Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sadece Dil Kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technology

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 08, 2010 5:13 pm

Merhaba Arkadaslar,

Bu foruma arastirmalar sonucunda ulastim ve uye oldum.Baya bir harmanlayip okudum.Yararli bilgiler gordum.Sizlere sorum,

Ben sadece 6-9 ay arasinda Achen\'da ozel bir dil kursuna kayit yaptiracagim.

Vize alirken neden dil kursuna ihtiyac olduguna dair biseyler ispatlamak gerekirmi.?
(Yani herhangi bir unv den kabul kagidi falan almiyacagim)

Yani gerekli evraklar olarak,
1.Dil kursu kayit belgesi ve davetisyesi
2.Deutsche bankta blokeli 10.000 € para, extra tr de banka hesaplari
3.Saglik sigortasi 30.000€
4.Almanyada kalacagim ikametgah adresi..
5.Diger belgeler etc.

Dil kursunu almak icin biseyleri ispatlamaya gerek varmi? Almancami gelistirmek icin gidecegim,DSH sinavina girecegim belki okula kayit yaptiririm desem nasil olur?

simdiden tesekkurler.Bununla ilgili bir konu acildiysa kusura bakmayiniz.

Zeynepp

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Ara 08, 2010 5:20 pm

[quote]technology tarafindan yazilan metin:
Merhaba Arkadaslar,

Bu foruma arastirmalar sonucunda ulastim ve uye oldum.Baya bir harmanlayip okudum.Yararli bilgiler gordum.Sizlere sorum,

Vize alirken neden dil kursuna ihtiyac olduguna dair biseyler ispatlamak gerekirmi.?

5.Diger belgeler etc.

Dil kursunu almak icin biseyleri ispatlamaya gerek varmi? Almancami gelistirmek icin gidecegim,DSH sinavina girecegim belki okula kayit yaptiririm desem nasil olur?

simdiden tesekkurler.Bununla ilgili bir konu acildiysa kusura bakmayiniz.[/quote]

sen zaten ogrenci vizesi almayacaksin anladigim kadariyla 90 gun ustu dil kursu vizesi alacaksin. onunla ilgili belgeler de konsoloslugun sitesinde yaziyor. ama ozel bir durum olur mu bilemiyorum soz konusu alman konsoloslugu olunca surprizlere hazir olmak lazim :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ara 08, 2010 5:27 pm

Merhaba Arkadaslar,

5.Diger belgeler etc.

simdiden tesekkurler.Bununla ilgili bir konu acildiysa kusura bakmayiniz.[/quote]

dil kursu vizesinde galiba asil mesele onlari gercekten amacinin dil ogrenmek olduguna ikna etmek iyi niyet mektubunda cok iyi anlatmak hani okul kabulun olmayinca supheye dusmeleri normal

technology

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 08, 2010 8:51 pm

hmmmm...ben diorimki ozaman turist vizesine basvurayim.Bi akrabam var ve bana istek gondermese 3 aylik vize alabilirim galibe demi?

ankara.diplo.de adresinde istek gonderilmesi hakkinda(ancak gecerli sebeplerin olmasi durumunda bu belge istenmeyebilir) gibi bir tabir bulunuyor.

Zeynepp

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Ara 08, 2010 9:29 pm

hmmmm...ben diorimki ozaman turist vizesine basvurayim.Bi akrabam var ve bana istek gondermese 3 aylik vize alabilirim galibe demi?

ankara.diplo.de adresinde istek gonderilmesi hakkinda(ancak gecerli sebeplerin olmasi durumunda bu belge istenmeyebilir) gibi bir tabir bulunuyor.[/quote]

90 gun alti zaten turist vizesi olarak islem goruyor. yesil pasaportdan 90 gun alti turist vizesinden muaf olduklari icin 3 aylik dil kursu icin (daha dogrusu 11 hafta) vize almaniza gerek yok demislerdi konsolosluktan.

technology

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen technology » Çrş Ara 08, 2010 10:14 pm

lacivert pass var ama

Zeynepp

Sadece Dil Kursu

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Ara 08, 2010 11:10 pm

lacivert pass var ama[/quote]

demek istedigim onemli kisin 90 gun altinin turist vizesi olarak islem gordugu.