Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi Yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
coder

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen coder » Sal Oca 25, 2011 1:07 pm

Merhaba arkadaslar almanya da birini buldum garantor olmasini istedik adamdan durumu falan iyi. Adam dedi ki sen almanya da evlenirsen polis bizi tutuklar basimiz belaya girer. Boyle birsey varmi cok sacma geldi bana basindan savdi diye dusunuyorum. Siz ne dersiniz bu duruma ? :(

MERVE ASCI

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Oca 25, 2011 5:29 pm

Bahane olarak cok sacma bir sey soylemis sana.Evlenecegini nereden cikarmis acaba?:) Yapacagi tek sey bulundugu sehrin yabancilar polisine gidip yarim saat icinde o belgeyi almakti.Kimse dokunmayacakti yani ona.Formaliteden bir durum bu sonucta.Garantorunun cok cok zengin biri olmasi da gerekmiyor.Geliri yeterliyse veriyorlar bu belgeyi hemen.baska birini bulamaz misin

alp22

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen alp22 » Sal Oca 25, 2011 5:46 pm

:))cok komik bahaneler duymustum bu duydugum en komigi oldu.haci bu alamancilari anlamak imkansiz.tuhaf insanlar.sonuc itibariyle dedigi dogru olsa bu adamdan sana hayir yok,dedigi dogru degilse gene hayir yok basindan savmaya calisiyor.yani demem o ki sen baska cozum yollari ara.yok gene de bu adamin dedigi sey ne kadar dogru diye soruyorsan soleyim.yanlis da degil bildigin yalan.yani burdaki almancilarin garantor olunan kisi burda evlendiginde sorun yasamicaklarini zaten biliyorlar.yok cok iimsersen bu adam bilmiyo diorsan,nasil zengin olmus bu engin zekasila onu dusunmek lazim.
gidecek 20 euro mu ne bir para veriyorlar,bi form dolduruyo veriyo.ha bi de yanina son uc ayin maas ciktisini alcak.bu .

[quote]coder tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar almanya da birini buldum garantor olmasini istedik adamdan durumu falan iyi. Adam dedi ki sen almanya da evlenirsen polis bizi tutuklar basimiz belaya girer. Boyle birsey varmi cok sacma geldi bana basindan savdi diye dusunuyorum. Siz ne dersiniz bu duruma ? :([/quote]

coder

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen coder » Sal Oca 25, 2011 6:25 pm

Merve baska birini bulsam para bile vericem o kisiye o kadar caresiz durumdayim ki:( okul kabul belgemi aldim dil kursunu hemen yaptiracam saglik sigortasi falan onlari dusunmuyorm bitek bu garantor belgesi eksik iste. Ne yapacagimi sasirdim. Bu kisiden bide Allah rizasi icin dedim ya masraflarini odeyecem dedim para istersen onu da verecem dedim bana boyle sacma sapan bisey dedi iste. :(

Alp haklisin kardesim 1 gun icinde alabilirdi onu isteseydi. Ama dediginiz gibi cok sacmaladi yani. Cok canim sikkin .

alp22

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen alp22 » Sal Oca 25, 2011 6:37 pm

seni ii anliyorum.keske nazimiz gecen biri olsa da rica etsek.ama sen yanlis yapmissin.burdaki insanlar akrabalarina bile yardim etmiyor,sen adama yabancisan zaten hic yapmaz.bu isi halletmeden vize isine girismen anlamsiz.sigortanin da kursunda okulun da bu olmadan bi onemi yok.bu is biraz duygusal.kapagi atiim gerisi gelir diyorsun,gerisi gelmiyor.bi sene bi yerde calis kendi parani biriktir.o arada bi kursa git oyle gel.emin ol birsey kacirmis olmazsin.

[quote]coder tarafindan yazilan metin:
Merve baska birini bulsam para bile vericem o kisiye o kadar caresiz durumdayim ki:( okul kabul belgemi aldim dil kursunu hemen yaptiracam saglik sigortasi falan onlari dusunmuyorm bitek bu garantor belgesi eksik iste. Ne yapacagimi sasirdim. Bu kisiden bide Allah rizasi icin dedim ya masraflarini odeyecem dedim para istersen onu da verecem dedim bana boyle sacma sapan bisey dedi iste. :(

Alp haklisin kardesim 1 gun icinde alabilirdi onu isteseydi. Ama dediginiz gibi cok sacmaladi yani. Cok canim sikkin .[/quote]

coder

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen coder » Cum Şub 04, 2011 11:16 am

Arkadaslar bir garantor buldum sukur:) Simdi birkac sorum olacak cevaplarsaniz cok sevinirim.
1)Belge olarak uni kabulumu ve saglik sigortami gondermem gerekiyormus. Saglik sigortasini gonderme olayini ilk defa duydum bu dogrumudur ?
2)Benim kabul belgem Hannover den ancak ben Sttuttgart Heidenheim da bir dil kursuna gidecegim belgeyi cikarirken bir problem teskil eder mi bu durum?
3)Eger problem olursa dil kursu belgemi de buna eklemem gereklimidir?

MERVE ASCI

Garantor Belgesi Yardim

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 04, 2011 6:43 pm

Bunu da ilk defa duydum:) ilk defa belge istediklerine sahit oluyrm.Benim sadece tr deki adresimi istemislerdi.Ayri sehirlerde olmasi problem degil;ama uni kabulunu isteyen kurs kayit belgeni de isteyebilir.Sonusta digerlerini gondereceksn,onu da gonder derim,garanti olsun.bu saglik sigortasi da ne?