Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dimples

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen dimples » Çrş Eyl 13, 2023 10:08 am

alicancelik yazdı: Sal Eyl 12, 2023 8:14 pm selamlar, bununla ilgili bir sorum olacaktı. Gönderme işlemini Zıraat bankası üzerinden swift olarak yapacağım. takılıdığım bir nokta var ''banka şubesi'' kısmına 05 nolu dosyadan hangisini yazıyoruz? ve sonrasında para gönderme araçlarında hangi seçenekleri belirtmemiz gerekiyor?

bir diğer sorum ise şöyle; benim randevum 18 Eylül'de fakat gidiş tarihini aralık ayı olarak belirteceğim. bu süre içerisinde yatırdığım paranın herhangi bir işleme alınma durumu olmaz demi? çünkü açılmış aktiv edilmiş herhangi bir şey olmayacak gidene kadar tabii vize alabilirsem.

birçok kez cevaplandıysa soruma benzer bir şey kusura bakmayın lütfen, saygılar herkese
Merhabalar,
Ben açıkçası Swift işlemini Swift sekmesi altındaki IBAN seçeneğini tıklayarak yaptığım için yalnızca IBAN bilgisi eklemiştim, banka şubesi eklememiştim (Garanti’de Swift yaparken bu seçenek çıkıyordu). Bu nedenle ilk sorunuzla alakalı bir deneyimim olmadı maalesef.
İkinci sorunuzla alakalı olarak, benim de gidişim randevumdan daha geç fakat Almanya’ya gidip hesabı aktive edinceye değin herhangi bir işlem yapılmıyor hesapta. Zaten parayı gönderip 06 no’lu belge oluştuktan sonra expatrio hesabınızda Almanya’ya vardıktan sonra hesabınızı aktive etmeniz için bir alan mevcut, buraya tıklayarak işleme devam ediyorsunuz sanırım. Ben de henüz gitmediğim için bu işlemi yapmadım.
Kolaylıklar dilerim.

asaf

Mesaj gönderen asaf » Çrş Eyl 13, 2023 1:24 pm

Merhaba,
Almanya adresim var ama anmeldung daha yapamadım, banka hesabınıda açamadım. Almanya ya gittiğimde Üniversiteye kayıt olmak için sigorta belgesi istiyor bunun için banka bilgisi olmadan sigorta belgesini alabilirmiyim. Paket olarak bloke hesap açmıştım, 30 yaş üzeri olduğum için Dr.Walker özel sağlık sigortası yaptırdım.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

elify

Mesaj gönderen elify » Çrş Eyl 13, 2023 10:59 pm

Herkese merhaba, bloke hesap açtığımızda yatıracağımız parayı illa Türkiyeden mi yatırmamız gerekir? Bir yakınımız almanyadan transfer edebilir mi bu parayı alman bankası aracılığıyla? Ve hesaba yatıracağımız parayı bir kerede mi göndermemiz gerekir? Parça parça gönderilse de kabul edilir mi?

esrathesecond

Mesaj gönderen esrathesecond » Çrş Eyl 13, 2023 11:37 pm

Merhaba,
Erasmus Stajı için Expatrio üzerinden hesap açacağım fakat profession kısmında hangi seçeneği seçmem gerektiğini bulamadım. "Intern" seçeneği doğru bir seçenek olur mu?

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Prş Eyl 14, 2023 1:27 pm

elify yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:59 pm Herkese merhaba, bloke hesap açtığımızda yatıracağımız parayı illa Türkiyeden mi yatırmamız gerekir? Bir yakınımız almanyadan transfer edebilir mi bu parayı alman bankası aracılığıyla? Ve hesaba yatıracağımız parayı bir kerede mi göndermemiz gerekir? Parça parça gönderilse de kabul edilir mi?
parca parca yollayanlar vardi kabul ediliyor olmasi lazim

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Prş Eyl 14, 2023 1:27 pm

Expatrio yazdı: Sal Eyl 05, 2023 6:15 pm Merhaba, sorun olmaz sistemimizde pek çok Yiğit mevcut :)
odeme ekraninda session expired diye bir hata aliyorum her girdigimde nedeni nedir acaba?

alicancelik

Mesaj gönderen alicancelik » Prş Eyl 14, 2023 7:36 pm

dimples yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:08 am Merhabalar,
Ben açıkçası Swift işlemini Swift sekmesi altındaki IBAN seçeneğini tıklayarak yaptığım için yalnızca IBAN bilgisi eklemiştim, banka şubesi eklememiştim (Garanti’de Swift yaparken bu seçenek çıkıyordu). Bu nedenle ilk sorunuzla alakalı bir deneyimim olmadı maalesef.
İkinci sorunuzla alakalı olarak, benim de gidişim randevumdan daha geç fakat Almanya’ya gidip hesabı aktive edinceye değin herhangi bir işlem yapılmıyor hesapta. Zaten parayı gönderip 06 no’lu belge oluştuktan sonra expatrio hesabınızda Almanya’ya vardıktan sonra hesabınızı aktive etmeniz için bir alan mevcut, buraya tıklayarak işleme devam ediyorsunuz sanırım. Ben de henüz gitmediğim için bu işlemi yapmadım.
Kolaylıklar dilerim.
Çok teşekkür ederim, ben de öyle yapacağım ziraat üzerinden gönderdiğim tarafıma iade edildi. Garanti bankasından kontrol ettim bahsettiğiniz gibi ilerletiyor işlemleri.

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 14, 2023 7:43 pm

deirym yazdı: Sal Eyl 12, 2023 11:04 pm Merhaba ben bloke hesap için ödeme kısmına geldim fakat burada international transfer durumu mevcut sadece. Expatrio pay gibi bir şey okumuştum ama o seçenek çıkmadı. Daha uygun olur diye merak etmiştim. International transferi de euro olarak bizim bankalardan yapmak çok kesintiye sebep olacaktır. Bunun daha az masraflı bir yolu var mı?
o USD ile transfer yaparken daha uygun. Siz belki dil öğrencisiyseniz o sebepten çıkmamış olabilir. International transfer seçip direkt bankanızdan gönderim yapabilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 14, 2023 7:45 pm

asaf yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 1:24 pm Merhaba,
Almanya adresim var ama anmeldung daha yapamadım, banka hesabınıda açamadım. Almanya ya gittiğimde Üniversiteye kayıt olmak için sigorta belgesi istiyor bunun için banka bilgisi olmadan sigorta belgesini alabilirmiyim. Paket olarak bloke hesap açmıştım, 30 yaş üzeri olduğum için Dr.Walker özel sağlık sigortası yaptırdım.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Mevcut Expatrio'dan aldığınız Value package şu an için yeterlidir. 30 yaş üstü olduğunuz için özel sağlık sigortası almak durumundasınız. Şu anda portalda bulunan sağlık sigortası seyahat sağlık olarak geçiyor. Almanya'ya gelip aktivasyon yaptıktan sonra Almanya içi geçerli bir sağlık sigortasına sahip olacaksınız.
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 14, 2023 7:46 pm

elify yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:59 pm Herkese merhaba, bloke hesap açtığımızda yatıracağımız parayı illa Türkiyeden mi yatırmamız gerekir? Bir yakınımız almanyadan transfer edebilir mi bu parayı alman bankası aracılığıyla? Ve hesaba yatıracağımız parayı bir kerede mi göndermemiz gerekir? Parça parça gönderilse de kabul edilir mi?
hayır farklı ülkeden gönderim yapabilirsiniz.
başkası sizin adınıza gönderim yapabilir.
Farklı ödemeler şeklinde bloke hesabınıza para transferi yapabilirsiniz .

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Prş Eyl 14, 2023 7:47 pm

painhatesad yazdı: Prş Eyl 14, 2023 1:27 pm odeme ekraninda session expired diye bir hata aliyorum her girdigimde nedeni nedir acaba?
farklı tarayıcı veya mobil app üzerinden deneyebilirsiniz.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Prş Eyl 14, 2023 9:38 pm

Expatrio yazdı: Prş Eyl 14, 2023 7:47 pm farklı tarayıcı veya mobil app üzerinden deneyebilirsiniz.
saolun yanitiniz icin hallettim sorunu, bi sorum daha var , parayi usd ve eur seklinde parca parca atabiliyor muyuz ?

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Cum Eyl 15, 2023 4:34 pm

painhatesad yazdı: Prş Eyl 14, 2023 9:38 pm saolun yanitiniz icin hallettim sorunu, bi sorum daha var , parayi usd ve eur seklinde parca parca atabiliyor muyuz ?

evet yapabilirsiniz, bunun için her ödeme talebini açarken ilgili para birimini seçmeniz yeterli.

asaf

Mesaj gönderen asaf » Cmt Eyl 16, 2023 10:03 am

Expatrio yazdı: Prş Eyl 14, 2023 7:45 pm Mevcut Expatrio'dan aldığınız Value package şu an için yeterlidir. 30 yaş üstü olduğunuz için özel sağlık sigortası almak durumundasınız. Şu anda portalda bulunan sağlık sigortası seyahat sağlık olarak geçiyor. Almanya'ya gelip aktivasyon yaptıktan sonra Almanya içi geçerli bir sağlık sigortasına sahip olacaksınız.
Teşekürler cevabınız için . Aslında sormak istediğim Dil kursuna kayıt olduktan sonra Duisburg- essen Üniversitesine kayıt yapmak istiyorum.Üniversitesinin sayfasında şu bilgi var :
Keine Versicherungspflicht in der gesetzlichen Krankenversicherung besteht für:

Deutschkurseinschreibung
Studieninteressierte ab dem 30. Lebensjahr
Doktorandinnen und Doktoranden (PhD), die sich ausschließlich zum Zwecke der Promotion immatrikulieren möchten
Studierende im Deutschkurs sind im Sinne des Sozialgesetzbuches nicht versicherungspflichtig und müssen daher zwingend eine private Krankenversicherung wählen.

Bu bilgi özelinde Expatrio nun bize verdiği 185 günlük seyahat sağlık sigortası belgesiyle kayıt yapamıyorum değil mi ?

derdab

Mesaj gönderen derdab » Çrş Eyl 20, 2023 2:19 pm

Merhaba, başvuru yaparken pasaportumun fotoğrafını sisteme yükledim fakat başvurum reddedilmiş. Başvurumun reddedildiğine dair ve ne yapmam gerektiğine dair herhangi bir mail gönderilmedi. Başvurumun neden reddedildiğini ve bu aşamada ne yapmam gerektiğini nasıl öğrenebilirim?

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cmt Eyl 23, 2023 12:30 pm

Merhabalar;

36f vize başvurusu için ana sayfada hangi seçeneği seçmemiz lazım?

- studienkollege mi? study applicant mı? university student (bachelor) mı? yoksa language student veya university student (master) mı? kafam karıştı

Ayrıca; Eş için ek olarak yatırılması gereken 400 euro olan miktarı 934 euro olarak yatırmak için ne yapmamız gerekmekte?

Tşkler,

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Pzr Eyl 24, 2023 2:56 pm

Expatrio yazdı: Cum Eyl 15, 2023 4:34 pm evet yapabilirsiniz, bunun için her ödeme talebini açarken ilgili para birimini seçmeniz yeterli.
Merhaba expatrio.Ben yeni üniversite kazandım her hangi bir gelir sahibi değilim.Bloke hesabımı Babam ve Annem sponsor olup karşılıyacak.Bu ekran da çıkan soruya ne cevap vermeliyim?Selamlar
Dosya ekleri
Ekran Görüntüsü (440).png
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi

ebanri

Mesaj gönderen ebanri » Pzt Eyl 25, 2023 4:56 am

deirym yazdı: Sal Eyl 12, 2023 11:04 pm Merhaba ben bloke hesap için ödeme kısmına geldim fakat burada international transfer durumu mevcut sadece. Expatrio pay gibi bir şey okumuştum ama o seçenek çıkmadı. Daha uygun olur diye merak etmiştim. International transferi de euro olarak bizim bankalardan yapmak çok kesintiye sebep olacaktır. Bunun daha az masraflı bir yolu var mı?
Transfer go hızlı ve daha uygun. Ben bloke hesabıma paranın tamamını transfergo aracılığıyla göndermiştim. Aynı günde hesaba geçiyor hatta ben bikaçparça halinde gönderdim birkaç gün arayla. Aynı saatte geçtiği oldu expatrio da hemen onay veriyor baya hızlı ve sorunsuz bir süreç olmuştu

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Pzt Eki 02, 2023 12:54 pm

Selman45 yazdı: Pzr Eyl 24, 2023 2:56 pm Merhaba expatrio.Ben yeni üniversite kazandım her hangi bir gelir sahibi değilim.Bloke hesabımı Babam ve Annem sponsor olup karşılıyacak.Bu ekran da çıkan soruya ne cevap vermeliyim?Selamlar
Merhaba, private means seçerek ilerleyebilirsiniz.

Selman45

Mesaj gönderen Selman45 » Pzt Eki 02, 2023 12:54 pm

Expatrio yazdı: Pzt Eki 02, 2023 12:54 pm Merhaba, private means seçerek ilerleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim
36F
İstanbul
Randevu başvuru 15.09.2023
Randevu atama 11.11.2023
Vize görüşme 05.12.2023
Pasaport geliş 05.01.2024
1 Senelik vize verildi