Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Kas 23, 2010 4:51 pm

Gecmis olsun mesut abi walla cok uzuldum :|

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Sal Kas 23, 2010 4:52 pm

dedigimi yaparsan ve bunu onlara inandirirsan bir sonuc alacagini dusunuyorum, vize reddi vermek icin 3 nedenleri oluyor
1. orada kalmak dusuncesi
2. maddi durum
3. egitim gecmisi

bunlarin disinda dil kursu kaydinda onemli mesela 3 aylik kayit yaptirdiysan tum kurlar icin yeni bir belge gotur eger farkli birseyler yaparsan dha onceks basvurundan, daha somut dusuncelerle gidersen senin buna istekli olmandan dolayi vizeni verebilrler ve bir cok vize var verilen 2. 3. basvuruda umudunu kaybetme bence, allah yardimcin olsun

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Çrş Kas 24, 2010 2:01 pm

28. gun hala bir haber yok :(

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Prş Ara 02, 2010 8:08 pm

Bilemiyorum, ayni durumu yasayan var mi ama;

3 Kasim\'da Istanbul\'da basvurdugum vize icin bugun aramislar beni, evde annemle konusmuslar, yarina cagirmislar beni. Herhangi bir eksik belgeden bahsetmemisler, yalnizca "acilen sabah burada olsun. Kendisiyle acilen gorusmem gerek" demisler. Acaba ne ile ilgilidir, bir eksik evrak midir konu? Halbuki ozgecmisten, motivasyon mektubuna, garantor, hesap falan her seyi fazlasiyla teslim etmistim, anneme de soylememisler herhangi bir sey. Bu konuyla ilgili herhangi bir tahmini olan var midir?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Ara 03, 2010 12:56 am

sigorta yaptirmismiydin? Beni de sonradan cagirmislardi, bir belge imzalamak icin belki oyle biseydir. Telas yapmamaya calis (zor olsa da) hayirli haberlerini aliriz insAllah. Kolay gelsin.

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Cum Ara 03, 2010 1:41 am

Ictenlikle tesekkur ederim Tanzim. Yazdiklarini da okudum, hayirli olsun senin vizen de. Sigortam da vardi halbuki, suresi mi kisa geldi acaba? :) Su an hicbir fikrim yok, gidip ogrenecegim artik :) Yarin bildiririm buraya, baskalarinin basina gelirse yol gosterici olmasi acisindan.

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Cum Ara 03, 2010 8:38 am

39. gunum bu gun :( hala bir ses yok

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Ara 03, 2010 12:33 pm

tesekkur ederim Jeanne, vizem cikti ama bu kez de kurs kaydimi yenilemem gerekiyor gec kaldigim icin, onu bekliyorum bende hala. haberlerini bekliyoruz.
sancar35 epey tuketmissin gunleri kardesim az daha sabir :( aradin mi konsoloslugu ya da yabancilar dairesini?

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Cum Ara 03, 2010 2:31 pm

Evet bugun gorustum, taahhutnameymis, bir hafta icerisinde yabancilar dairesinden oturum alamazasam geri gelecegimle ilgili.

Bugun ilk kez gordugum bir hanim sanirim fazla stresten ya da bana vizen cikti dedikten sonraki durgunlugumu gordu, biraz agresif tavirlar sergiledi. Kargo adresini duzeltmem gerekiyordu, bununla ilgili istegimi soyledigim anda daha cok belli etti, fazla bir sey demedim, kolay gelsin dedim ciktim ama bu durum beni fazlasiyla endiselendiriyor, acaba bu ileride olacaklar icin bir baslangic mi? Haketmedigim icin gercekten uzuldum. Cikan vizeyi vermezlerse de bir daha basvurmayacagim.

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Cum Ara 03, 2010 7:12 pm

aradim dostum aramammi.. yabancilar dairesinde kimse bakmiyor telefona, konsoloslugu aradigimda ise islemleriniz suruyor denildi, ne kadar olumlu bir cevap bilemiyorum ama oyle yani, bir onceki arayisimda ise kadin ekranda bir cevap gozukmuyor dedi, cok fazla aciklama yapmiyorlar ama sanirim yabancilar dairesinden vizenin verilip verilmemesi konusunda onay beklediklerini dusunuyorum...

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Sal Ara 07, 2010 10:10 pm

6 aylik cileden sonra gun itibariyle vizeme kavustum arkadaslar. Bu surecte siteden epey yararlananlardanim. Emegi gecen herkese tesekkur ederim, ozellikle vizeye basvuru asamasinda ani defterindeki her bilgi cok onemliymis. Darisi vize bekleyen arkadaslarimin basina :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Ara 07, 2010 11:25 pm

[quote]Jeanne tarafindan yazilan metin:
6 aylik cileden sonra gun itibariyle vizeme kavustum arkadaslar. Bu surecte siteden epey yararlananlardanim. Emegi gecen herkese tesekkur ederim, ozellikle vizeye basvuru asamasinda ani defterindeki her bilgi cok onemliymis. Darisi vize bekleyen arkadaslarimin basina :)[/quote]

6 ay mi? neden bu kadar uzun surdu hmmm

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Çrş Ara 08, 2010 12:29 am

bugun vize bekleyisimin tam 42. gunu yabancilar dairesini aradim bir yanit alamadim, fakat konsolosluga gonderdigim dilekceme baskonsolos adina atese yanit vermis, ozetle; konsoloslugun vize verilmesi adina hizla calisildigini ve kendisininde bunun icin elinden geleni yaptigini belirtmis, ve bizim bilgi almaya calismamiz ve sonucuna dair birseyler sormamiz isleme yonelik hicbir katki saglamyacagini, ve yabancilar dairesinden onay beklediklerini belirtmisler, yanit vermeleri oldukca hos fakat izmir kons. vize bekleyen arkadaslarim varsa bu yazi sanirim hepimiz icin gecerli :), ben dilekceme baskonsolos adina vekilinin cvp vermesnin dahi islerini ne kadar ciddiye alarak yaptikalrinin gostergesi oldugunu dusunuyorum, sanirim su siralar bir yogunluk soz konusuymus, onlarda hakli bir yandan, durum boyle, bir umut bekliyoruz, bekleyen tum arkadaslarima allah sabir versin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 08, 2010 1:26 am

[quote]sancar35 tarafindan yazilan metin:
bugun vize bekleyisimin tam 42. gunu yabancilar dairesini aradim bir yanit alamadim, fakat konsolosluga gonderdigim dilekceme baskonsolos adina atese yanit vermis, ozetle; konsoloslugun vize verilmesi adina hizla calisildigini ve kendisininde bunun icin elinden geleni yaptigini belirtmis, ve bizim bilgi almaya calismamiz ve sonucuna dair birseyler sormamiz isleme yonelik hicbir katki saglamyacagini, ve yabancilar dairesinden onay beklediklerini belirtmisler, yanit vermeleri oldukca hos fakat izmir kons. vize bekleyen arkadaslarim varsa bu yazi sanirim hepimiz icin gecerli :), ben dilekceme baskonsolos adina vekilinin cvp vermesnin dahi islerini ne kadar ciddiye alarak yaptikalrinin gostergesi oldugunu dusunuyorum, sanirim su siralar bir yogunluk soz konusuymus, onlarda hakli bir yandan, durum boyle, bir umut bekliyoruz, bekleyen tum arkadaslarima allah sabir versin[/quote]

baskonsolos adina vekili falan cevap vermiyor o standart cevap herkese otomatik gonderilen, yogunluk falan da yok her zamanki normal prosedur uygulaniyor.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ara 08, 2010 1:52 am

izmirden girdim 2 defa vizeye birincide alamamistim ikincide sansima senin gibi araligin bu aylarina denk geldi sayet 1 hafta icinde cevap alirsan sanslisin sonra bu 12. ayin son 2 hafta si yabancilar polisinde cok daha az kisi calisiyormus bu yuzden ocagin 20 si gibi almistim vizemi.

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Çrş Ara 08, 2010 10:22 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:

6 ay mi? neden bu kadar uzun surdu hmmm[/quote]

Aslinda okuldan dolayi canim, kabulumu biraz gec gonderdiler. Ertelene ertelene bir iste calismaya bile basladim arada :) Umarim seni de onumuzdeki gunlerde rwth sahalarinda gorururuz. :)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Ara 08, 2010 12:55 pm

[quote]Jeanne tarafindan yazilan metin:

6 ay mi? neden bu kadar uzun surdu hmmm[/quote]

Aslinda okuldan dolayi canim, kabulumu biraz gec gonderdiler. Ertelene ertelene bir iste calismaya bile basladim arada :) Umarim seni de onumuzdeki gunlerde rwth sahalarinda gorururuz. :)[/quote]

insallah :) benim de 4 ocakta kursum basliyor o zamana kadar vizemin cikmis olmasi lazim. seninki kac gunde cikti?

sancar35

Mesaj gönderen sancar35 » Çrş Ara 08, 2010 1:24 pm

Konu: Almanya’da Dil Kursu/Yuksek ogrenim amacli vize seklindeki oturma musaadesi
muracaatiniz hk.

Đlgi : 01.12.2010 tarihli e-mailiniz
GZ (bitte bei Antwort angeben)Dosya No (lutfen cevapta belirtiniz) :......
Đzmir, 07.12.2010

Sayin ----,

muracaatiniz ile ilgili incelemeler surmektedir. Sizden biraz daha sabirli olmanizi rica
edecegim. Muracaatinizin hangi asamada olduguna dair sorulariniz sadece islem suresini
uzatip is hacminin artmasina neden olmaktadir. Muracaatinizin kararini en kisa zamanda
verebilme gayreti icinde oldugumu size temin ederim.
Yabancilar dairesi muracaatiniz hakkinda henuz gorusunu bildirmemistir.
Saygilarimizla,

Baskonsolos adina

Christin Sommerfeld
Atase

physiker sence ne kadar otomatik bu mesaj.??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 08, 2010 1:35 pm

seni hayal kirikligina ugratmak istemezdim ama isin gercegi o, sana ayni mesaj veya mailden bir kac tane daha gosterebilirim. ama tavsiyem sabirla bekle yani normalde 4-6 hafta arasi suruyor ama bazen 1-2 hafta gecikme de olabiliyor olaganustu bi durum olmadikca.

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Çrş Ara 08, 2010 5:06 pm

insallah :) benim de 4 ocakta kursum basliyor o zamana kadar vizemin cikmis olmasi lazim. seninki kac gunde cikti?[/quote]

tam 1 ayda canim, 30 gunde cikti. taahhutnameyi imzaladiktan sonra iki gun sonra da adresime postaladilar pasaportumu. :)

Kilitli