Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize için kira sözleşmesi (Mietvertrag)

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Bekop

Vize için kira sözleşmesi (Mietvertrag)

Mesaj gönderen Bekop » Sal Eyl 26, 2023 6:33 pm

Herkese selam,
Ben akrabalarımın yanında kalacağım ve ev onların üstüne. Yabancılar dairesinden ek belge olarak Mietvertrag istendi. Benim yine de bu durumda kira sözleşmesini yollamam gerekiyor mu? Kiracı olmayacağım için ikilemde kaldım. Eğer yollamam gerekiyorsa google da PDF olarak Mietvertrag örnekleri mevcut. Bunlardan birini indirip doldursam olur mu?
Teşekkürler...

utkusb

Re: Vize için kira sözleşmesi (Mietvertrag)

Mesaj gönderen utkusb » Sal Eyl 26, 2023 6:50 pm

Serhat A. yazdı: Pzt Tem 24, 2023 6:13 pm Merhaba, teşekkürler. Darısı başınıza. Konaklama için bir adres göstermek gerekiyor. Biz gideceğimiz şehirde ikamet eden bir arkadaşımızın ev adresini gösterdik. Ek belge olarak şunları sunduk:

- Misafir olacağımız kişinin adına düzenlenmiş kira kontratı
- Misafir olacağımız kişi tarafından kaleme alınmış ve imzalanmış bir dilekçe (bir ev bulana kadar geçici olarak bizi yanında misafir edeceğine dair rızasının olduğunu belirten bir dilekçe)

Bu 2 belge dışında konaklamaya dair bir belge sunmadık.
Yukaridaki belgeleri hazirlayip konsolosluga gonderebilirsiniz.

Bekop

Re: Vize için kira sözleşmesi (Mietvertrag)

Mesaj gönderen Bekop » Sal Eyl 26, 2023 6:53 pm

utkusb yazdı: Sal Eyl 26, 2023 6:50 pm Yukaridaki belgeleri hazirlayip konsolosluga gonderebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Benden sadece Mietvertrag yani kira sözleşmesi istenildi yabancılar dairesi tarafından.