Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almayaya calismaya gidip, okumak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
feza

Mesaj gönderen feza » Pzr Ara 05, 2010 10:37 am

Merhaba, Almanyaya direk calismaya gidip Goethe\'nin uzaktan egitim kursuna kaydolup, 1 sene orda calisip, oturum izni alip, universiteye baslamak istiyorum :) Bunun icin bircok firmaya basvurup isverenden onay belgesi almam gerekiyor sanirim. Tabi biraz Almancam var, Almanca kursuna da gidiyorum Turkiye de

Bunun disinda Almanyaya direk calismaya gitmek icin birsey gerekiyor mu acaba

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ara 05, 2010 10:40 am

direk calismak zor gibi zaten almanyada issiz var...ancak universite kabulu ile gidersin o da yillik 180 yarim gun veya 90 tam gun calisabilirsin.o da is bulabilirsen:d turkiyede meslegin varsa mesela br donericde calismasan veya cafelerde fastfoodlarda ( burger king veya mcdonalds gibi) ben burger kingte calisiyorum..burada oraya gelincede burger kingte calisicam:d

feza

Mesaj gönderen feza » Pzr Ara 05, 2010 10:57 am

Dogru , ben burda tv - cizgi film sektorunde calistim, o tarz islere basvurmayi istiyorum. peki diyelim ki firmanin biri dusuk fiyata calisacagim icin bana onay belgesi yolladi, bu yeterli oluyor mu vize icin( a1 almanca belgesiyle)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ara 05, 2010 10:59 am

dedigim gibi universite kabulu olmadan calisman zor.. yoksa burda ki herkes gider almanyya calismaya universite kabulunu alirsin sonrada dil kursuna gidersin..dil kursunda calisman yasak diye biliyorum...altan calisabilrisn. universite basladiginda da yillik 180 yarim gun veya 90 tam gun calisabilirsniz..zaten dil kursunu bitiren biri bir isyerinde rahatlikla calisabilir dil bakimindan

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Ara 05, 2010 3:35 pm

[quote]feza tarafindan yazilan metin:
Merhaba, Almanyaya direk calismaya gidip Goethe\'nin uzaktan egitim kursuna kaydolup, 1 sene orda calisip, oturum izni alip, universiteye baslamak istiyorum :) Bunun icin bircok firmaya basvurup isverenden onay belgesi almam gerekiyor sanirim. Tabi biraz Almancam var, Almanca kursuna da gidiyorum Turkiye de

Bunun disinda Almanyaya direk calismaya gitmek icin birsey gerekiyor mu acaba[/quote]

almanyaya direk calismaya gitmek icin cok iyi bir almanca gerekiyor. (eger teknik bir alanda calisacaksan ingilizce de is gorur ve/veya ileri duzey almanca gerekmez). almanyada su anda is bulmak cok zor bir cok alman ya da almanyada universite okumus ve almanca bilen insan is bulamiyor bu da ihtimalin gittikce dustugu anl****** geliyor. ilk once universiteye baslamak sanirim sizin icin daha uygun bir secenek olur.

feza

Mesaj gönderen feza » Pzr Ara 05, 2010 4:27 pm

Tesekkur ederim, o zaman universitenin hazirlik kursuna gitmeye calisicam ins..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 06, 2010 7:39 am

Bilgilere ek olarak ;

Almanya Isci Vizesi denen vize yillardan beri yok...Sayet Alman firmalarindan teklif alirsan o ayri ,o zaman gelip calisabilirsin ama onun disinda Avrupa Birligi\'nde olmadigimiz icin malesef dusundugun gibi bir olay yok.
Universite okumak icin gelip ,okulunu bitirdikten 1 yil icerisinde is bulabilirsin daha sonra oturma iznini uzatabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari