Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
inctekin

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen inctekin » Çrş Eyl 13, 2023 6:49 pm

optima999 yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 6:07 pm Merhabalar, sürecimizi özetleyeyim öncelikle;

41F(Eşli) Gayrettepe iData
11.07.23 Randevu Talebi
05.08.23 Randevu Ataması
11.08.23 Randevu
13.09.23 Başvuran öğrenci için kargo sms'i

Sms yalnızca benim için geldi. Eşim için iData'nın sitesinde sorguladığımızda "Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır." yazısı çıkmaya devam ediyor.

-Eşimin vize durumunu öğrenmek için nasıl bir yol izlemeliyiz (konsolosluğa/yabancılar dairesine mail mi atmalıyız)?
-Eşin vizesinin sonradan gelmesi olağan bir durum mudur, ortalama ne kadar zaman sonra vize gelir?

Teşekkürler şimdiden.
%99 eşlerin vizeleri sonra geliyor daha uzun sürdüğü için işlemler. forumda yüzlerce örneği var bulabilirsiniz.

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Prş Eyl 14, 2023 2:19 pm

inctekin yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 6:49 pm %99 eşlerin vizeleri sonra geliyor daha uzun sürdüğü için işlemler. forumda yüzlerce örneği var bulabilirsiniz.

Merhaba benim eşime benden bir ay sonra red verdiler Ausländerbehörde ye ulaştık bize eşinizin buraya gelmesine ihtiyaçiniz yok dediler ben şuan garantorumun evinde kaliyorum ve eşimde garantör belgesiyle başvurdu bu konuda bilginiz var mı ?

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Eyl 14, 2023 2:21 pm

melldnc yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:19 pm Merhaba benim eşime benden bir ay sonra red verdiler Ausländerbehörde ye ulaştık bize eşinizin buraya gelmesine ihtiyaçiniz yok dediler ben şuan garantorumun evinde kaliyorum ve eşimde garantör belgesiyle başvurdu bu konuda bilginiz var mı ?
eşiniz gelmesine ihtiyacınız yok ne demek ya böyle bir hakkınız var saçmalık yani 2 sene master değil mi? eşiniz tüm şartları sağlıyorsa bunu yapamamaları lazım itiraz etmeyi deneyebilirsiniz. onun dışında bir bilgim yok açıkçası

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Prş Eyl 14, 2023 2:42 pm

Leila deutsch yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:39 pm Eğitim için gitmiş ama eşiyle yaşamak için bir iş sahibi olması lazım ki eşini de çağırsın mastera giderken eş çağırmak olmaz ki örneği var mı almanlar okul bitirmeni bekliyo
leyla bitte halt mal artık deine fresse. insanların stresine stres katma.

melldnc

Mesaj gönderen melldnc » Prş Eyl 14, 2023 2:43 pm

inctekin yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:21 pm eşiniz gelmesine ihtiyacınız yok ne demek ya böyle bir hakkınız var saçmalık yani 2 sene master değil mi? eşiniz tüm şartları sağlıyorsa bunu yapamamaları lazım itiraz etmeyi deneyebilirsiniz. onun dışında bir bilgim yok açıkçası
Bu sekilde mail attık ama bize artık ankarayla iletisime geçmemiz gerektiğini söylediler elimize pasaport gelmedi daha bakalım red cevabı ne yazacaklar ben 36f le başvuru yaptım yani 2 sene dil eğitim sürem ve 3 sene de üniversite zamanım var 5 6 sene orda kalacağım bir durum var

Guten Tag Frau Kösjan,

wir haben heute Morgen mit ihnen gesprochen gehabt. Sie teilte mir mit, dass sie den Herrn Danaci kein Visum zu teilen können. Ich würde gerne mit der Frau Danaci bei Ihnen einen Termin vereinbaren und den Hintergrund wissen. Sie sagen ja, das es aufgrund ihrer Sicht kein Familien Zuzug geben muss. Was wir wiederum komplett anders sehen. Wir haben die Verpflichtungserklärung von Ihnen bekommen. Die Frau ist hier in Deutschland und der Mann ist in der Türkei. Die beiden sind Verheiratet. Die Frau wird hier mehrere Jahre studieren und sie wollen diesbezüglich beide getrennt lassen?
Das ergibt doch kein Sinn.

Sie müssen uns ein Grund nennen warum der Zuzug nicht gewährleistet werden kann.
Sie sagen aus ihrer Sicht?
Was ist denn ihre Sicht ?
Wir benötigen eine Plausible Begründung.

Ich würde es verstehen, wenn sie beide abgelehnt hätten, aber die Frau Danaci zulassen und den Ehemann nicht ergibt wenig Sinn.

Aus unserer Sicht ist die Sicherheit Gewährleistet. Auch durch die Sicherheit von uns.

Dazu kommt noch das sie den Fall mehrere Wochen schleifen lassen haben. Jedesmal wurde mir mitgeteilt,
dass es zeitnah bearbeitet wird. Sie hätten uns vll konkretisieren können, das es aus ihrer Sicht Probleme gibt.

Ich bitte um ein zeitnahen Termin um Klärung.

LG

Leila deutsch

Mesaj gönderen Leila deutsch » Prş Eyl 14, 2023 2:58 pm

melldnc yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:43 pm Bu sekilde mail attık ama bize artık ankarayla iletisime geçmemiz gerektiğini söylediler elimize pasaport gelmedi daha bakalım red cevabı ne yazacaklar ben 36f le başvuru yaptım yani 2 sene dil eğitim sürem ve 3 sene de üniversite zamanım var 5 6 sene orda kalacağım bir durum var

Guten Tag Frau Kösjan,

wir haben heute Morgen mit ihnen gesprochen gehabt. Sie teilte mir mit, dass sie den Herrn Danaci kein Visum zu teilen können. Ich würde gerne mit der Frau Danaci bei Ihnen einen Termin vereinbaren und den Hintergrund wissen. Sie sagen ja, das es aufgrund ihrer Sicht kein Familien Zuzug geben muss. Was wir wiederum komplett anders sehen. Wir haben die Verpflichtungserklärung von Ihnen bekommen. Die Frau ist hier in Deutschland und der Mann ist in der Türkei. Die beiden sind Verheiratet. Die Frau wird hier mehrere Jahre studieren und sie wollen diesbezüglich beide getrennt lassen?

Sie müssen uns ein Grund nennen warum der Zuzug nicht gewährleistet werden kann.

Ich würde es verstehen, wenn sie beide abgelehnt hätten, aber die Frau Danaci zulassen und den Ehemann nicht ergibt wenig Sinn.

Aus unserer Sicht ist die Sicherheit Gewährleistet. Auch durch die Sicherheit von uns.

Dazu kommt noch das sie den Fall mehrere Wochen schleifen lassen haben. Jedesmal wurde mir mitgeteilt,
dass es zeitnah bearbeitet wird. Sie hätten uns vll konkretisieren können, das es aus ihrer Sicht Probleme gibt.

LG
Bol sans

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Eyl 14, 2023 4:32 pm

melldnc yazdı: Prş Eyl 14, 2023 2:43 pm Bu sekilde mail attık ama bize artık ankarayla iletisime geçmemiz gerektiğini söylediler elimize pasaport gelmedi daha bakalım red cevabı ne yazacaklar ben 36f le başvuru yaptım yani 2 sene dil eğitim sürem ve 3 sene de üniversite zamanım var 5 6 sene orda kalacağım bir durum var

Guten Tag Frau Kösjan,

LG
Umarım güzel geri dönüş alırsınız ancak dil kursunda aile birleşimi olmadığını biliyorum. Direkt master kabulunde oluyor. Mastera başladığında yapabilirsiniz belki

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Eyl 14, 2023 4:37 pm

Guten Tag Frau Kösjan,

LG
Gerçi bi yandan 36f ile eşli alanlar da var sanırım ama tam emin değilim

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Prş Eyl 14, 2023 6:12 pm

ezaks2 yazdı: Çrş Şub 22, 2023 10:12 am Rica ederim. Stuttgart Üniversitesi'nden mimarlık üzerine bir bölümden kabul aldım, teşekkür ederim. Ben önce Ankara'dan başvurdum ama deprem bölgesindeki iller Ankara'ya bağlı olduğu için şu an sadece depremzedelere hizmet verdiklerini ve bunun ne kadar süreceğini bilmediklerini söylediler. Ben de İzmir'e başvurdum ikameti o tarafta bir ile aldıracağız. Kayıt tamamlamak için vizemin çıkmış olması şartı var okulun o yüzden zamanla yarışıyorum maalesef. İzmir'den gelen yorumlar da çok parlak değil ama onca emek verdikten sonra şansımı denemiş olmak istedim . Umarım herkes zamanında vize alabilir.
Merhaba, eğer vize başvurunuzu yaptıysanız Stuttgart Yabancılar ofisi ile hiç mailleştiniz mi? Eğer size yanıt gönderen/sizin mail gönderdiğiniz websitesindeki auslaenderrecht@stuttgart.de dışında bir mail adresi varsa lütfen paylaşabilir misiniz?

juli

Mesaj gönderen juli » Prş Eyl 14, 2023 6:55 pm

gidiyorumburalardan yazdı: Pzt Eyl 11, 2023 5:07 pm Merhaba, benim eşim de FAUya gidiyor, aynı durumdayız sanırım :) Forumu takip ediyordum, sizin bu mesajınızı görünce hesap açayım dedim :) İletişim kurabilmek için telegram/eposta adresi verebilir misiniz? Ben size gecici eposta adresi yaziyorum (bilgilerinizi buradan paylaşmak istemeyebilirsiniz diye) buradan da iletisim kurabiliriz: 629d94ef-b52b-45b4-9c5b-d73b23eaa0ce@simplelogin.com

Forumda özel mesaj gönderme özelliği yok sanırım, gelse iyi olabilir.

Merhaba,
Yeni gördüm mesajınızı. Mail attım.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

juli

Mesaj gönderen juli » Prş Eyl 14, 2023 6:57 pm

ycinar yazdı: Pzt Eyl 11, 2023 1:57 pm Gidiş tarihine biz 01.10.2023 yazdık. Gidiş tarihine keşke biz de sizin gibi 01.09.2023 yazsaymışız. Galiba gidiş tarihine yaklaşık bir ay kala gönderiyorlar Almanya’ya belgeleri. Bize daha geçen hafta mail geldi visa.bva’dan. 4 Eylül’de gönderilmiş belgeler gideceğimiz şehrin yabancılar dairesine. Yüksek lisansa başvuran kişinin daha önce pasaportunu alması genelde yaşanılan bir şey gibi. Bizim ikimizin de henüz gelmedi vizesi. Siz soruşturdunuz mu kendi durumunuzu visa.bva üzerinden? Eğer sormadıysanız açıklayıcı bir e-mail ile dönüyorlar genelde.
Umarım uğraştırmadan sizinkini de yakın zamanda sonuçlandırırlar.

Merhaba,
Hayır iletişime geçmedim. 2-3 hafta beklemenin normal olabileceğini düşündüm. Dilerim sizler de güzel haberler alırsınız yakında.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

iremk

Mesaj gönderen iremk » Cum Eyl 15, 2023 12:18 pm

Selamlar

Bu başlık bize inanılmaz işık oldu, başlığı açan, altına kendi tecrübesini paylaşan herkese çok teşekkürler!
Ben de bizim henüz bitmemiş olan sürecimizi burada paylaşmak istedim.

Ben Berlin'de bir üniversitede 1 yıllık İngilizce yüksek lisans'a kabul aldım. Eşim ve 4 yaşında oğlum ile beraber gitmek için vize başvurusu yaptık. Eksik belgemiz yok, eşim almanca A1 setirfikasını da aldı. bizden başburu esnasında kira sözleşmesi ya da herhangi bir konaklama belgesi istenmedi. hatta hazırladığmız birçok belgeyi İdata temsilcisi bunlara gerek yok diyerek bize geri verdi. Mesela: tüm aile için oluşturulmuş blok hesap dışında ekstra banka hesabı da göstermiştik kabul etmediler, uçak bileti, mezun olduğumuz okula dair detaylı dökümanlar (denklik ve transcript) gibi gibi..

Beni 2 gün önce (yani başvurudan tam 4 hafta sonra) konsolosluktan aradılar ve benim sürecimin sonuçlandığını ama eşim ve oğlumun sürecinin hala devam ettiğini söylediler. onları beklemek ister misiniz yoksa önden seyahat etmek ister misiniz diye sordular. ben de beklemek istedim.

Elbette endişelendik çünkü biz başvuru aynı anda oluyorsa, aynı anda sonuçlanmalı diye biliyorduk. sonra burada bizimle çok benzer tecrübeye sahip kişileri görünce biraz rahatladık.
Ama tabi şu an aklımızda tek soru var; aynı anda yapılan başvurularda ortlama ne kadar süre gecikme ile eş ve çocuğa vize çıkıyor. ya da bunun bir ortalaması var mı?

Bizim tarihler de aşağıda;

Gayrettepe İdata
19.06.23 Randevu Talebi
15.07.23 Randevu Ataması (epey uzun sürdü nedense)
15.08.23 Randevu
13.09.23 Başvuran öğrenci vizenin hazır olduğu bilgisi eşim ve çocuğum için beklemedeyiz...

Fürdich

Mesaj gönderen Fürdich » Cum Eyl 15, 2023 12:57 pm

iremk yazdı: Cum Eyl 15, 2023 12:18 pm Selamlar

Bu başlık bize inanılmaz işık oldu, başlığı açan, altına kendi tecrübesini paylaşan herkese çok teşekkürler!

Ben Berlin'de bir üniversitede 1 yıllık İngilizce yüksek lisans'a kabul aldım. Eşim ve 4 yaşında oğlum ile beraber gitmek için vize başvurusu yaptık. Eksik belgemiz yok, eşim almanca A1 setirfikasını da aldı. bizden başburu esnasında kira sözleşmesi ya da herhangi bir konaklama belgesi istenmedi. hatta hazırladığmız birçok belgeyi İdata temsilcisi bunlara gerek yok diyerek bize geri verdi. Mesela: tüm aile için oluşturulmuş blok hesap dışında ekstra banka hesabı da göstermiştik kabul etmediler, uçak bileti, mezun olduğumuz okula dair detaylı dökümanlar (denklik ve transcript) gibi gibi..

Beni 2 gün önce (yani başvurudan tam 4 hafta sonra) konsolosluktan aradılar ve benim sürecimin sonuçlandığını ama eşim ve oğlumun sürecinin hala devam ettiğini söylediler. onları beklemek ister misiniz yoksa önden seyahat etmek ister misiniz diye sordular. ben de beklemek istedim.

Elbette endişelendik çünkü biz başvuru aynı anda oluyorsa, aynı anda sonuçlanmalı diye biliyorduk. sonra burada bizimle çok benzer tecrübeye sahip kişileri görünce biraz rahatladık.
Ama tabi şu an aklımızda tek soru var; aynı anda yapılan başvurularda ortlama ne kadar süre gecikme ile eş ve çocuğa vize çıkıyor. ya da bunun bir ortalaması var mı?

Gayrettepe İdata
19.06.23 Randevu Talebi
15.08.23 Randevu
13.09.23 Başvuran öğrenci vizenin hazır olduğu bilgisi eşim ve çocuğum için beklemedeyiz...
Merhabalar bizde eşimle 07.08.23 tarihinde vize görüşmesine girdik başvuru sahibi olan eşimin vizesi 06.09.2023te geldi benimkinden henüz haber yok. Bizi konsolosluktan arayan olması aynı anda gelmesini mi istersiniz diye. Ben bu başlığın hepsini okudum ve maalesef eşinin vizesi 8 ay sonra veya 5 ay sonra gelenler olduğunu gördüm. Kiminden eksik evrak olarak kira sözleşmesi istenmiş kiminden bloke hesapta artış vs. Ama aynı anda gelen örnekleri de var ben de tam anlayamadım kime neye göre geliyor 🫤 sizin ve çocuğunuzun vizesi gelirse bu başlığa yazabilir misiniz haberdar olmak açısından

cenkbeyler

Mesaj gönderen cenkbeyler » Cum Eyl 15, 2023 1:29 pm

iremk yazdı: Cum Eyl 15, 2023 12:18 pm Selamlar

Gayrettepe İdata
19.06.23 Randevu Talebi
15.08.23 Randevu
Selamlar, öncelikle sizin vizenizin hayırlı olmasını ve ailenizin de bir an önce vizelerine kavuşmasını dilerim.

Ben ve eşim de Berlin için başvuru yaptık. İstanbul Gayrettepe İData görüşmemiz 18.07.2023 tarihindeydi. Herhangi bir eksik evrağımız yoktu. Eşimin dil sertifikası, 900+400 bloke hesap, ikimiz için de ayrı ayrı Dr-Walter sağlık sigortaları, okulun accomodation belgesi vs.

Fakat bugün evrakları vereli 60 gün oluyor. Ne konsolosluktan arandık, ne de konsolosluğa ulaşabildik. Eksik evrak, ek belge vs için de aranmadık. Başvuru sırasında pasaportlarımızın birlikte gelmesini istediğimizi belirttik diye aranmamış olabiliriz. Ama size yapılan güncelleme bilgisi bize malesef yapılmadı. Benim vizemin hazır olup olmadığını da bilmiyorum açıkcası :)

Seyahat tarihimiz 24.09.2023, okul başlangıç tarihimiz 02.10.2023. Açıkcası yetişemeyeceğimizi düşünmeye başladım. Berlinde yaşayacağımız evin kirasını da ödüyorum bir yandan, biraz zorlayıcı bir süreç.

Sizden yaklaşık 1 ay önce randevu gerçekleştirmemize rağmen, Berlin ve eşli durumumuz aynı olmasına rağmen (Hatta sizde ekstra olarak çocuk da var) durumun böyle olması çok ilginç gerçekten.

Bu arada evraklarımızın 17.08.2023 tarihinde Berlin'e ulaştığı bilgisine erişebildim bir tek. Elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz.

iremk

Mesaj gönderen iremk » Cum Eyl 15, 2023 2:51 pm

cenkbeyler yazdı: Cum Eyl 15, 2023 1:29 pm Selamlar, öncelikle sizin vizenizin hayırlı olmasını ve ailenizin de bir an önce vizelerine kavuşmasını dilerim.

Ben ve eşim de Berlin için başvuru yaptık. İstanbul Gayrettepe İData görüşmemiz 18.07.2023 tarihindeydi. Herhangi bir eksik evrağımız yoktu. Eşimin dil sertifikası, 900+400 bloke hesap, ikimiz için de ayrı ayrı Dr-Walter sağlık sigortaları, okulun accomodation belgesi vs.

Fakat bugün evrakları vereli 60 gün oluyor. Ne konsolosluktan arandık, ne de konsolosluğa ulaşabildik. Eksik evrak, ek belge vs için de aranmadık. Başvuru sırasında pasaportlarımızın birlikte gelmesini istediğimizi belirttik diye aranmamış olabiliriz. Ama size yapılan güncelleme bilgisi bize malesef yapılmadı. Benim vizemin hazır olup olmadığını da bilmiyorum açıkcası :)

Seyahat tarihimiz 24.09.2023, okul başlangıç tarihimiz 02.10.2023. Açıkcası yetişemeyeceğimizi düşünmeye başladım. Berlinde yaşayacağımız evin kirasını da ödüyorum bir yandan, biraz zorlayıcı bir süreç.

Sizden yaklaşık 1 ay önce randevu gerçekleştirmemize rağmen, Berlin ve eşli durumumuz aynı olmasına rağmen (Hatta sizde ekstra olarak çocuk da var) durumun böyle olması çok ilginç gerçekten.

Bu arada evraklarımızın 17.08.2023 tarihinde Berlin'e ulaştığı bilgisine erişebildim bir tek. Elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz.
çok zor ve can sıkıcı bir süreç en kısa sürede neticelenmesini ve hepimizin vizelerinin ulaşmasını dilerim. bize ulaşırsa mutlaka bilgilendireceğim

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cmt Eyl 16, 2023 6:39 am

almanyayolculari yazdı: Sal May 30, 2023 10:40 pm Arkadaslar merhaba,

Esim ile 41f ye basvuruyoruz. Ben ogrenci olarak gidecegim, esim de A1 dil sertifikasi ile benimle birlikte basvuruyor. Basvuruyu beraber yapacagiz (cift kisilik ulusal vize basvurusu). Almanyaya gitmeden ev kiralamak zor gozukuyor. 1-2 aylik Airbnb yada otel rezervasyonu gostererek gidebilen var mi acaba? Yoksa 1 yillik kira kontrati ile ev kiralamis olmamiz mi gerekiyor?

Ayrica sanirim forumda bir kac kisi sonradan aile birlesimi yapmak yerine ayni anda cift kisilik ulusal vize basvurusu yapmis. Bu sekilde basvuru yaparken ekstra dikkat etmemiz gereken bir sey var mi?

Konuda deneyimi olan yardimci olabilirse cok seviniriz,
Tesekkurler
Merhaba Siz ev isini nasil halletiniz tskler

alg0ritma

Mesaj gönderen alg0ritma » Pzt Eyl 18, 2023 8:13 am

Herkese Merhaba,

41f ulusal vizeye ailecek (eşim ve 3 ve 10 yaş çocuklarımız ile) başvurduk, randevu tarihinin atanmasını bekliyoruz.
Eşim A1 Goethe sertifikasını aldı,
Berlin IU International University of Applied Sciences MBA kabul aldım. 1 Nisan'da dersler başlayacak.

Vize evrakları konusunda sizlerin yardımına ihtiyacımız var.

1- Aile bloke hesap konusunu sizler nasıl çözdünüz ? Fintiba, expatrio ve coracle araçtırdım, hepsinde ücret sınırı var, 934 + 400 + 300 + 300 şeklinde minimum 1934 euro hesap açmam gerekiyor ama sistem izin vermiyor.

2- Bloke hesap yerine garantör belgesi alsak daha mı iyi olur yoksa süreci uzatır mı ?

3- 30 yaşından büyük olduğumuz için bloke hesap sırasında çıkan sigorta seçenekleri uygun olmuyormuş, bildiğiniz özel aile sigortası yapabileceğimiz uygun bir sigorta firması var mı ? sizler bu durumla karşılaştınız mı ?

4 - en büyük sorun olan ev kiralama konusu, anladığım kadarıyla vize başvurusunda adres bildirmek kesin istenen birşey değilmiş, geçiçi bir otel de gösterilebilir miş yada boş da bırakılabilir deniyor, ne kadar doğru bilmiyorum. Ama sonuçta yinede ev kiralamak gerekiyor, bunu Türkiye'de iken nasıl çözebiliriz, sizler ev konusunda nasıl ilerlediniz ?

Aile olarak ulusal vizeye başvuran sayısının az olmasından dolayı internette de bilgi neredeyse yok denecek kadar az, aramalar karşısında da hep aile birleşimi çıkıyor. Bu sebeple sizlerin yardımlarınıza ihtiyacımız var, vereceğiniz bilgiler bizim için çok değerli, Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Mustafa
41F eşli ve çocuklu başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 14.09.2023
Randevu atama - 25.09.2023 - IDATA İzmir Ofis
Randevu günü - 08.11.2023

almanyayolculari

Mesaj gönderen almanyayolculari » Pzt Eyl 18, 2023 4:40 pm

szn33 yazdı: Cmt Eyl 16, 2023 6:39 am Merhaba Siz ev isini nasil halletiniz tskler
Merhaba Wunderflats isimli bir siteden hallettik

Bauingenieur1

Mesaj gönderen Bauingenieur1 » Sal Eyl 19, 2023 12:56 pm

alg0ritma yazdı: Pzt Eyl 18, 2023 8:13 am Herkese Merhaba,

41f ulusal vizeye ailecek (eşim ve 3 ve 10 yaş çocuklarımız ile) başvurduk, randevu tarihinin atanmasını bekliyoruz.
Eşim A1 Goethe sertifikasını aldı,
Berlin IU International University of Applied Sciences MBA kabul aldım. 1 Nisan'da dersler başlayacak.

Vize evrakları konusunda sizlerin yardımına ihtiyacımız var.

1- Aile bloke hesap konusunu sizler nasıl çözdünüz ? Fintiba, expatrio ve coracle araçtırdım, hepsinde ücret sınırı var, 934 + 400 + 300 + 300 şeklinde minimum 1934 euro hesap açmam gerekiyor ama sistem izin vermiyor.

2- Bloke hesap yerine garantör belgesi alsak daha mı iyi olur yoksa süreci uzatır mı ?

3- 30 yaşından büyük olduğumuz için bloke hesap sırasında çıkan sigorta seçenekleri uygun olmuyormuş, bildiğiniz özel aile sigortası yapabileceğimiz uygun bir sigorta firması var mı ? sizler bu durumla karşılaştınız mı ?

4 - en büyük sorun olan ev kiralama konusu, anladığım kadarıyla vize başvurusunda adres bildirmek kesin istenen birşey değilmiş, geçiçi bir otel de gösterilebilir miş yada boş da bırakılabilir deniyor, ne kadar doğru bilmiyorum. Ama sonuçta yinede ev kiralamak gerekiyor, bunu Türkiye'de iken nasıl çözebiliriz, sizler ev konusunda nasıl ilerlediniz ?

Aile olarak ulusal vizeye başvuran sayısının az olmasından dolayı internette de bilgi neredeyse yok denecek kadar az, aramalar karşısında da hep aile birleşimi çıkıyor. Bu sebeple sizlerin yardımlarınıza ihtiyacımız var, vereceğiniz bilgiler bizim için çok değerli, Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Mustafa
Merhabalar, bizde 41f eşli başvuru yaptık, ben eşim ve küçük çocuk var, 02.08.2023 idata başvurusu yaptık , 29.09.2023 tarihinde idata Ankara ofisinde randevumuz var.
Expatriodan açtırdık bloke hesap , 934+400+300 şeklinde, sizinki değişebilir belki yeni yılda güncelleniyor bu miktarlar, ilk başta yüksek açarsanız iyi olur sonrasında arttırmak sorun yaratabiliyor.
Süreç açısından bloke hesap daha hızlı olur
Expatriodan bloke hesap açarken paket dahilinde seyahat sigortası yaptırdı eşim, bizim için buradan herhangi bir özel firmadan seyahat sigortası yaptırdık.
Ev kiralama içinde geçici bir otel rezervasyonu yaptırdık, buradan ev ayarlamak hem çok zor hemde süre belirsiz olduğu için boşuna kira vermek zorunda kalınacak.

alg0ritma

Mesaj gönderen alg0ritma » Sal Eyl 19, 2023 1:10 pm

Bauingenieur1 yazdı: Sal Eyl 19, 2023 12:56 pm Merhabalar, bizde 41f eşli başvuru yaptık, ben eşim ve küçük çocuk var, 02.08.2023 idata başvurusu yaptık , 29.09.2023 tarihinde idata Ankara ofisinde randevumuz var.
Expatriodan açtırdık bloke hesap , 934+400+300 şeklinde, sizinki değişebilir belki yeni yılda güncelleniyor bu miktarlar, ilk başta yüksek açarsanız iyi olur sonrasında arttırmak sorun yaratabiliyor.
Süreç açısından bloke hesap daha hızlı olur
Expatriodan bloke hesap açarken paket dahilinde seyahat sigortası yaptırdı eşim, bizim için buradan herhangi bir özel firmadan seyahat sigortası yaptırdık.
Ev kiralama içinde geçici bir otel rezervasyonu yaptırdık, buradan ev ayarlamak hem çok zor hemde süre belirsiz olduğu için boşuna kira vermek zorunda kalınacak.
Teşekkürler,

expatrio'dan nasıl aile olarak bloke hesap açabildiniz ? karşıma aile üyesi seçme vs gibi bir seçenek çıkmadı, sadece 934 euro çıkıyor,, ayrıca aile üyelerinizin isimleri bloke hesapta geçiyor mu ?
41F eşli ve çocuklu başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 14.09.2023
Randevu atama - 25.09.2023 - IDATA İzmir Ofis
Randevu günü - 08.11.2023