaratır mı? Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim
ustunuze sirket olmasi avantaj saglayabilir

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Çrş Eyl 27, 2023 2:19 pm

painhatesad yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:12 pm ustunuze sirket olmasi avantaj saglayabilir
Ama galiba sigorta adına sorun yaratacakmis şimdi yurt dışı hizmetleri ile konuştum ikisini de bırakman lazım denildi. Öğrenciler için açık kapı bırakmışlar normalde ailenin sgksina geçmek 90 üzeri günde oluyormus ama bu durumları belirtince gerekli evrakları verirlermiş

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 2:23 pm

hayatc66 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:19 pm Ama galiba sigorta adına sorun yaratacakmis şimdi yurt dışı hizmetleri ile konuştum ikisini de bırakman lazım denildi. Öğrenciler için açık kapı bırakmışlar normalde ailenin sgksina geçmek 90 üzeri günde oluyormus ama bu durumları belirtince gerekli evrakları verirlermiş
tk yaptirabilirsiniz orada calismayi dusunuyorsaniz at11 le calisamiyorsunuz cunku calismicaksaniz at11 daha mantikli

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Çrş Eyl 27, 2023 2:23 pm

Bir sorum daha olacaktı
Ben dün fintiba hesabımı açtım fakat açarken dil kursunu belirttim ve duisburg essen üniden şartlı kabul aldığım için onu da yazdım. Sonrasında benden evrak yüklememi istedi üniversite sartli kabulü yükledim ama bir daha yüklememi istedi. Bu şekilde
Dosya ekleri
BE255DBF-E2F6-422E-8F8A-665CF4DEE7F3.png

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 2:29 pm

hayatc66 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:23 pm Bir sorum daha olacaktı
Ben dün fintiba hesabımı açtım fakat açarken dil kursunu belirttim ve duisburg essen üniden şartlı kabul aldığım için onu da yazdım. Sonrasında benden evrak yüklememi istedi üniversite sartli kabulü yükledim ama bir daha yüklememi istedi. Bu şekilde
paketinizde dak saglik sigortasida var sanirim ama dak alamiyorsunuz cunku dil kursu ogrencisisiniz

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Çrş Eyl 27, 2023 2:35 pm

biz de aynı durumdayız, 41F eşli 11 ağustos'ta istabulda evrakları teslim ettik.

benim vizem geldi, eşiminki için beklemedeyiz. stuttgart yabancılar dairesi'ne mail attık fakat henüz dönmediler.

BVA'ya dijital/fiziki evrak teslimi tarihini sorabilirsiniz. Berlin auslaenderbehörde'ye mail atabilirsiniz. Ama bence bunları sorgulamak pek bir şey değiştirmiyor, sabredip beklememiz lazım. Belgeler konsoloslukta falan takılmadan yabancılar dairesine gittiğine göre çok da uzun beklemeyiz diye tahmin ediyorum.
Cansu S. yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 1:52 pm Buna kımse yorum yapmamıs :cry:
7 hafta oldu hala Berlın de ıslem goruyor yazmıslar bu hafta eslı olup sonuc alabılen var mı aramızda ? Umutsuzca soruyorum

Az once asagıdakı gıbı bır donus aldım zzVISABVA@bva.bund.de maıl adresınden
Anlam veremıyorum acıkcası, hala Berlın gozmenlık burosunda ıslem gordugunu yazmıslar. evrakların dıjıtal yada fızıkı evrak teslımınden bahsetmemısler nasıl ılerleyebılırım ? Buronun bılgılerı olan var mı Berlın ıcın ?

Evrak teslım: 11 Agustos
Sehır : Berlın
41F Eslı yuksek lısans basvuru
Gayrettepe Istanbul

Guten Tag,

der Antrag ist weiterhin in Bearbeitung bei dem Landratsamt Berlin.

Wir haben leider keine Informationen über den aktuellen Bearbeitungsstand oder die Bearbeitungsdauer innerhalb der Ausländerbehörde.

Für weitere Informationen wenden Sie sich bitte an die Ausländerbehörde.
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Çrş Eyl 27, 2023 2:41 pm

elfyxox yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 1:55 pm Bugün üniversitemden mail geldi ve eğer 30 Ekim'de orada olamazsam kaydımın silineceğini söylediler. Aynı zamanda benim adıma büro'ya mail atmanın işlemleri hızlandırmayacağını düşündükleri için onu da yapmayacaklarmış. Bir tek benim mi okulum bu kadar umursamaz davranıyor bilmiyorum (Oldenburg Üniversitesi). Benimle aynı durumda olan var mı? 12 Eylül'de evraklarımı teslim ettim İstanbul'dan ama içimden bir ses 30 Ekim'e yetişemeyeceğimi söylüyor. Her şey de hazırken vizeden dolayı okulumun yanmasını gerçekten kabul edemiyorum.
Bence yetişmemesi zor. Eş olmayan 41F başvuruları ortalama 1 ayda çıkıyor. Evraklarınız tamsa olumsuz düşünmenizi gerektirecek bir durum yok.

Okulun da öyle bir deadline koyması ilginç. Durumunuzu anlatan bir mail attınız mı? Vize durumları için istisnaları vardır belki.
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

simyturkmn

Mesaj gönderen simyturkmn » Çrş Eyl 27, 2023 2:47 pm

Merhaba arkadaşlar daha önce de yazdım ama böyle bir durumla karşılaşıp işlemleri sonuçlanan birini görmediğim için tekrar yazıyorum. gideceğim şehrin yabancılar dairesi ve bva ile görüştüğümde başvuru işlemleriniz tamamlanmıştır nihai kararı elçilik verecektir dosyalarınız elçiliktedir elçilikle görüşün şeklinde bir geri dönüş aldım. ancak elçiliğin vize departmanı ile görüştüğümde kendilerine hala herhangi bir şey gelmediğini, almanya dışişlerinden haber beklediklerini söylediler. böyle bir durum yaşayan var mı? bu durumda ne yapabiliriz? almanya dışişlerini de aradım, bana bir sorun olmadığını elçiliğin kararı vereceğini, yetkililerle iletişime geçeceklerini ve cumaya kadar beklememi söylediler. yol gösterebilecek veya böyle bir durumla karşılaşıp vizesini alan var mı?
Ankara 41F
Başvuru: 2 Haziran
Randevu: 25 Temmuz
Elektronik Posta İletim: 7 Eylül
Ek Evrak Teslim: 16 Eylül

hayatc66

Mesaj gönderen hayatc66 » Çrş Eyl 27, 2023 2:48 pm

painhatesad yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:29 pm paketinizde dak saglik sigortasida var sanirim ama dak alamiyorsunuz cunku dil kursu ogrencisisiniz
O zaman hesap bi sıkıntı olmadan açılır değil mi? Çünkü ben dak sigortasi istediğime dair bir şey demedim ya da hesabı kapatıp tekrar açmam mı lazım baştan soruları doğru yanıtlayarak

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Çrş Eyl 27, 2023 2:49 pm

simyturkmn yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:47 pm Merhaba arkadaşlar daha önce de yazdım ama böyle bir durumla karşılaşıp işlemleri sonuçlanan birini görmediğim için tekrar yazıyorum. gideceğim şehrin yabancılar dairesi ve bva ile görüştüğümde başvuru işlemleriniz tamamlanmıştır nihai kararı elçilik verecektir dosyalarınız elçiliktedir elçilikle görüşün şeklinde bir geri dönüş aldım. ancak elçiliğin vize departmanı ile görüştüğümde kendilerine hala herhangi bir şey gelmediğini, almanya dışişlerinden haber beklediklerini söylediler. böyle bir durum yaşayan var mı? bu durumda ne yapabiliriz? almanya dışişlerini de aradım, bana bir sorun olmadığını elçiliğin kararı vereceğini, yetkililerle iletişime geçeceklerini ve cumaya kadar beklememi söylediler. yol gösterebilecek veya böyle bir durumla karşılaşıp vizesini alan var mı?
Bu telefon konuşmasını ne zaman yaptınız, ne zamandan beri bekliyorsunuz?
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

roseangouleme

Mesaj gönderen roseangouleme » Çrş Eyl 27, 2023 2:53 pm

lehrerm yazdı: Pzt Eyl 25, 2023 11:14 am 23F-ankara
Merhaba, bva bana boyle bir basvurunun onlarin sisteminde olmadigini yaziyor. 28 agustosda basvurmuatum. Ekim 1 okul basliyor. Bittim :(
Merhaba. Vizeniz yakın zamanda mutlaka onaylanacaktır. Visitinglerin onaylanması paid/burslu PhDlerden daha uzun sürüyor gözlemlediğim kadarıyla.

Sizin durumunuzda olan o kadar çok insan var ki, hatta Ekimde iş sözleşmesi başlayacağı halde henüz randevusu bile atanmamış birçok insan var. O nedenle bu kadar panik yapmayın bence. Neden bitesiniz? En kötü ihtimalle 1 hafta geç gidersiniz. Üniversiteye bilgi vermediniz mi duruma dair?

Ben de Mayıs sonunda başvurmama rağmen Eylülün 22sinde belge teslimi yaptım ve sözleşme başlangıcım 1 Ekim. Siz en azından Ağustos sonunda belge teslimi yapabilmişsiniz, bugün yarın çıkacaktır vizeniz.

clib167

Mesaj gönderen clib167 » Çrş Eyl 27, 2023 2:55 pm

glowingkakao yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:49 pm Bu telefon konuşmasını ne zaman yaptınız, ne zamandan beri bekliyorsunuz?
Benimki de aynı durumda dışişleriyle görüşemedim fakat en son elçilik vize bölümü aramamı söyleyip biraz da azarladı. BVA ile görüştüğümün üzerinden 1,5 hafta geçti çok garip yani

elfyxox

Mesaj gönderen elfyxox » Çrş Eyl 27, 2023 3:06 pm

optima999 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:41 pm Bence yetişmemesi zor. Eş olmayan 41F başvuruları ortalama 1 ayda çıkıyor. Evraklarınız tamsa olumsuz düşünmenizi gerektirecek bir durum yok.

Okulun da öyle bir deadline koyması ilginç. Durumunuzu anlatan bir mail attınız mı? Vize durumları için istisnaları vardır belki.
umarım dediğiniz gibi olur, okula uzunca bir mail atıp durumumu açıkladığımda aldığım cevap buydu zaten, o yüzden ben de şaşkınım bu umursamaz tavırlarına. tüm belgelerim tam benden istenen, eğer ek bir sorun çıkarıp yurt sözleşmemi de isterlerse (randevu günü vermemiştim) o zaman gerçekten yandım sanırım.
41F İstanbul Gayrettepe
Vize Randevu Tarihi: 12.09.2023
Ek Evrak Talebi: 05.10.2023

YavuzAkbay

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Çrş Eyl 27, 2023 3:26 pm

clib167 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:55 pm Benimki de aynı durumda dışişleriyle görüşemedim fakat en son elçilik vize bölümü aramamı söyleyip biraz da azarladı. BVA ile görüştüğümün üzerinden 1,5 hafta geçti çok garip yani
Azarladı bir de ha. Sanki bekleme süreleri çok mantığa uygun sürelermiş gibi; sanki süreç çok şeffaf yürütülüyormuş gibi sanki kriminalmişiz gibi bir de azar mı yiyeceğiz. Gittiğim yerde kendi paramı harcayacağım kendi kendimi fonlayacağım; yaptığım her şeyi kanuna riayet ederek yapıyorum; devlet okulu beni uygun görmüş ve kabul etmiş; Almanya eğitimli birini kazanacak ve belki de yaptığım işler ve çalışmalarla Almanya'ya hasıla sokacağım. Hayatta tek başarısı devlet memuru olmak olmuş adam beni sırf hakkım olan vizeyi sorguladığım için azarlayacak. Çok üzgünüm.
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Çrş Eyl 27, 2023 3:36 pm

hayatc66 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:48 pm O zaman hesap bi sıkıntı olmadan açılır değil mi? Çünkü ben dak sigortasi istediğime dair bir şey demedim ya da hesabı kapatıp tekrar açmam mı lazım baştan soruları doğru yanıtlayarak
dak olan paketten almissiniz galiba hesabi acarken tekrar acmayi deneyin veya expatriodan filan acin tk da oluyor expatrioda

Cansu S.

Mesaj gönderen Cansu S. » Çrş Eyl 27, 2023 3:38 pm

optima999 yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:35 pm biz de aynı durumdayız, 41F eşli 11 ağustos'ta istabulda evrakları teslim ettik.

benim vizem geldi, eşiminki için beklemedeyiz. stuttgart yabancılar dairesi'ne mail attık fakat henüz dönmediler.

BVA'ya dijital/fiziki evrak teslimi tarihini sorabilirsiniz. Berlin auslaenderbehörde'ye mail atabilirsiniz. Ama bence bunları sorgulamak pek bir şey değiştirmiyor, sabredip beklememiz lazım. Belgeler konsoloslukta falan takılmadan yabancılar dairesine gittiğine göre çok da uzun beklemeyiz diye tahmin ediyorum.
Sızın vızenızın gelmıs olması bıle harıka, bız ona da okeyız suan :D
Beklemek gercekten zor ekım de bıle gelmeyebılır dıyorlar bıze ben bıleklerımı ovuyorum kolonya ıle :D
ben acıkcası hızlanacagını dusunuyorum bu bırkac haftada umarım oyle olur
41F Eşli Basvuru BERLIN
Randevu basvuru:15 Haziran
Randevu Atama: 7 Temmuz
Randevu tarihi *evrak teslim: 11 Agustos
Dijital iletim: 18 Agustos
Fiziksel iletim: 29 Agustos

lallbade

Mesaj gönderen lallbade » Çrş Eyl 27, 2023 4:03 pm

39F İstanbul-Gayrettepe
Vize Başvuru tarihi: 30 Haziran
Randevu atama: 28 Temmuz
Randevu Tarihi:29 Ağustos
Dijital İletim: 5 Eylül
Vize Geliş: --

Herkese merhaba. 29 Ağustos'ta vize görüşmem sorunsuz geçmişti. Gideceğim üniversite Bamberg'de olsa da yurt bulamadığım için Coburg'da bir tanıdığımızın yanında kalma planım vardı ve kendisinden buna dair bir dilekçe aldım. Görüşmeden sonra bana hiçbir dönüş yapılmadı, eksik evrak vs istenmedi. Ben de buna güvenerek ve vizenin genelde dört hafta içinde geldiğine inanarak 4 Ekim'e uçak bileti aldım. Sessizlik süresi sonunda BVA'ya mail attığımda Coburg'da işleme devam ettiklerini ve 5 eylülde dijital olarak iletildiğini söyledir ancak posta yoluyla gidip gitmediğine dair bir bilgi vermediler. Ayrıca Auslanderbehördeyle iletişime geçmekten kaçının demişler :/

Sizce 4 ekim'e yetişir mi? İptal etmeli miyim bileti? Okula iletişime geçtiğimde 16 ekimde orda olmazsam kaydımın silineceğini söylediler. Ne yapacağım bilmiyorum. Artık umudumu kaybetmek üzereyim.

-- Vize görüşmesinden iki hafta sonra bana Bamberg'de (okuyacağım şehir) yurt çıktı ve sözleşme imzaladık. Yani artık Coburg'da değil Bamberg'de kalacağım gidersem. Bunu bir şekilde bildirmem gerekir miydi? Bir yardımı olur mu yoksa süreç uzar mı?

delikabak

Mesaj gönderen delikabak » Çrş Eyl 27, 2023 4:09 pm

simyturkmn yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 2:47 pm Merhaba arkadaşlar daha önce de yazdım ama böyle bir durumla karşılaşıp işlemleri sonuçlanan birini görmediğim için tekrar yazıyorum. gideceğim şehrin yabancılar dairesi ve bva ile görüştüğümde başvuru işlemleriniz tamamlanmıştır nihai kararı elçilik verecektir dosyalarınız elçiliktedir elçilikle görüşün şeklinde bir geri dönüş aldım. ancak elçiliğin vize departmanı ile görüştüğümde kendilerine hala herhangi bir şey gelmediğini, almanya dışişlerinden haber beklediklerini söylediler. böyle bir durum yaşayan var mı? bu durumda ne yapabiliriz? almanya dışişlerini de aradım, bana bir sorun olmadığını elçiliğin kararı vereceğini, yetkililerle iletişime geçeceklerini ve cumaya kadar beklememi söylediler. yol gösterebilecek veya böyle bir durumla karşılaşıp vizesini alan var mı?
Merhaba, almanya disislerine hangi numaradan ulastiniz acaba?

Kilitli