Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ferienbescheinigung Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mellisaa

Ferienbescheinigung Hakkında

Mesaj gönderen mellisaa » Sal Eyl 26, 2023 10:48 pm

Selamlar.

Üniversite şartlı kabulüm yok ve özel bir dil kursuna başlayacağım 36f vizesi ile. Aralık ayında kursum bitecek ve DSH sınavına gireceğim. 2024 Yaz döneminde başlayan master programları var fakat ben 2024 kış döneminde başlamak istiyorum. Gruptan anladığım kadarıyla kurs bitimi verilen Ferienbescheinigung süreli oluyor ancak bu süre neye göre ayarlanıyor anlayamadım. Ben mastera başlamadan İngilizcemi de geliştirmek ve bir yandan çalışıp kendimi geçindirecek kadar kazanmak istiyorum bu yüzden kışın başlayacağım. Benim okul kabullerim Ağustos gibi gelirse ve Ferienbescheinigung ile çalışma iznim örneğin Nisan gibi biterse bu aralıkta ne yapacağım? Yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Computer_Berkay

Re: Ferienbescheinigung Hakkında

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eyl 27, 2023 12:21 am

mellisaa yazdı: Sal Eyl 26, 2023 10:48 pm Selamlar.

Üniversite şartlı kabulüm yok ve özel bir dil kursuna başlayacağım 36f vizesi ile. Aralık ayında kursum bitecek ve DSH sınavına gireceğim. 2024 Yaz döneminde başlayan master programları var fakat ben 2024 kış döneminde başlamak istiyorum. Gruptan anladığım kadarıyla kurs bitimi verilen Ferienbescheinigung süreli oluyor ancak bu süre neye göre ayarlanıyor anlayamadım. Ben mastera başlamadan İngilizcemi de geliştirmek ve bir yandan çalışıp kendimi geçindirecek kadar kazanmak istiyorum bu yüzden kışın başlayacağım. Benim okul kabullerim Ağustos gibi gelirse ve Ferienbescheinigung ile çalışma iznim örneğin Nisan gibi biterse bu aralıkta ne yapacağım? Yol gösterecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
selam Ferienbescheinigung kurs aralarinda verilir. Mesela Nisan ayinda bitiyorsa kurs ve diger kurs Haziranda basliyorsa o vakte kadar calisma hakkiniz oluyor. 10 20 farketmez bir saat siniri yok bu arada. Kalan aylarda dil kursu anladigim kadariyla o aralikta zaten siz bitirmis olacaksiniz. Eger cok paraya ihtiyaciniz varsa dil kursundan rica edip Ferienbescheinigung alabilirsiniz verirlerse. Yok vermezlerse mesela yilbasi yaklasiyor. O sürede calisip para biriktirebilirsiniz (tatillerde calisma hakkiniz var ve sinirsiz para kazanabilirsiniz yani :)) Weichnachtsaushilfe adli isler oluyor ya da direkt Ferienjob vs yazarsaniz google a bulursunuz. Hem alacaginiz Ferienbescheinigungla bir ise girersiniz hem de Weichnachtsferien da calisip para biriktirirsiniz idare edecek para kazanirsiniz böylece Onun disinda maalesef su an aklima bir sey gelmiyor. Kacak calismayi önermem :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mellisaa

Mesaj gönderen mellisaa » Çrş Eyl 27, 2023 12:32 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 12:21 am selam Ferienbescheinigung kurs aralarinda verilir. Mesela Nisan ayinda bitiyorsa kurs ve diger kurs Haziranda basliyorsa o vakte kadar calisma hakkiniz oluyor. 10 20 farketmez bir saat siniri yok bu arada. Kalan aylarda dil kursu anladigim kadariyla o aralikta zaten siz bitirmis olacaksiniz. Eger cok paraya ihtiyaciniz varsa dil kursundan rica edip Ferienbescheinigung alabilirsiniz verirlerse. Yok vermezlerse mesela yilbasi yaklasiyor. O sürede calisip para biriktirebilirsiniz (tatillerde calisma hakkiniz var ve sinirsiz para kazanabilirsiniz yani :)) Weichnachtsaushilfe adli isler oluyor ya da direkt Ferienjob vs yazarsaniz google a bulursunuz. Hem alacaginiz Ferienbescheinigungla bir ise girersiniz hem de Weichnachtsferien da calisip para biriktirirsiniz idare edecek para kazanirsiniz böylece Onun disinda maalesef su an aklima bir sey gelmiyor. Kacak calismayi önermem :)
Teşekkür ederim açıklamanız için. Benim anlamadığım şey bu belgeyi kurs tamamen bittikten sonra alamıyor muyuz? Aralarda çalışmayı kastetmemiştim aslında. Aralıkta kursum yani alacağım kurlar tamamen bitiyor, kur arası ara vermiyorum. Bu durumda çalışmak için alacağım belge Ferienbescheinigung sanıyorum ki. Fakat bana bu belge ne kadar süreyle verilir? Eylül 2024'te başlayacak mastera kadar bu belgeyle çalışabilir miyim?

basaksahin

Mesaj gönderen basaksahin » Çrş Eyl 27, 2023 1:01 pm

mellisaa yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 12:32 pm Teşekkür ederim açıklamanız için. Benim anlamadığım şey bu belgeyi kurs tamamen bittikten sonra alamıyor muyuz? Aralarda çalışmayı kastetmemiştim aslında. Aralıkta kursum yani alacağım kurlar tamamen bitiyor, kur arası ara vermiyorum. Bu durumda çalışmak için alacağım belge Ferienbescheinigung sanıyorum ki. Fakat bana bu belge ne kadar süreyle verilir? Eylül 2024'te başlayacak mastera kadar bu belgeyle çalışabilir miyim?
C1 kursu bitiminde 3-6 aylik verilir ve yenilenebilir Teilzeit calisabilirsin

mellisaa

Mesaj gönderen mellisaa » Çrş Eyl 27, 2023 2:22 pm

basaksahin yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 1:01 pm C1 kursu bitiminde 3-6 aylik verilir ve yenilenebilir Teilzeit calisabilirsin
teşekkür ederim, sanki yenileme kısmında sorun yaşayanlar olduğunu okumuştum ama sıkıntı olmaz umarım, sağ olun

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eyl 27, 2023 4:27 pm

mellisaa yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 12:32 pm Teşekkür ederim açıklamanız için. Benim anlamadığım şey bu belgeyi kurs tamamen bittikten sonra alamıyor muyuz? Aralarda çalışmayı kastetmemiştim aslında. Aralıkta kursum yani alacağım kurlar tamamen bitiyor, kur arası ara vermiyorum. Bu durumda çalışmak için alacağım belge Ferienbescheinigung sanıyorum ki. Fakat bana bu belge ne kadar süreyle verilir? Eylül 2024'te başlayacak mastera kadar bu belgeyle çalışabilir miyim?
Kurs bitiminde de verilir diger arkadasin yazdiklarida dogru ama yenileme kisminda bir deneyimim yok. Belgede tarihler yazili olur o tarihlerde calisabilirsiniz.

mellisaa

Mesaj gönderen mellisaa » Çrş Eyl 27, 2023 7:21 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 4:27 pm Kurs bitiminde de verilir diger arkadasin yazdiklarida dogru ama yenileme kisminda bir deneyimim yok. Belgede tarihler yazili olur o tarihlerde calisabilirsiniz.
Peki size kursunuz bittikten sonra ne kadar süreli verilmişti hatırlıyor musunuz?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eyl 27, 2023 9:18 pm

mellisaa yazdı: Çrş Eyl 27, 2023 7:21 pm Peki size kursunuz bittikten sonra ne kadar süreli verilmişti hatırlıyor musunuz?
Ben cok kurs yapmadim b2 kuru icin tek kursa gitmistim b2 bittikten sonra rica ettim bir sonraki kurun baslamasina kadar ki süre icin verdiler. 2 gün sonra da is bulup calismistim direkt sayesinde :)