Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize başvuru formu daha önce Almanya ziyaretleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rune01

Ulusal vize başvuru formu daha önce Almanya ziyaretleri

Mesaj gönderen rune01 » Cum Eyl 22, 2023 9:46 pm

Merhaba. 11F mavi kart randevum var ama sorum onunla alakalı değil, ulusal vize başvuru formu ile alakalı.

Ben 7-8 yıl önce Almanyada bulundum Hamburgda ama tam tarihi bilmiyorum. Pasaportumda yazmıyor çünkü Hollandadan geçiş yapmıştım yani Avrupa içi otobüsle gittim gümrük falan olmadan. E-devlette de gözükmüyor doğal olarak ülkeden giriş çıkış olmadığı için.

Biletleri de kaybetmişim yani tam tarihi bilme imkanım yok. Acaba böyle bir durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilecek biri var mı? Ne olarak doldurmalıyım formu ziyaret etmedim olarak mı?

fyasarova

Re: Ulusal vize başvuru formu daha önce Almanya ziyaretleri

Mesaj gönderen fyasarova » Cum Eyl 22, 2023 9:47 pm

Ben sadece ay ve yıl olarak yazdım o yüzünden birşey demediler
36f İstanbul / İstanbul, Beyoğlu
Başvuru tarihi : 30.05.2023
Atama tarihi: 24 ağustos
Randevu tarihi : 21 eylül
Vize geliş: 25 Ekim 2023
Ders başlangıcı : 25.10.2023

12345678

Mesaj gönderen 12345678 » Cum Eyl 22, 2023 9:54 pm

rune01 yazdı: Cum Eyl 22, 2023 9:46 pm Merhaba. 11F mavi kart randevum var ama sorum onunla alakalı değil, ulusal vize başvuru formu ile alakalı.

Ben 7-8 yıl önce Almanyada bulundum Hamburgda ama tam tarihi bilmiyorum. Pasaportumda yazmıyor çünkü Hollandadan geçiş yapmıştım yani Avrupa içi otobüsle gittim gümrük falan olmadan. E-devlette de gözükmüyor doğal olarak ülkeden giriş çıkış olmadığı için.

Biletleri de kaybetmişim yani tam tarihi bilme imkanım yok. Acaba böyle bir durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilecek biri var mı? Ne olarak doldurmalıyım formu ziyaret etmedim olarak mı?
Merhaba, sorunuzun cevabını maalesef bilmiyorum ama hangi şehirden, hangi tarihte randevu talebiniz oldu ve ne kadar süre sonra atama yapıldığı ile bilgi verebilir misiniz? Ankara’dan 14 Ağustos’ta randevu günü talep ettik hala ses yok.

rune01

Mesaj gönderen rune01 » Cum Eyl 22, 2023 10:40 pm

12345678 yazdı: Cum Eyl 22, 2023 9:54 pm Merhaba, sorunuzun cevabını maalesef bilmiyorum ama hangi şehirden, hangi tarihte randevu talebiniz oldu ve ne kadar süre sonra atama yapıldığı ile bilgi verebilir misiniz? Ankara’dan 14 Ağustos’ta randevu günü talep ettik hala ses yok.
Merhaba ben de Ankaradayım, sizin Ekim ortasından önce size atanacağını zannetmiyorum o da en iyi ihtimal.

Ben 1 Ağustosta başvurdum iData'dan 11F mavi kart için, Eylül başında hala randevu atanmamıştı bu yüzden işverenim farklı bir yol izlemek istedi ve 81a Ön Onayı ile devam ettik Almanya'dan Ön Onay yolladılar, ben bu ön onayı konsolosluğa yolladım ve 1 hafta sonrasına randevu verdiler. iData randevu ne zaman atanıcak merak ettiğim için talebimi iptal etmedim ama hala randevum atanmadı şuan 50 gün civarı oldu.

12345678

Mesaj gönderen 12345678 » Pzt Eyl 25, 2023 9:21 am

rune01 yazdı: Cum Eyl 22, 2023 10:40 pm Merhaba ben de Ankaradayım, sizin Ekim ortasından önce size atanacağını zannetmiyorum o da en iyi ihtimal.

Ben 1 Ağustosta başvurdum iData'dan 11F mavi kart için, Eylül başında hala randevu atanmamıştı bu yüzden işverenim farklı bir yol izlemek istedi ve 81a Ön Onayı ile devam ettik Almanya'dan Ön Onay yolladılar, ben bu ön onayı konsolosluğa yolladım ve 1 hafta sonrasına randevu verdiler. iData randevu ne zaman atanıcak merak ettiğim için talebimi iptal etmedim ama hala randevum atanmadı şuan 50 gün civarı oldu.
Merhaba,
Detaylı bilgi için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile Almanya’dan ön önay alma kısmı çok kısa sürmüş. Ben onun da en az 4-8 hafta süreceğini sanıyordum. Bu durumda belki ben de 81a deneyebilirim.
Umuyorum sorunsuz şekilde sürecinizi tamamlarsınız.

daisyday

Mesaj gönderen daisyday » Pzt Eyl 25, 2023 9:30 am

rune01 yazdı: Cum Eyl 22, 2023 10:40 pm Merhaba ben de Ankaradayım, sizin Ekim ortasından önce size atanacağını zannetmiyorum o da en iyi ihtimal.

Sorunuzun cevabına istinaden eğer pasaportunuzda yazmıyorsa Almanya'da bulundugunuza dair bir işaret yoktur zaten Avrupa içi otobüsle gitmişsiniz. Ziyaret etmedim diyebilirsiniz veya tahmini bir tarih yazabilirsiniz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

İşvereniniz 81a ön onayını ne kadar sürede çıkarabildi?

rune01

Mesaj gönderen rune01 » Sal Eyl 26, 2023 2:10 pm

daisyday yazdı: Pzt Eyl 25, 2023 9:30 am Sorunuzun cevabına istinaden eğer pasaportunuzda yazmıyorsa Almanya'da bulundugunuza dair bir işaret yoktur zaten Avrupa içi otobüsle gitmişsiniz. Ziyaret etmedim diyebilirsiniz veya tahmini bir tarih yazabilirsiniz herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

İşvereniniz 81a ön onayını ne kadar sürede çıkarabildi?
Merhaba, 81a ön onayımın çıkması 4 iş günü sürdü, işverenimle benim dokümanları hazırlamam da 1 hafta sürdü (birkaç doküman ayarlamanız gerekiyor power of attorney tarzı). Yabancılar dairesi çok hızlıydı ve her mesajımıza anında dönüyordu ama bu ofisten ofise değişiyor sanırım gidiceğiniz şehire göre farklı bir yabancılar dairesi ilgileniyor sanırım.

rune01

Mesaj gönderen rune01 » Sal Eyl 26, 2023 2:13 pm

12345678 yazdı: Pzt Eyl 25, 2023 9:21 am Merhaba,
Detaylı bilgi için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile Almanya’dan ön önay alma kısmı çok kısa sürmüş. Ben onun da en az 4-8 hafta süreceğini sanıyordum. Bu durumda belki ben de 81a deneyebilirim.
Umuyorum sorunsuz şekilde sürecinizi tamamlarsınız.
Merhaba evet bir üstteki mesajımda da anlattım, ön onay alması inanılmaz kısa sürdü bizim için biz yine 2 hafta sürer diye bekliyorduk 4 günde ön onayım çıkmıştı. Fakat ücretli, tam hatırlamıyorum ama 400 küsür bir euro ücret ödedik eğer işvereniniz uygun görürse bence başvurun.

Benim işverenim biliyordu ve teklif etmişti ama sonra Eylüle kadar bekleyelim belki randevu atanır diyip başvurmamıştık. Hata yapmışız erkenden başlasak tam zamanında orada olacaktım fakat şuan başlangıç tarihimi ertelemek zorunda kaldık. 81a gibi hızlandırılmış bir süreçle bile Türkiyedeki Büyükelçilik çok yoğun olduğu için ön onayı alma sürenizden bağımsız 1 aylık bekleme süresi oluyor gibi.

Eğer İstanbula ikamet alma imkanınız gibi bir durum olursa öyle yapmanızı tavsiye ederim, bizim Almanya'daki Yabancılar Dairesi ile bir iletişim sıkıntımız olmuştu ve yanlışlıkla İstanbula gitmişti ön onayım, İstanbul iData bana direkt randevusuz gelebilirsin istediğin zaman demişlerdi. Oradaki yoğunluk Ankara Büyükelçiliğe kıyasla çok daha az gibi sanırsam.

sky2021

Mesaj gönderen sky2021 » Cum Eyl 29, 2023 5:00 pm

Merhabalar, Mavi kart için ulusal vize randevu talebiniz devam ederken 81A için ayrıca bir randevu talebi oluşturabildiniz, doğru mudur? iData 2 başvrunun mümkün olmadığını iletmişti. 81A randevusu mail ile direkt konsolosluktan alındığı için olabilir sanırım.

Sorum ise, 81A için işvereniniz ön onay için Almanya BA-ZAV'a mı başvurdu? Ve de 81A ile gelindiğinde mavi kart'a geçiş yapılabiliyor mu acaba, rica etsem bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler.

zuzu-madur

Mesaj gönderen zuzu-madur » Cum Ara 08, 2023 8:48 am

merhaba benim de ankara da 81a vize görüşmem var ve daha önce gidenler ne sorulduğunu söyleyebilir mi çok stresliyim.teşekkürler