Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Eki 24, 2010 12:11 pm

evet gerekiyor. Zaten soylemislerdir.

deeply disturbed

Mesaj gönderen deeply disturbed » Pzr Kas 28, 2010 11:46 am

herkese merhaba,
vize basvurusu yaptiktan sonra konsolosluk 3 ay icinde cevap vermeli, ondan sonra tekrar basvuru yapilabilir diye birsey duymustum, bunun dogrulugu var mi?yoksa istedikleri kadar uzatabiliyorlar mi? benim 8 aralikta 3 ay doluyor ve hala ses yok, buyuk ihtimalle red vericek izmir konsoloslugu, sebebini de hala anlayabilmis degilim. 8 araliktan sonra ankaradan tekrar basvuru yapmayi dusunuyorum, bilgilendirirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 30, 2010 4:12 pm

[quote]deeply disturbed tarafindan yazilan metin:
herkese merhaba,
vize basvurusu yaptiktan sonra konsolosluk 3 ay icinde cevap vermeli, ondan sonra tekrar basvuru yapilabilir diye birsey duymustum, bunun dogrulugu var mi?yoksa istedikleri kadar uzatabiliyorlar mi? benim 8 aralikta 3 ay doluyor ve hala ses yok, buyuk ihtimalle red vericek izmir konsoloslugu, sebebini de hala anlayabilmis degilim. 8 araliktan sonra ankaradan tekrar basvuru yapmayi dusunuyorum, bilgilendirirseniz sevinirim. [/quote]

Normal sure en gec 3 ay ama herhangi bir zorunluluklari yok ,yani bunu duzenleyen bir yasa vs malesef yok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Ara 03, 2010 4:46 pm

Selam , vizemi aldim ve suan Almanya\'dayim.90 gunluk vizeyi ogrenci vizesine cevirmek icin yabancilar dairesine gidecegim. Pasaportum disinda yanima almam gereken birsey var mi?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Ara 03, 2010 6:12 pm

dil kursuna gittigini belirten bi belge kayit belgesi olabilir ben ole yapmistim okul kabulun varsa okul kabulun birde foto. istiyorlar sanirim 50 euro gibide para vericeksin ben 50 vermistim diye hatirliyorum

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Ara 08, 2010 11:09 pm

Auslaenderbehorde\'ye pazartesi gunu gittim. Okul kabulu,dil okulu kabulu,pasaport fotokopisi,Saglik sigorta policesi ve buradaki hastaneye gidip muayene olup tum bu belgeleri getirmemi istediler.
Hastane bana pazartesi (13/12) icin gun verdi ve 16/12 de 90 gunluk vizem sona eriyor. Bu muayeneyi olan varsa bana kac gunde sonuclari verebilirler soyleyebilir mi? Birde istedikleri saglik sigortasi benim TR de yaptirdigim saglik sigorta policesi mi yoksa Almanya\'da da bir tane vize tarihi uzatmasi icin istiyorlar mi?
Tesekkurler

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ara 09, 2010 1:00 am

hastaneye gidip muayene olma olayini yeni mi cikardilar ilk defa duyuyorum.2 hafta once arkadasim ayni islemleri yapti boyle bisey istemediler.
acaba ile ya da eyalete gore degisiklik mi gosteriyor,anlamadim.

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Cmt Oca 22, 2011 2:45 pm

ACILLLL...

Iyi gunler benim 2011 elime kadar oturum iznim var almanyada..subat 22 de cine 5 ayligina gidip temmuz 15 te turkiyeye giris yapacam..Benim sorum su,almanya disinda 6 aydan fazla kaldiginda vizen iptal ediliyormus bu dogrumu? dogruysa ne ypymami onerirsiniz..tsk..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 22, 2011 5:27 pm

dogru 6 aydan sonra sorun cikar. Ama oturum aldigin yabancilar polisine durumu aciklarsan belki izin alabilirsin.

sevilay

Mesaj gönderen sevilay » Pzr Oca 23, 2011 10:49 pm

merhaba arkadaslar; ilk sayfada anne ya da babanin garantor olmasindan bahsediliyor ya, illa ikisinden biri mi olmak zorunda yani aileden baska birinin masraflari karsilayacagina dair bir belge olsa olmuyor mu?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzt Oca 24, 2011 12:19 am

Garanatorunun illa aile olma zorunlulugu yok.Akraban veya tanidigin herhangi birisi olabiliR.Ama tabiki sana her ay belli miktarda para verebilecegini kanitlamasi lazim.
@@EmRe@@

sevilay

Mesaj gönderen sevilay » Pzt Oca 24, 2011 7:33 pm

tesekkurler, bir kac farli sey okudum da forumlari gezerken, konsoloslugun sitesinde de anne ya da baba diye yazinca kafam karisti.

jorge

Mesaj gönderen jorge » Sal Oca 25, 2011 7:30 pm

pazartesi gorusmem var, ogrenim vizesi icin butun belgelerim tam ancak sadece bloke hesap yetismeyecek gibi. ben yine de gidip belgelerimi versem, bloke hesabin ise sadece islemlerinin baslatildigini gosteren belgeyi versem, daha sonra hesabin tamamlandigini gosteren belgeyi elden verebilirmiyim? yoksa hesap tam olarak acilip para yatirildiktan sonra mi gitmeliyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 25, 2011 7:59 pm

randevuyu aldiysan artik bi git durumu anlat. parayi havale ettiysen, belgeyi gosterirsen belki kabul ederler, havale etmediysen bosuna gitme

jorge

Mesaj gönderen jorge » Sal Oca 25, 2011 10:39 pm

bilgi icin tesekkurler yeniden =)

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Oca 26, 2011 9:28 am

hesabin acilmasi kargo vardiktan sonra 5-10 gun suruyor. Havale yapiyorsun o da 2 gun surer. Ondan sonra sana mail atiyorlar gene bi 3-5 gun bekliyorsun. Attiklari maili cikarman yeterli olacak. Senin sanirim belgeler ulasti ama hesap acilmadi daha. Pazartesiye zor yetistirirsin..

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Çrş Oca 26, 2011 10:16 am

arkadaslar merhaba
Ben Turkiyede biyoloji bitirdim ve 4 adet universiteye basvuruda bulundum.Onlardan cevap bekliyorum ama bu arada sabirsizliktan delirmek uzereyim.diyelimki kabul aldim ki muhtemel; bundan sonra ne yapmaliyim .Daha dogrusu soyle sorayim ben bi kez yalnizca dil vizesi icin basvurdum ve ret aldim.Banada o malum mektuplardan gonderdiler.Yani konsoloslugu okuyacagima nasil inandirmaliyim sastim kaldim valla :o

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Oca 26, 2011 10:40 pm

sevgi dil seviyen nasil?sartli kabul icin mi basvurdun unilere?Eger sartli kabul alacaksin uniden once dil kursu gormelisin.Bunun icin de uni kabulunun yaninda dil kursu kaydin olmali.yoksa kabul edilmesi cok dusuk bir ihtimal

sevgi2011

Mesaj gönderen sevgi2011 » Prş Oca 27, 2011 10:22 am

Mervecim ilgilendigin icin cooooooook tesekkur ediyorum;)
Almanya dan alinmis (ama 2002-2003 arasinda)800 saatlik bir dil belgem var B2 den devam etmem gerekiyor ve biyoloji ile ilgili master programlarina eksiksiz basvurdum.Not ortalamamda tutuyor.motivasyon mektubu falan ozgecmis de almanca yazdim.
Beni korkutan uni degil konsolosluk bi defa ret aldim ya sence sartli kabulle alma olasiligim nedir.buaarada almanyadanda herhangi bi sorun cikmaz yeterki kagitlaarim burdan oraya gitsin
Cevabin icin cok tesekkurler

mesutkucuk

Mesaj gönderen mesutkucuk » Prş Oca 27, 2011 10:53 am

Merhabalar arkadaslar;

Bildiginiz gibi daha once bir red aldim ve buna itirazda bulundum. Motivasyon mektubunda cok detaya inmemistim ve bazi konularda kafalarinda soru isaretleri olmustu konsoloslugun.Ozelliklede universiteyi bitirme suremin uzun olmasina takilmislardi. Bununda nedenini en detayli sekilde anlatarak elimden olmayan sebeplerden dolayi oldugunu anlattim. Daha sonra ulastigim bilgilere gore reddi ankara konsoloslugunun kendisinin verdigini ogrendim. Yani evkraklarim daha Hannover e yollanmamisti.Son ogrendigim bilgilere gore evraklarim onaylanmis ve Hannover yabancilar polisine yollanmis. Sizce yonetici arkadaslar bu durumda vizemin cikma ihtimali nedir?

Kilitli