Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize bitmeden giriş

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fetiherk

vize bitmeden giriş

Mesaj gönderen fetiherk » Sal Eyl 12, 2023 10:47 pm

merhaba
vizemizin son gününe kadar giriş yapabilir miyiz yoksa ülkeye almamazlık ederler mi , türk hava yolları pegasus vs de bunda sıkıntı çıkarır mı?
son gününde sıkıntı olursa vizem bitmeden 1 hafta önce girebilir miyim ülkeye?d tipi öğrenci vizem var

Secil

Re: vize bitmeden giriş

Mesaj gönderen Secil » Çrş Eyl 13, 2023 12:16 am

Merhabalar, benim de benzer bir sorum var

25 Eylül 2023-24 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerli D tipi öğrenci vizem mevcut. Fakat bazı özel sebeplerden dolayı bu sene Almanya’ya gidemeyeceğim ve 2024 Temmuz veya Ağustos ayında gidebileceğim.

Bu durumda gidişim vize tarihlerim içerisinde olduğu için bir sorun yaşar mıyım?
Bana geçen sene neden gelmedin, vizeni iptal ediyoruz ya da ülkeye giremezsin derler mi?
Bu süre içerisinde ülkeye kısa süreli giriş-çıkışlar yapsam sonrasında sorun oluşturur mu?

Gerçekten çok zor bir durumdayım, soruların cevabına göre en kısa zamanda bir karar vermem gerekmekte. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

fetiherk

Mesaj gönderen fetiherk » Çrş Eyl 13, 2023 9:56 am

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 12:16 am Merhabalar, benim de benzer bir sorum var

25 Eylül 2023-24 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerli D tipi öğrenci vizem mevcut. Fakat bazı özel sebeplerden dolayı bu sene Almanya’ya gidemeyeceğim ve 2024 Temmuz veya Ağustos ayında gidebileceğim.

Bu durumda gidişim vize tarihlerim içerisinde olduğu için bir sorun yaşar mıyım?
Bana geçen sene neden gelmedin, vizeni iptal ediyoruz ya da ülkeye giremezsin derler mi?
Bu süre içerisinde ülkeye kısa süreli giriş-çıkışlar yapsam sonrasında sorun oluşturur mu?

Gerçekten çok zor bir durumdayım, soruların cevabına göre en kısa zamanda bir karar vermem gerekmekte. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
merhaba öncelikle biri soru sormuşsa başka bir soru sorulması yasaktır
ben sorumun cevabını gideceğim şehrin havalimanı pasaport polisine mail atarak öğrendim , ben sadece 10 günlüğüne türkiyeye geldiğim için ve mult vizem de olduğu için vizem geçerli ise giriş çıkış yapabilirmişim,geçen yıl vizesi bitmeden 4 gün önce giriş yapan biri için de sorun olmamış o da 4 günlüğüne türkiyeye gelmiş , kimlik bilgilerinizi vermeden gideceğiniz şehrin havalimanındaki internet sitesinde bulabilirsiniz mail adreslerini

Secil

Mesaj gönderen Secil » Çrş Eyl 13, 2023 10:02 am

fetiherk yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 9:56 am merhaba öncelikle biri soru sormuşsa başka bir soru sorulması yasaktır
ben sorumun cevabını gideceğim şehrin havalimanı pasaport polisine mail atarak öğrendim , ben sadece 10 günlüğüne türkiyeye geldiğim için ve mult vizem de olduğu için vizem geçerli ise giriş çıkış yapabilirmişim,geçen yıl vizesi bitmeden 4 gün önce giriş yapan biri için de sorun olmamış o da 4 günlüğüne türkiyeye gelmiş , kimlik bilgilerinizi vermeden gideceğiniz şehrin havalimanındaki internet sitesinde bulabilirsiniz mail adreslerini
Kusura bakmayın biraz ayıp ettim… sadece bir türlü soruma cevap bulamıyorum belki size cevap veren kişi bana da yardımcı olabilir diye buraya yazmak istedim…

fetiherk

Mesaj gönderen fetiherk » Çrş Eyl 13, 2023 10:34 am

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:02 am Kusura bakmayın biraz ayıp ettim… sadece bir türlü soruma cevap bulamıyorum belki size cevap veren kişi bana da yardımcı olabilir diye buraya yazmak istedim…
sıkıntı yok sorumun cevabını buldum zaten ama sürecimiz aynı değil, vizemin başladığı ilk günden 6 aydır almanyadaydım sadece hastane işlerim için 10 günlüğüne türkiyeye geldim ve geri döneceğim , siz ise hiç girmeden girebilie miyim diye sormuşsunuz bildiğim kadarıyla 6 ay içerisinde giriş olmazsa otomatik olarak iptal oluyor ama siz en doğru kararı hem pasaport polisinden,hem yabancılar dairenizden alırsınız ben ikisine de sordum ikisş de aynı yanıtı verdi önerim onlarla iletişime geçmeniz

Secil

Mesaj gönderen Secil » Çrş Eyl 13, 2023 10:41 am

fetiherk yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:34 am sıkıntı yok sorumun cevabını buldum zaten ama sürecimiz aynı değil, vizemin başladığı ilk günden 6 aydır almanyadaydım sadece hastane işlerim için 10 günlüğüne türkiyeye geldim ve geri döneceğim , siz ise hiç girmeden girebilie miyim diye sormuşsunuz bildiğim kadarıyla 6 ay içerisinde giriş olmazsa otomatik olarak iptal oluyor ama siz en doğru kararı hem pasaport polisinden,hem yabancılar dairenizden alırsınız ben ikisine de sordum ikisş de aynı yanıtı verdi önerim onlarla iletişime geçmeniz
Süreci tam olarak bilmiyorum - yabancılar dairesi dediğiniz yer, gideceğim eyaletin mi yabancılar dairesi oluyor yoksa her şehrin kendine ait bir yabancılar dairesi mi mevcut? Yanlış yer ile iletişime geçip sonrasında sorun yaşamak istemiyorum.

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Çrş Eyl 13, 2023 10:53 am

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:41 am Süreci tam olarak bilmiyorum - yabancılar dairesi dediğiniz yer, gideceğim eyaletin mi yabancılar dairesi oluyor yoksa her şehrin kendine ait bir yabancılar dairesi mi mevcut? Yanlış yer ile iletişime geçip sonrasında sorun yaşamak istemiyorum.
her şehrin kendi yabancılar dairesi var

fetiherk

Mesaj gönderen fetiherk » Çrş Eyl 13, 2023 11:05 am

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 10:41 am Süreci tam olarak bilmiyorum - yabancılar dairesi dediğiniz yer, gideceğim eyaletin mi yabancılar dairesi oluyor yoksa her şehrin kendine ait bir yabancılar dairesi mi mevcut? Yanlış yer ile iletişime geçip sonrasında sorun yaşamak istemiyorum.
eğer okulunuz ve yaşayacağınız yer aynı şehir ise(isterseniz şehri ya da kasabayı verin ben size mail adresini ileteyim) tek bir yabancılar dairesi, eğer ikisi de farklıysa o konuda bilgim yok okulunuzun olduğı şehir mi yoksa kalacağınız yer mi diye

Secil

Mesaj gönderen Secil » Çrş Eyl 13, 2023 6:05 pm

fetiherk yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 11:05 am eğer okulunuz ve yaşayacağınız yer aynı şehir ise(isterseniz şehri ya da kasabayı verin ben size mail adresini ileteyim) tek bir yabancılar dairesi, eğer ikisi de farklıysa o konuda bilgim yok okulunuzun olduğı şehir mi yoksa kalacağınız yer mi diye
Teşekkürler, buldum şimdi attım maili. Umarım dönüş yaparlar. Bu arada sizin oturumun izni almış mıydınız?

fetiherk

Mesaj gönderen fetiherk » Çrş Eyl 13, 2023 8:08 pm

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 6:05 pm Teşekkürler, buldum şimdi attım maili. Umarım dönüş yaparlar. Bu arada sizin oturumun izni almış mıydınız?
merhaba ,evet gitmeden 1 hafta önce oturum izni aldım 1 Ekimden geçerli olmak üzere,dönünce de kartımı alacağım,pasaport polisine söyledim çıkarken tamam demişti