Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Young Ticket hakkında

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
deniz203

Young Ticket hakkında

Mesaj gönderen deniz203 » Pzr Eyl 24, 2023 8:17 pm

Merhaba arkadaşlar, 36f'te dil kursu süresi boyunca üniversiteye kaydım olmayacak. Dil kursundan aldığım belge ile Young Ticket alabiliyormuşum fakat pek bilgi bulamadım bu konuda. Bu bilet her türlü ulaşım aracında geçerli midir? Aylık ödeme yapıp sınırsız mı kullanabiliyoruz yoksa belli bir hakkımız mı var? Bir de ücreti ne kadar acaba? Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

ozcartman

Re: Young Ticket hakkında

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Eyl 24, 2023 8:26 pm

deniz203 yazdı: Pzr Eyl 24, 2023 8:17 pm Merhaba arkadaşlar, 36f'te dil kursu süresi boyunca üniversiteye kaydım olmayacak. Dil kursundan aldığım belge ile Young Ticket alabiliyormuşum fakat pek bilgi bulamadım bu konuda. Bu bilet her türlü ulaşım aracında geçerli midir? Aylık ödeme yapıp sınırsız mı kullanabiliyoruz yoksa belli bir hakkımız mı var? Bir de ücreti ne kadar acaba? Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Deutschland Ticket yerine neden Young Ticket almak istiyorsunuz? Deutschland Ticket daha ucuz, tüm ülkede geçerli ve sınırsız.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Pzr Eyl 24, 2023 8:34 pm

ozcartman yazdı: Pzr Eyl 24, 2023 8:26 pm Deutschland Ticket yerine neden Young Ticket almak istiyorsunuz? Deutschland Ticket daha ucuz, tüm ülkede geçerli ve sınırsız.
kurstan bana Young Ticket ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Araştırırken 49 Euro'luk bu bilete de denk geldim fakat anladığım kadarıyla her tür ulaşım aracında geçerli değil. Kursun olduğu şehirde ev bulamama ihtimalim var ve her gün IC/ICE vs. kullanmam gerekebilir ve bu araçlarda geçerli olmadığını okudum. Young ticket daha kapsamlı ise onu kullanmak daha mantıklı geldi bu nedenle

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzr Eyl 24, 2023 9:50 pm

deniz203 yazdı: Pzr Eyl 24, 2023 8:34 pm kurstan bana Young Ticket ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Araştırırken 49 Euro'luk bu bilete de denk geldim fakat anladığım kadarıyla her tür ulaşım aracında geçerli değil. Kursun olduğu şehirde ev bulamama ihtimalim var ve her gün IC/ICE vs. kullanmam gerekebilir ve bu araçlarda geçerli olmadığını okudum. Young ticket daha kapsamlı ise onu kullanmak daha mantıklı geldi bu nedenle
Aynı Young Ticket'tan bahsediyorsak eğer o da IC/ICE kapsamı dişında. Benim bildiğim kadarıyla hiçbir abonelik 'BahnCard 100' dışında IC/ICE'ye ücretsiz biniş hakkı vermiyor. BahnCard 100 fiyatı da zaten en düşük yaklaşık 2500 Euro senelik.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Pzr Eyl 24, 2023 10:14 pm

ozcartman yazdı: Pzr Eyl 24, 2023 9:50 pm Aynı Young Ticket'tan bahsediyorsak eğer o da IC/ICE kapsamı dişında. Benim bildiğim kadarıyla hiçbir abonelik 'BahnCard 100' dışında IC/ICE'ye ücretsiz biniş hakkı vermiyor. BahnCard 100 fiyatı da zaten en düşük yaklaşık 2500 Euro senelik.
Anladım, ben de Young Ticket'ın kapsamını öğrenmek istemiştim. Bu durumda dediğiniz bilet daha mantıklı görünüyor. Teşekkürler.